Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

´Hokejky´HC Dynamo Pardubice přivedli k darování krve dalších 13 lidí. Trenér kvůli prodělané leukémii jen asistoval

14.11.2017
´Hokejky´HC Dynamo Pardubice přivedli k darování krve dalších 13 lidí. Trenér kvůli prodělané leukémii jen asistoval

Autor: kraj Pardubický

Popisek: Dušan Salfický a Miloš Holaň na odběru krve

Odběrová místnost transfuzního oddělení Pardubické nemocnice v průběhu dnešního dopoledne zažila třináct premiér. Přesně tolik nových dárců se v ní vystřídalo v průběhu šestého pokračování náborové akce „Daruj krev s pardubickými hokejisty“, která se koná za podpory hokejového klubu HC Dynamo Pardubice.

„Počet prvodárců nás potěšil. Byl vyšší, než bývá v běžné odběrové dny. Takže z tohoto pohledu splnila akce svůj účel. Pochopitelně budeme rádi, když další noví zájemci o dárcovství krve budou dál přicházet a když se z nich stanou třeba i dárci krevní plazmy,“ řekla vrchní sestra transfuzního oddělení Iveta Krebsová a dodala: „Všem, kteří dnes darovali krev poprvé, děkujeme za jejich rozhodnutí. A naše poděkování patří i hokejovému klubu za jeho dlouholetou podporu této náborové akce.“

Všichni dostali volňásky na zápas

Na odběrových lůžkách samozřejmě nechyběli ani zástupci HC Dynamo. Všem dárcům věnovali vstupenky na extraligové utkání a stejně jako v minulých letech se do akce také zapojili aktivně. Nejcennější životní tekutinu opět přišel darovat i bývalý vynikající gólman a dnes generální manažer klubu Dušan Salfický a spolu s ním i čtyři další kolegové z managementu.

Chceme pomáhat

„Můžeme tímto způsobem udělat něco pro společnost a přispět na dobrou věci. Není snad ani potřeba říkat, že darováním krve můžeme zachránit lidský život. Proto se snažíme jít příkladem a strhnout s sebou další lidi, aby se mančaft dárců co nejvíce rozšířil, protože je to potřeba,“ řekl Dušan Salfický, který absolvoval svůj třetí odběr.

Nemůžu darovat, měl jsem leukémii

Na transfuzní oddělení zavítal i trenér extraligového týmu Miloš Holaň. Kvůli prodělané leukémii nemůže darovat krev. Ale o to více si váží všech, kteří tímto způsobem pomáhají druhým. „Pro mě to je něco fantastického. Já osobně darovat jít nemohu, vážím si všech lidí, kteří toto podstoupí, aby druhému pomohli. Nejhorší je vidět mladé děti trpět takovou nemocí, mám pak radost, když čtu, že se někdo s pomocí jiných vyléčil. Je to důkaz, že dobří lidé jsou stále mezi námi,“ řekl Miloš Holaň.

K darování krve mě přivedl Miloš Holaň a jeho příběh

Právě životní příběh bývalého vynikajícího obránce a dnes trenéra Dynama přivedl na odběrové lůžko Michala Vaňka. Byl jedním ze třinácti dnešních nováčků mezi dárci krve. „Přišel jsem díky panu Holaňovi. On, Pardubice a hokejový klub – to byla moje inspirace. Jsem celoživotní hokejový fanoušek. Když jsem si teď znovu přečetl, co Miloš Holaň prožil, byla to motivace přijít darovat krev a být prospěšný. Rozhodnutí ve mně postupně zrálo a nyní jsem se rozhodl definitivně. A určitě chci chodit dál a pravidelně. Nikdy nevíte, kdy sami budete takovou pomoc potřebovat,“ řekl Michal Vaněk.

Zdroj: tisková zpráva

Komerční sdělení

Válcuje vás život, úřady, politici? Zažili jste, nebo jste viděli něco, co by měli ostatní vědět? Pište, foťte, posílejte na .

Vložil: Štěpán Cháb

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace