Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Začalo to capoeirou, skončilo usínáním v parku. Polovina lidí byla navíc 'přespolní'

23.08.2017
Začalo to capoeirou, skončilo usínáním v parku. Polovina lidí byla navíc 'přespolní'

Foto: www.pardubice.eu

Popisek: Sportovní park Pardubice

Začalo to páteční capoeirou - brazilským bojovým uměním - na zámku, skončilo nedělním usínáním s parkem. Řeč je o Sportovním parku Pardubice a zpětně lze říci, že se jednalo o nejnavštěvovanější akci města v rámci letošního léta. Během devíti dnů do parku Na Špici zavítalo na sto tisíc návštěvníků, a to nejen z Pardubic, ale i z okolí.

„Skutečnost, že je o projekt opravdu zájem, jsme vnímali již během prodeje hracích karet do pardubických mateřských a základních škol. I tak nás celková návštěvnost mile překvapila, zájem o park neochaboval ani v pracovních dnech. Rád bych poděkoval celému projektovému týmu, dobrovolníkům a Kulturnímu centru Pardubice, že se nám tento projekt podařilo takto zvládnout. Park navíc zaplnily davy lidí nejen z Pardubic, více jak polovina lidí byla mimopardubická,“ hodnotí projekt jeho manažer Pavel Stara s tím, že detailní informace o tom, která stanoviště přilákala nejvíce lidí a ze kterých míst návštěvníci dorazili, budou známy až po zpracování dat z hracích karet. Dodává, že na jednom stanovišti se vystřídalo v průměru přibližně 800 dětí a dospělých za den.

Mladí, nebo staří - sportovali všichni

Návštěvnost se odvíjela od počasí, rekordní byla sobota 19. srpna, kdy do parku proudily stovky rodin s dětmi, které si přišly zaběhat v rámci Foxconn runu. Vysokých čísel dosahoval i denní prodej karet během konání akce, za devět dní se prodalo zhruba pět tisíc kusů.

„Prodej byl však zahájen již v polovině června, od té doby bylo vydáno přes čtrnáct tisíc hracích karet. Když uvážíte, kolik stojí jedna návštěva kina, tak jsme v předprodeji dětem z našich školek, škol, ale i seniorům nabídli skvělou zábavu za zvýhodněnou cenu 30 korun. Mám velkou radost ze zapojení a nadšení stovek dětí z příměstských táborů. Skvělou práci odvedly sportovní kluby. Jsem přesvědčený, že to na podzim stejně jako vloni pocítí v nárůstu členské základny. V rámci vypsaného tematického grantu mezi kluby rozdělíme okolo 500 tisíc korun, peníze budou moci použít například na nákup nového sportovního vybavení a pomůcek,“ podotýká náměstek pro sport a cestovní ruch Jakub Rychtecký.

Sportovní park Pardubice nabídl škálu aktivit k vyžití pro všechny – děti, rodiče i seniory. Na šestnácti stálých a sedmi variabilních stanovištích, jež byly rozmístěny nejen v parku Na Špici, ale také na zámku, u vody či na kurtech LTC, se vystřídalo přes šedesát sportovních klubů. Zejména děti pak ´hrály´ o diplomy a medaile, se kterými se jako opravdoví vítězové mohli vyfotit na stupních vítězů.

Pardubice jako město sportu

Velkým zpestřením celého více jak týdenního programu byly autogramiády basketbalistů, hokejistů či návštěva zástupců Českého olympijského výboru, sportovního ředitele Martina Doktora a předsedy Jiřího Kejvala. Akci si po své loňské návštěvě nenechal ujít ani bronzový olympionik Jiří Prskavec. Tečkou za celým sportovním parkem pak byl nedělní Foxconn orientační běh, který se konal na pardubickém zámku.

Navázat na úspěch Olympijského parku Pardubice 2016 se tak organizátorům podařilo. „Znovu se potvrdilo, že Pardubice jsou městem sportu a sportovců. Hlasy mnohých pochybovačů tvrdily, že o ‚neolympijský‘ park nebude zájem, že akce nebude efektivní. Jsem rád, že se potvrdil opak. Nadšení malých i velkých návštěvníků parku je toho důkazem. A úspěch potvrzuje i číselný údaj návštěvnosti,“ řekl k letošnímu sportovnímu parku primátor Martin Charvát.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .

Vložil: Lenka Sloupová