Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Festivalové Vary 2018

Festivalové Vary 2018

Jako každý rok sledujeme dění na festivalu jako ostříž

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Dovolená

Dovolená

Série článků s informacemi, které je dobré vědět

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Pardubická nemocnice podruhé na vrcholu. Certifikát SAK je potvrzením kvality celkové péče o pacienty

20.12.2017
Pardubická nemocnice podruhé na vrcholu. Certifikát SAK je potvrzením kvality celkové péče o pacienty

Autor: kraj Pardubický

Popisek: Pardubická nemocnice

Pardubická nemocnice nadále zůstává akreditovaným zdravotnickým zařízením. Úspěšně prošla reakreditačním šetřením Spojené akreditační komise (SAK) v souladu s požadovanými akreditačními standardy. Obhájila certifikát, který dokládá, že nemocnice splňuje přísné požadavky na kvalitu a bezpečnost poskytované péče. Má platnost tři roky.

„Velice mě těší, že Pardubická nemocnice zvládla výborně svůj velký letošní úkol a obhájila akreditaci. Pro pacienty, odbornou veřejnost i naše partnery je to signál, že poskytuje služby ve vysoké kvalitě a že nadále pokračuje v nastoleném trendu,“ prohlásil generální ředitel Nemocnice Pardubického kraje Tomáš Gottvald a dodal: „Příprava na akreditační šetření není jednoduchá, vyžaduje velké nasazení od všech zaměstnanců nemocnice. Patří jim obrovské poděkování.“

Certifikát SAK již podruhé

V roce 2014 tehdy ještě samostatná Pardubická krajská nemocnice po mnohaletém zavádění systému kvality a bezpečí na všech odděleních a pracovištích získala historicky poprvé akreditační certifikát SAK a splnila svůj dlouhodobý cíl. Nyní na něj úspěšně navázala. Po třech letech absolvovala reakreditační šetření, které probíhalo 22. až 24. listopadu 2017.

Nemocnice se mění k lepšímu

„Členové komise konstatovali, že Pardubická nemocnice za tři roky prošla velkou kvalitativní změnou, což je nesmírně pozitivní zpráva. Nemocnice na ně působila jako obecně pozitivně naladěná a pochválili ji za kvalitně odvedenou práci. V celkovém hodnocení jsme dosáhli vynikajícího výsledku. To mi udělalo velkou radost,“ pronesla ředitelka Pardubické a Chrudimské nemocnice Štěpánka Fraňková.

Hlavní pozornost se upřela na kvalitu přímé péče

Trojice inspektorů Spojené akreditační komise v průběhu tří dnů šetřila plnění standardů ve třinácti stanovených oblastech a ověřovala zavedení systému pro zvyšování kvality. Jsou stanoveny v souladu se zákonem o zdravotních službách a vyhláškou o hodnocení kvality a bezpečí lůžkové zdravotní péče. Hlavní pozornost inspektorů byla upřena na péči o nemocné. „V mnoha oblastech jsme získali plné bodové ohodnocení. Například v dostupnosti a kontinuitě péče, diagnostické péči, práci s léčivy nebo v řízení kvality a bezpečí,“ uvedla Kateřina Součková, vedoucí oddělení řízení kvality Pardubické nemocnice.

Oficiální potvrzení vysoké kvality

Na základě listopadového šetření vydali inspektoři SAK doporučení k udělení akreditace. V tomto týdnu ho Pardubická nemocnice obdržela oficiálně. „Spojená akreditační komise oceňuje snahu managementu i všech pracovníků o zvyšování kvality péče i bezpečí pacientů. S potěšením Vám sdělujeme, že na základě tohoto šetření byla Nemocnice Pardubického kraje, a. s. – Pardubická nemocnice vyhodnocena jako akreditovaná,“ je uvedeno v oznámení o přidělení akreditace. Certifikát má platnost do 23. listopadu 2020. Poté musí nemocnice opět projít šetřením, pokud si chce zachovat statut akreditovaného zdravotnického zařízení.

Vysoký standard je základ

„Reakreditační šetření potvrdilo, že si Pardubická nemocnice drží vysoký standard. Nyní je však nutné nadále v tomto duchu pokračovat a pracovat i na dalším, postupném zlepšení,“ uvedl generální ředitel Gottvald. „Nesmíme usnout na vavřínech. Celá nemocnice si zaslouží pochvalu, ale na druhou stranu před námi je další práci, abychom si udrželi vysoko nastavenou laťku,“ dodala ředitelka Fraňková.

 

Zdroj: Tisková zpráva

Komerční sdělení

Válcuje vás život, úřady, politici? Zažili jste, nebo jste viděli něco, co by měli ostatní vědět? Pište, foťte, posílejte na .

Vložil: Štěpán Cháb

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace