Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Začalo to capoeirou, skončilo usínáním v parku. Polovina lidí byla navíc 'přespolní'

23.08.2017
Začalo to capoeirou, skončilo usínáním v parku. Polovina lidí byla navíc 'přespolní'

Autor: www.pardubice.eu

Popisek: Sportovní park Pardubice

Začalo to páteční capoeirou - brazilským bojovým uměním - na zámku, skončilo nedělním usínáním s parkem. Řeč je o Sportovním parku Pardubice a zpětně lze říci, že se jednalo o nejnavštěvovanější akci města v rámci letošního léta. Během devíti dnů do parku Na Špici zavítalo na sto tisíc návštěvníků, a to nejen z Pardubic, ale i z okolí.

„Skutečnost, že je o projekt opravdu zájem, jsme vnímali již během prodeje hracích karet do pardubických mateřských a základních škol. I tak nás celková návštěvnost mile překvapila, zájem o park neochaboval ani v pracovních dnech. Rád bych poděkoval celému projektovému týmu, dobrovolníkům a Kulturnímu centru Pardubice, že se nám tento projekt podařilo takto zvládnout. Park navíc zaplnily davy lidí nejen z Pardubic, více jak polovina lidí byla mimopardubická,“ hodnotí projekt jeho manažer Pavel Stara s tím, že detailní informace o tom, která stanoviště přilákala nejvíce lidí a ze kterých míst návštěvníci dorazili, budou známy až po zpracování dat z hracích karet. Dodává, že na jednom stanovišti se vystřídalo v průměru přibližně 800 dětí a dospělých za den.

Mladí, nebo staří - sportovali všichni

Návštěvnost se odvíjela od počasí, rekordní byla sobota 19. srpna, kdy do parku proudily stovky rodin s dětmi, které si přišly zaběhat v rámci Foxconn runu. Vysokých čísel dosahoval i denní prodej karet během konání akce, za devět dní se prodalo zhruba pět tisíc kusů.

„Prodej byl však zahájen již v polovině června, od té doby bylo vydáno přes čtrnáct tisíc hracích karet. Když uvážíte, kolik stojí jedna návštěva kina, tak jsme v předprodeji dětem z našich školek, škol, ale i seniorům nabídli skvělou zábavu za zvýhodněnou cenu 30 korun. Mám velkou radost ze zapojení a nadšení stovek dětí z příměstských táborů. Skvělou práci odvedly sportovní kluby. Jsem přesvědčený, že to na podzim stejně jako vloni pocítí v nárůstu členské základny. V rámci vypsaného tematického grantu mezi kluby rozdělíme okolo 500 tisíc korun, peníze budou moci použít například na nákup nového sportovního vybavení a pomůcek,“ podotýká náměstek pro sport a cestovní ruch Jakub Rychtecký.

Sportovní park Pardubice nabídl škálu aktivit k vyžití pro všechny – děti, rodiče i seniory. Na šestnácti stálých a sedmi variabilních stanovištích, jež byly rozmístěny nejen v parku Na Špici, ale také na zámku, u vody či na kurtech LTC, se vystřídalo přes šedesát sportovních klubů. Zejména děti pak ´hrály´ o diplomy a medaile, se kterými se jako opravdoví vítězové mohli vyfotit na stupních vítězů.

Pardubice jako město sportu

Velkým zpestřením celého více jak týdenního programu byly autogramiády basketbalistů, hokejistů či návštěva zástupců Českého olympijského výboru, sportovního ředitele Martina Doktora a předsedy Jiřího Kejvala. Akci si po své loňské návštěvě nenechal ujít ani bronzový olympionik Jiří Prskavec. Tečkou za celým sportovním parkem pak byl nedělní Foxconn orientační běh, který se konal na pardubickém zámku.

Navázat na úspěch Olympijského parku Pardubice 2016 se tak organizátorům podařilo. „Znovu se potvrdilo, že Pardubice jsou městem sportu a sportovců. Hlasy mnohých pochybovačů tvrdily, že o ‚neolympijský‘ park nebude zájem, že akce nebude efektivní. Jsem rád, že se potvrdil opak. Nadšení malých i velkých návštěvníků parku je toho důkazem. A úspěch potvrzuje i číselný údaj návštěvnosti,“ řekl k letošnímu sportovnímu parku primátor Martin Charvát.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .

Vložil: Lenka Sloupová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace