Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Každý druhý víkend nový film

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Pardubičtí vězni pomáhají. Kraj plánuje výstavu obrazů odsouzených

09.02.2018
Pardubičtí vězni pomáhají. Kraj plánuje výstavu obrazů odsouzených

Autor: Věznice Pardubice

Popisek: Martin Netolický si prohlíží obrazy vězňů pardubické věznice

Spolupráce Pardubického kraje a Věznice Pardubice? Na první pohled se může tato myšlenka jevit jako stěží představitelná, avšak již dnes jsou vidět první výsledky. O další možné spolupráci hovořil v úterý hejtman Martin Netolický s ředitelem věznice Josefem Pšeničkou. V rámci terapeutických dílen vězni vyrábějí mimo jiné také plyšové hračky, které posloužili jako dárek na nedávno ukončené dětské olympiádě, která se konala právě v Pardubickém kraji.

„Panu řediteli patří velký dík za zorganizování výroby plyšových klokanů, kteří posloužili v rámci zimní dětské olympiády, protože právě klokan byl maskotem této akce. Díky vězňům si soutěžící z našeho kraje odnesli kromě sportovních zážitků také milou připomínku v podobě této hračky. Ukazuje se, že při oboustranném zájmu mohou být vězni přínosem také pro město či kraj, ve kterém vykonávají svůj trest. Mohou být užiteční například při odstraňování živelních katastrof, pomoci při úklidu města či obce nebo při vybraných řemeslných pracích. Dobrou zkušenost s vězni má i náš Zámek Pardubice, kde vězni například pomáhali s úklidem zámeckých valů,“ uvedl hejtman Martin Netolický.

Umělci za mřížemi

Pak hejtman nastínil další možnou spolupráci. „Otevřeli jsme s panem ředitelem téma další možné prezentace činností odsouzených. Budeme chtít proto jednat o možnosti výstavy obrazů jednotlivých vězňů, jelikož řada z nich je skutečným uměleckým dílem a pozornost si zcela jistě zaslouží,“ uvedl hejtman Martin Netolický, který se v říjnu loňského roku seznámil s chodem tohoto zařízení pro více jak 850 vězňů. V rámci své návštěvy si zároveň prohlédl celý areál včetně pracovní zóny a terapeutických dílen.

Návštěva věznice

Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický naposledy navštívil pardubickou věznici dne 16. října 2017, kde jednal s jejím ředitelem Josefem Pšeničkou a jeho 1. zástupcem Michalem Neubauerem o chodu tohoto zařízení pro více jak 850 vězňů, jejich pracovním uplatnění a přípravách na návrat do běžného života. Součástí pracovní návštěvy byla i prohlídka celého areálu včetně pracovní zóny a terapeutických dílen, ve kterých vězni vyrábějí dřevěné i plyšové hračky, či malují obrazy.

Důležité je uplatnění bývalých vězňů

Hejtman se zajímal o spolupráci věznice se společností Nemocnice Pardubického kraje, hovořil o pracovním uplatnění vězňů během výkonu trestu i po propuštění na svobodu a o jejich začlenění se zpět do běžného života. Vedení věznice seznámilo pana hejtmana se svými plány, kdy hodlá zřídit v jedné z hal přímo v areálu věznice další pracoviště pro odsouzené. V současné době ve věznici pracuje 57 % všech odsouzených. Hovořilo se rovněž o spolupráci věznice s pardubickým zámkem, kdy se již třetím rokem podílejí odsouzení z pardubické věznice na úklidu okolí zámku, zejména pak zámeckých valů. Tuto činnost vykonávají bez nároku na odměnu, a to jako pracovní terapii v rámci extramurálních aktivit. 

Zdroj: Tisková zpráva

Komerční sdělení

Vložil: Štěpán Cháb

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace