Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Kdybych nosil klobouk, rád ho smeknu, říká známý ilustrátor o soutěži Děti malují dětem

05.01.2018
Kdybych nosil klobouk, rád ho smeknu,  říká známý ilustrátor o soutěži Děti malují dětem

Autor: pardubickykraj.cz

Popisek: Děti si v Tipsport Aréně převzaly zasloužená ocenění

Malí výherci výtvarné soutěže Děti malují dětem převzali v Tipsport Aréně mezi vánočními svátky a Novým rokem své ceny. Malovali sebe, zdravotníky, prostředí nemocnice a zdravotnické výkony vnímané dětskýma očima. Celkem v 15 kagoriích ztvárnili své pocity, myšlenky a vztahy do konkrétních obrázků. Oceněné kresby nyní dotvoří komiksového průvodce pobytem pro děti v nemocnici.

Obavy z vyšetření v nemocnici, strach z neznámého či nepochopeného by děti měl zbavit zbrusu nový tematický komiks. Jde o jedinečný projekt informačního průvodce nemocí a nemocnicí „ušitého" dětem a dětmi na míru. Je výsledkem společných aktivit Východočeské galerie v Pardubicích a Nemocnice Pardubického kraje a.s. v rámci programu „Přátelská nemocnice“. Výsledkem spolupráce s dětmi a profesionálním ilustrátorem Petrem Korunkou bude vytvoření veselého informačního průvodce pro pobyt dětí v nemocnici.

Zábavu nachystali hokejisté HC Dynamo

Slavnostní ceremoniál vítězných malířů od 6–12 let proběhl 29. 12. 2017 v rámci Vánočního dne hokejového klubu HC Dynamo, který byl jedním z partnerů soutěže. Děti si tak v Tipsport aréně mohly kromě své „chvilky slávy“ užít i zábavného programu, jenž pro veřejnost připravili pardubičtí hokejisté. Věcné ceny ve formě společenských her, školních potřeb, vstupenek na zápasy a upomínkových předmětů od partnerů soutěže dětem předávali zástupci Nemocnice Pardubického kraje a Východočeské galerie v Pardubicích. „Výtvarná soutěž Děti malují dětem nebyla první ani poslední společnou aktivitou našich nemocnic a Východočeské galerie. Spolupráce formou výtvarných dílen bude pokračovat i nadále a budeme se snažit zpříjemnit prostředí nemocnic všem pacientům,“ uvedl 1. náměstek hejtmana pro kulturu Roman Línek.

Užitečný nástroj pro komunikaci lékařů s dětmi

Naše práce s informační brožurou pro děti v nemocnicích, ve které se objeví právě obrázky výherců, zdaleka nekončí,“ potvrdila i manažerka kvality Nemocnice Pardubického kraje Markéta Nemšovská. Cílem našeho společného projektu je zlepšovat prostředí nemocnic, mít spokojené pacienty a zaměstnance a odstraňovat fyzické, mezilidské, komunikační i věcné bariéry. „Vytvoření naučné brožury, graficky i textově přizpůsobené dětem tak, aby lépe pochopily svoji léčbu a průběh vyšetření, bude přínosným nástrojem pro lepší komunikaci lékařů s malými pacienty,“ doplnil radní pro zdravotnictví Ladislav Valtr. 

 

Děti velmi příjemně překvapily

Odborným garantem soutěže a zároveň jedním z porotců byl i pardubický rodák, grafik, ilustrátor a tvůrce komiksů Petr Korunka, který nad rámec soutěžních kategorií udělil i tři zvláštní ceny za mimořádné výtvarné zpracování obrázků. Ty putovaly ke třem slečnám ve věku 11 a 12 let – Lee Malíkové, Nele Zemánkové a Sáře Bohunické, které si odnesly pohádkové knížky. „Osobně mě úroveň imaginace a výtvarný projev dětí velmi příjemně překvapily. Nebylo lehké vybrat toho nejlepšího, neboť v každé kategorii jsme měli vícero horkých kandidátů. Díky dobré organizaci bylo v soutěži mnoho skvělých prací. Kdybych nosil klobouk, velmi rád jej smeknu před všemi, kteří se na soutěži Děti malují dětem podíleli,“ dodal Korunka.

Komerční sdělení

Válcuje vás život, úřady, politici? Zažili jste, nebo jste viděli něco, co by měli ostatní vědět? Pište, foťte, posílejte na .

Vložil: Jana Maisnerová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace