Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Festivalové Vary 2018

Festivalové Vary 2018

Jako každý rok sledujeme dění na festivalu jako ostříž

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Dovolená

Dovolená

Série článků s informacemi, které je dobré vědět

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Chceme, aby mladí sportovci neodcházeli do jiných regionů, ale sportovně rostli v našem kraj, říká Netolický

07.01.2018
Chceme, aby mladí sportovci neodcházeli do jiných regionů, ale sportovně rostli v našem kraj, říká Netolický

Autor: Pixabay

Popisek: Fatbal; ilustrační foto

Celosvětově nejpopulárnější sport získává stále pevnější pozici také v Pardubickém kraji, k čemuž pomáhají mimo jiné finanční prostředky, kterými Pardubický kraj podporuje řadu sportovních odvětví, fotbal nevyjímaje. O spolupráci v roce 2018 jednal se zástupci FK Pardubice, tedy druholigového a jediného profesionálního fotbalového klubu v regionu, hejtman Martin Netolický.

„Dlouhodobě chceme, aby mladí sportovci, a to nejen fotbalisté neodcházeli do jiných regionů, ale sportovně rostli v našem kraji a poté se stali například základem dospělých oddílů. Péče o mládež je jednou z našich priorit, a proto budeme i nadále vytvářet maximální možné podmínky pro jejich rozvoj. Spolku FK Junior, který sdružuje fotbalové oddíly od přípravek až po dorost a zajišťuje chod Sportovního střediska mládeže v Ohrazenicích, jsme v rámci letošního rozpočtu uvolnili částku jednoho milionu korun. Nezapomínáme ani na ženský fotbal, konkrétně oddíl SK DFO Pardubice, který podporujeme sto tisíci,“ uvedl hejtman Martin Netolický s tím, že finanční podpora míří také do ostatních fotbalových klubů v kraji mimo jiné prostřednictvím Nadačního fondu Pardubického fotbalového svazu.

Jeden a čtvrt milionu každý rok

„Každoročně přispíváme z rozpočtu nadačnímu fondu částkou jednoho a čtvrt milionu korun. V minulosti byla částka půl milionu, ale díky dobrému hospodaření jsme ji mohli v roce 2016 navýšit,“ řekl hejtman Netolický a doplnil účel vynaložených financí. „V minulosti jsme pořídili okolo 130 bezpečných branek, kde jsme aplikovali pravidlo, že nadační fond zaplatí jednu branku s tím, že druhou pořizuje klub či obec. Dále jsme podpořili materiální vybavenost klubů v regionu nákupem brankových sítí nebo příspěvkem na světelné informační tabule či fotbalové míče. Fond navíc zakoupil 50 tréninkových sad pro mládež, které obsahují například žebříky, tyče, rozlišovací dresy, kužele či pevnou zeď pro nácvik standardních situací,“ řekl hejtman Martin Netolický.

Krajská fotbalová akademie patří mezi nejúspěšnější

Pardubický kraj od roku 2016 podporuje také krajskou fotbalovou akademii, která vznikla v Pardubicích a od Fotbalové asociace ČR získává velice pozitivní hodnocení. „K projektu jsme se od počátku přihlásili, když jsme v roce 2016 poskytli dotaci na náklady spojené s akademií ve výši půl milionu korun. V dalších letech se pak jedná o částku 1,5 milionu korun,“ uvedl hejtman Martin Netolický. „Naše krajská akademie patří mezi nejlépe hodnocené, z čehož máme samozřejmě velkou radost. Akademie je v současné době plně vybavena a v průběhu minulého roku došlo ke zkvalitnění tréninkového procesu včetně nákupu nových moderních tréninkových pomůcek,“ sdělil hejtman Netolický s tím, že v Pardubický kraj by se mohl stát první akademií, která bude zajišťovat servis také pro fotbalisty v dorosteneckém věku.

Dva roky stará a takový úspěch

Regionální fotbalová akademie Pardubického kraje vznikla na počátku školního roku 2016/2017 za podpory Pardubického kraje, města Pardubice a Fotbalové asociace České republiky. V současném školním roce je do programu akademie zapojeno 48 fotbalistů, ze kterých hned několik má za sebou reprezentační zkušenosti. 

Zdroj: Tisková zpráva

Komerční sdělení

Vložil: Štěpán Cháb

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace