Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

V Pardubicích hůř než v sicilském Palermu? Kauza výletu manažerů do JAR graduje, kdosi vyhrožuje reportérovu dítěti

05.03.2017
V Pardubicích hůř než v sicilském Palermu? Kauza výletu manažerů do JAR graduje, kdosi vyhrožuje reportérovu dítěti

Autor: TV Prima

Popisek: Reportér televize Prima Bohumil Roub

KRIMI Původně měli výletníci, kteří vyrazili za peníze daňových poplatníku až do Jihoafrické republiky, jenom z ostudy kabát. Nyní ale pořádně přituhuje. Reportérovi televize Prima, který se kauzou zabývá, totiž kdosi vyhrožuje. A hrozbami míří na jeho dceru.

Reportér televize Prima Bohumil Roub podal v pátek trestní oznámení. Důvodem jsou anonymní výhrůžky, kterým čelil po zveřejnění tohoto skandálu. „Podivné sms zprávy začaly chodit v době, kdy jsme rozkrývali kauzu výletu pardubických odpadářů do JAR. Dá se říct, že v některých případech se objevily podobné výrazy z úst některého z respondentů. Takže určité podezření mám, ale samozřejmě nemůžu bez důkazů tvrdit, že to někdo konkrétní poslal,“ řekl Roub. „Poprvé se mi stalo, že tam bylo zmíněno i děcko, a proto jsem se rozhodl, k čemu jsem se rozhodl,“ dodal.

Výhružná sms

Zapojí se specialisté

Dokazovat nyní bude policie, která zapojí speciální sekci. „Samozřejmě že i na krajských policejních ředitelstvích působí odborníci na IT kriminalitu,“ řekl Jaroslav Ibehej, mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu. A výhled je optimistický, už se objevily případy úspěšně vypátraných virtuálních agresorů. „Jednomu členovi Nadačního fondu proti korupci bylo vyhrožováno, a tam ještě tehdejší ÚOOZ dokázal jakýmisi technickými prostředky někoho takového skutečně identifikovat a následně došlo k jeho zatčení toho člověka,“ prozradil televizi bezpečnostní expert Karel Randák.

V Pardubicích, nebo v Palermu?

„Myslím si, že bychom tady neměli být jako v Palermu a že by tady neměla fungovat nějaká chobotnice, která ovládá město prostřednictvím výhružných SMS zpráv,“ dodal reportér televize Prima. „Mohu říci, že v posledních letech jsme zaznamenali nárůst kybernetických trestných činů,“ konstatoval Jaroslav Ibehej a Karel Randák k tomu dodal: „Já si myslím, že to je úplně to nejjednodušší, nejjednodušší způsob, ke kterému se uchýlí každý pitomec. A ten nejzbabělejší člověk.“ A pronásledovaný reportér k tomu dodal: „Doufám, že ho policie bude moct vyhledat, uvidíme, necháme to na nich.“ Za nebezpečné vyhrožování nebo nebezpečné pronásledování hrozí pachateli v případě usvědčení trestní sazba jeden rok. Pokud by ale vyhrožoval dětem, čehož se v tomto případě autor esemesek dopustil, může jít za mříže až na tři roky.

Výhružná sms

Proflákla to salmonela

Ředitelka pardubické společnosti Služby města Lea Tomková z hnutí ANO a její dva kolegové strávili loni v listopadu čtrnáct dní na služební cestě v Jihoafrické republice, přičemž za tuto cestu zaplatila městská firma téměř 300 000 korun. Možná by se o tom ani nikdo nedozvěděl, nebýt podezření na onemocnění salmonelózou. Ředitelka, její ekonomický náměstek a pracovník dceřiné společnosti SMP odpady museli po příletu absolvovat lékařské vyšetření, a tím celá věc vyšla najevo. „Chceme dát jasnou informaci, jestli opravdu ta služební cesta měla ráz služební cesty a jestli bylo řádně předloženo kompletní doúčtování formátu služební cesty,“ řekl následně serveru rozhlas.cz pardubický primátor Martin Charvát. Ani on totiž o této služební cestě nevěděl.

A výsledek?

Pardubičtí radní se rozhodli řešit situaci tvrdě – Tomková po dvaceti letech ve své funkci skončila a o své posty přišli i všichni členové představenstva dceřiné firmy SMP Odpady. „Stali jsme se obětními beránky. Vlk se nažral a koza zůstala celá. Bylo nám řečeno, že lidé z vedení firmy odjíždějí na konferenci o odpadech. Předseda představenstva Služeb města nepochybně věděl, že ředitelka je na služební cestě v JAR,“ řekl poté reportérovi televize Prima odvolaný člen představenstva Rostislav Kučera a po odvysílání reportáže odstartovaly pokusy o zastrašování. „První esemeska přišla kameramanovi, že má se mnou přestat spolupracovat, jinak to odnese. Další esemeska se týkala mé přítelkyně, která by měla přijít o zaměstnání. A co mě nejvíc naštvalo, pochopitelně, že moje dcera závodně plave a že by si měla dávat pozor na úrazy,“ řekl Roub a dodal: „Věřím Policii ČR, že nás dokáže ochránit.“

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Adina Janovská

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace