Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Ošetří až 42 tisíc pacientů, obdivuje Netolický královéhradeckou nemocnici. Přečtěte si, co po návštěvě nemocnice začal plánovat

20.10.2017
Ošetří až 42 tisíc pacientů, obdivuje Netolický královéhradeckou nemocnici. Přečtěte si, co po návštěvě nemocnice začal plánovat

Autor: MěÚ Pardubice

Popisek: Martin Netolický při prohlídce Fakultní nemocnice v Hradci Králové

Návštěva Martina Netolického ve Fakultní nemocnici v Hradci Králové. Hlavní téma setkání hejtmana Martina Netolického s ředitelem tohoto zdravotnického zařízení profesorem Vladimírem Paličkou a regionálním ředitelem VZP Michalem Provazníkem bylo centrální fungování urgentního příjmu. Centrální urgentní příjem byl v nemocnici otevřen na počátku roku 2008 a ročně zde ošetří přes 40 tisíc pacientů. Pardubický kraj plánuje vybudovat obdobná centrální pracoviště v nemocnicích v Pardubicích a Ústí nad Orlicí.

„Stavba centrálních urgentních příjmů v Pardubické a Orlickoústecké nemocnici je jednoznačnou investiční prioritou krajského zdravotnictví pro toto volební období. Proto jsem rád za nabídku pana ředitele seznámit se s fungováním urgentního příjmu ve Fakultní nemocnici v Hradci Králové, kde již funguje přibližně deset let. Na počátku listopadu se navíc chci seznámit s fungováním centrálních příjmů také v Rakousku, protože si myslím, že je dobré znát zkušenosti našich, ale i zahraničních lékařů,“ uvedl hejtman Martin Netolický, který se zajímal také o spolupráci mezi královehradeckou nemocnicí a společností Nemocnice Pardubického kraje. „Spolupráce obou subjektů probíhá velmi úzce a funguje podle informace pana ředitele dlouhodobě velmi dobře. V Královehradeckém kraji je situace ve zdravotnictví odlišná než v našem regionu, jelikož Fakultní nemocnice Hradec Králové funguje zcela odděleně od krajského zdravotnického holdingu,“ sdělil hejtman Netolický.

Martin Netolický si chválí efektivnost

Fakultní nemocnice Hradec Králové je nemocnicí pavilónového typu. Některé klíčové provozy jako dětská klinika, ORL nebo neurologie jsou umístěny v samostatných budovách. „Centrální příjem zahájil činnost v únoru 2008 a ročně je zde ošetřeno kolem 42 tisíc pacientů. V současnosti patří toto oddělení mezi špičková pracoviště. Počet ošetřených, bezprahovost, zastoupení závažných pacientů a spektrum péče je v rámci republiky unikátní,“ uvedl hejtman Martin Netolický.

Stejnou efektivnost chceme i v Ústí nad Orlicí a Pardubicích

Provoz probíhá na třech úsecích, které jsou navzájem propojeny a jsou umístěny okolo centrálního pultu pro personál. „První úsek je akutně ambulantní, kde je o pacienty pečováno ve čtyřech uzavřených vyšetřovnách a čtyřech polouzavřených boxech. Dále navazuje úsek expektační, se sedmi lůžky v otevřených boxech a jedním izolačním lůžkem pro pacienty s nutností oddělené péče, což využívá například Vězeňská služba ČR. Péče o pacienty vyžadující sledování a podporu vitálních funkcí probíhá na úseku emergentním, kde je pět lůžek plně vybaveno monitory, ventilátory či infuzními pumpami,“ sdělil hejtman Netolický s tím, že vchod pro akutní pacienty je oddělený. „Pacient vstupuje ze strany akutních ambulancí  přes registraci a čekárnu. Posádky ZZS pacienty přivážejí přes samostatný informační úsek, nebo přes heliport,“ dodal Netolický. Provoz oddělení je zajišťován nepřetržitě dvěma chirurgy, v pracovní době třemi internisty, v mimopracovní době dvěma internisty. Dále se na provozu v mimopracovní době podílí jeden praktický lékař, který je o víkendech v denní dobu posilován druhým praktikem. Střední personál tvoří 28 zdravotních sester a 11 sanitářů.  

Zdroj: tisková zpráva

Placený příspěvek

 

Válcuje vás život, úřady, politici? Zažili jste, nebo jste viděli něco, co by měli ostatní vědět? Pište, foťte, posílejte na .

Vložil: Štěpán Cháb

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace