Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Zdravotní sestry v kraji dostaly přidáno dva tisíce korun; ale ne všechny. Dotaci schválilo ministerstvo, peníze přijdou ale až v září

15.08.2017
Zdravotní sestry v kraji dostaly přidáno dva tisíce korun; ale ne všechny. Dotaci schválilo ministerstvo, peníze přijdou ale až v září

Autor: Pixabay.com

Popisek: Zdravotnictví, ilustrační foto

Zdravotní sestry v Pardubickém kraji pracující ve směnném provozu dostaly přidáno na svých výplatách. Od první července se jim mzda zvedla o 2000 korun. Na výplatnicích tak v srpnu nalezly vyšší odměnu za svou práci. Dotaci ve výši 20,2 milionu korun poskytne Ministerstvo zdravotnictví. Tyto peníze však dorazí pravděpodobně až po prázdninách, koncem měsíce září, a tudíž musí společnost Nemocnice pardubického kraje využít zatím vlastních finančních prostředků.

„Více bonifikovat sestry a nelékařské zdravotnické pracovníky, zvláště ve směnném provozu, považuji za naprosto správné. To jsou pracovní pozice, u nichž je celorepublikově výraznější problém v personálním nedostatku než u lékařů. Proto je příplatek zcela na místě,“ prohlásil generální ředitel Nemocnice Pardubického kraje Tomáš Gottvald.

„Předpokládáme, že se počet našich zaměstnanců, kteří splní kritéria dotace, se ještě výrazněji zvýší od září 2017, kdy vstoupí v platnost novelizace zákona č. 96/2004 Sb.,“ uvedl ředitel personálního úseku Nemocnice Pardubického kraje Tomáš Krejčík.

Peníze přijdou se zpožděním, ale není to problém

Rozhodnutí o poskytnutí financí od ministerstva již dorazilo. „Právě jsme od ministerstva obdrželi rozhodnutí o dotaci ve výši 20,2 milionu korun. Ty postačí na vyplácení příspěvku do konce tohoto roku,“ sdělil v pondělí pro Deník.cz krajský Ladislav Valtr.

Než peníze od ministerstva přijdou, musí si společnost Nemocnice Pardubického kraje vystačit s vlastními zdroji. „Peníze z Ministerstva zdravotnictví k nám přijdou se zpožděním. Nemáme ale problém vyplácet příplatek třeba dva tři měsíce sami,“ uvedl generální ředitel Gottvald.

Přidáno nedostanou úplně všichni

„Současná personální situace ve zdravotnictví není příliš příznivá, a proto zvýšení platů rozhodně vítám. Proplacení prostředků od státu se sice zpozdí a výdaje prozatím budou nést naše zdravotnické organizace, uděláme ale vše proto, aby vypořádání zdrojů na celé druhé pololetí letošního roku vůči všem lůžkovým zdravotnickým zařízením na území Pardubického kraje proběhlo za celé druhé pololetí najednou nejpozději do konce září,“ dodal Ladislav Valtr.

Pardubický kraj zažádal celkem o částku 20,5 milionu korun pro sestry, které pracují ve směnném provozu ve 12 zařízeních. Mzdy by se měly zvýšit také sestrám v léčebnách a rehabilitačních ústavech. Jak to bude s výplatami pro sestry v dětských centrech, zatím není zcela jasné. Jak píše Deník.cz, možná právě proto byla dotace oproti původní žádosti pokrácena.

Finanční příspěvek se nebude týkat nelékařského personálu v domovech pro seniory a zařízeních pro postižené. 

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na 

Vložil: Lenka Sloupová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace