Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

V Pardubicích hůř než v sicilském Palermu? Kauza výletu manažerů do JAR graduje, kdosi vyhrožuje reportérovu dítěti

05.03.2017
V Pardubicích hůř než v sicilském Palermu? Kauza výletu manažerů do JAR graduje, kdosi vyhrožuje reportérovu dítěti

Foto: TV Prima

Popisek: Reportér televize Prima Bohumil Roub

KRIMI Původně měli výletníci, kteří vyrazili za peníze daňových poplatníku až do Jihoafrické republiky, jenom z ostudy kabát. Nyní ale pořádně přituhuje. Reportérovi televize Prima, který se kauzou zabývá, totiž kdosi vyhrožuje. A hrozbami míří na jeho dceru.

Reportér televize Prima Bohumil Roub podal v pátek trestní oznámení. Důvodem jsou anonymní výhrůžky, kterým čelil po zveřejnění tohoto skandálu. „Podivné sms zprávy začaly chodit v době, kdy jsme rozkrývali kauzu výletu pardubických odpadářů do JAR. Dá se říct, že v některých případech se objevily podobné výrazy z úst některého z respondentů. Takže určité podezření mám, ale samozřejmě nemůžu bez důkazů tvrdit, že to někdo konkrétní poslal,“ řekl Roub. „Poprvé se mi stalo, že tam bylo zmíněno i děcko, a proto jsem se rozhodl, k čemu jsem se rozhodl,“ dodal.

Výhružná sms

Zapojí se specialisté

Dokazovat nyní bude policie, která zapojí speciální sekci. „Samozřejmě že i na krajských policejních ředitelstvích působí odborníci na IT kriminalitu,“ řekl Jaroslav Ibehej, mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu. A výhled je optimistický, už se objevily případy úspěšně vypátraných virtuálních agresorů. „Jednomu členovi Nadačního fondu proti korupci bylo vyhrožováno, a tam ještě tehdejší ÚOOZ dokázal jakýmisi technickými prostředky někoho takového skutečně identifikovat a následně došlo k jeho zatčení toho člověka,“ prozradil televizi bezpečnostní expert Karel Randák.

V Pardubicích, nebo v Palermu?

„Myslím si, že bychom tady neměli být jako v Palermu a že by tady neměla fungovat nějaká chobotnice, která ovládá město prostřednictvím výhružných SMS zpráv,“ dodal reportér televize Prima. „Mohu říci, že v posledních letech jsme zaznamenali nárůst kybernetických trestných činů,“ konstatoval Jaroslav Ibehej a Karel Randák k tomu dodal: „Já si myslím, že to je úplně to nejjednodušší, nejjednodušší způsob, ke kterému se uchýlí každý pitomec. A ten nejzbabělejší člověk.“ A pronásledovaný reportér k tomu dodal: „Doufám, že ho policie bude moct vyhledat, uvidíme, necháme to na nich.“ Za nebezpečné vyhrožování nebo nebezpečné pronásledování hrozí pachateli v případě usvědčení trestní sazba jeden rok. Pokud by ale vyhrožoval dětem, čehož se v tomto případě autor esemesek dopustil, může jít za mříže až na tři roky.

Výhružná sms

Proflákla to salmonela

Ředitelka pardubické společnosti Služby města Lea Tomková z hnutí ANO a její dva kolegové strávili loni v listopadu čtrnáct dní na služební cestě v Jihoafrické republice, přičemž za tuto cestu zaplatila městská firma téměř 300 000 korun. Možná by se o tom ani nikdo nedozvěděl, nebýt podezření na onemocnění salmonelózou. Ředitelka, její ekonomický náměstek a pracovník dceřiné společnosti SMP odpady museli po příletu absolvovat lékařské vyšetření, a tím celá věc vyšla najevo. „Chceme dát jasnou informaci, jestli opravdu ta služební cesta měla ráz služební cesty a jestli bylo řádně předloženo kompletní doúčtování formátu služební cesty,“ řekl následně serveru rozhlas.cz pardubický primátor Martin Charvát. Ani on totiž o této služební cestě nevěděl.

A výsledek?

Pardubičtí radní se rozhodli řešit situaci tvrdě – Tomková po dvaceti letech ve své funkci skončila a o své posty přišli i všichni členové představenstva dceřiné firmy SMP Odpady. „Stali jsme se obětními beránky. Vlk se nažral a koza zůstala celá. Bylo nám řečeno, že lidé z vedení firmy odjíždějí na konferenci o odpadech. Předseda představenstva Služeb města nepochybně věděl, že ředitelka je na služební cestě v JAR,“ řekl poté reportérovi televize Prima odvolaný člen představenstva Rostislav Kučera a po odvysílání reportáže odstartovaly pokusy o zastrašování. „První esemeska přišla kameramanovi, že má se mnou přestat spolupracovat, jinak to odnese. Další esemeska se týkala mé přítelkyně, která by měla přijít o zaměstnání. A co mě nejvíc naštvalo, pochopitelně, že moje dcera závodně plave a že by si měla dávat pozor na úrazy,“ řekl Roub a dodal: „Věřím Policii ČR, že nás dokáže ochránit.“

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Adina Janovská