Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Zahájí brazilské bojové umění capoeira... Přes padesát sportů po dobu devíti dnů. Vše vypukne na nádvoří pardubického zámku. Právě začíná Sportovní park 2017

komentář 11.08.2017
Zahájí brazilské bojové umění capoeira... Přes padesát sportů po dobu devíti dnů. Vše vypukne na nádvoří pardubického zámku. Právě začíná Sportovní park 2017

Foto: Facebook

Popisek: Sportovní park Pardubice

Již dnes večer bude na nádvoří pardubického zámku odstartován Sportovní park Pardubice, který volně navazuje na úspěšný loňský olympijský park. Během devíti dnů si jeho návštěvníci, zejména ti dětští, vyzkoušejí přes pět desítek sportů, v nabídce doprovodného programu pak je řada tematicky pestrých festivalů a akcí.

„Devět dní plných sportu společně odstartujeme v 18:30 na nádvoří pardubického zámku, a to vystoupením capoeiry, na které navážou od 19:00 koncert pardubické formace Plující a následně od 20:00 vystoupení místní skupiny Sabrage,“ lákal na zahájení sportovní akce manažer projektu Pavel Stara.

Na souši i na řece

Kromě pátečních vystoupení budou tento víkend součástí doprovodného programu například Festival vůní, chutí a řemesel či americký festival Friends Fest. A když bude počasí přát, nedělní večer mohou zájemci strávit projížďkou na bruslích. V rámci sportovního parku se totiž uskuteční letošní již třetí Pardubice na bruslích, peloton bruslařů vyjede ve 20:30 z parkoviště u Tipsport areny.

Na minimálně 16 stálých a několika variabilních stanovištích umístěných na souši i na řece se vystřídá nejméně 60 sportovních klubů a oddílů z Pardubic a okolí. Jednotlivá stanoviště budou veřejnosti otevřena každý den od 9:00, už v 8:00 hodin však čeká na ty, kteří nebudou moci dospat, ranní rozcvička. Nejen děti si budou moci užívat sportovní aktivity až do podvečerní 18. hodiny, každý večer pak bude připraveno další cvičení, a to v podobě programu Usínáme s parkem.

Dvoukolo, překážková dráha či handbiky

Návštěvníci Sportovního parku Pardubice budou mít navíc možnost dozvědět se vše o sociálních službách ve městě. „Ve středu 16. srpna se nádvoří pardubického zámku i jeho nejbližší okolí promění na Veletrh sociálních služeb. Připravena bude nejen prezentace poskytovatelů sociálních služeb, ale i zajímavý sportovně kulturní program. Chybět nebudou soutěže pro děti, zážitkové semináře, hudební a taneční programy, zájemci si budou moci vyzkoušet jízdu na dvoukole, handbike či překážkovou dráhu. Tradičního moderátora Filipa Novotného letos doplní muž roku 2009 Martin Zach, který se dokázal poprat s nepřízní osudu v podobě úrazu a dnes je velmi úspěšným hendikepovaným sportovcem i moderátorem,“ podotkl náměstek primátora Jakub Rychtecký.

Sportovních aktivit bude celá řada, kulturních akcí také. Pořadatelé však mají připravenou také jednu třešničku na dortu v podobě návštěvy bronzového olympionika Jiřího Prskavce. Vodní slalomář zavítal do Pardubic již vloni v rámci Olympijského parku Pardubice 2016 a ani letos si tuto návštěvu nenechá ujít. Na své fanoušky bude v parku Na Špici čekat ve středu 16. srpna v 16:00 hodin.

Menší rozsahem, ale atraktivní

Následující víkend, 18. a 19. srpna, program parku pro změnu doplní folkový festival Pernštejnská fortuna či III. kvalifikace na Velkou pardubickou, na kterou budou mít držitelé hracích karet vstup zdarma. Držitelé hrací karty, která je navíc časově neomezená, budou sbírat záznamy o zdolání jednotlivých disciplín, za zdolání dvanácti sportovních stanovišť získají diplom, za zvládnutých šestnáct stanovišť dřevěnou medaili.

Olympijský park Pardubice 2016 byl událostí, která bavila nejen obyvatele Pardubic, proto se město rozhodlo s touto myšlenkou pracovat i letos. „Rádi bychom zachovali kontinuitu úspěšného projektu, jakým byl Olympijský park Pardubice 2016, i v letech neolympijských, proto jsme se rozhodli uspořádat ve spolupráci se sportovními oddíly Sportovní park Pardubice. Rozsahem bude menší než park olympijský, ale zcela jistě bude stejně atraktivní,“ doplnil primátor města Pardubic Martin Charvát.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .

 

Vložil: Lenka Sloupová