Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

V Pardubicích hůř než v sicilském Palermu? Kauza výletu manažerů do JAR graduje, kdosi vyhrožuje reportérovu dítěti

05.03.2017
V Pardubicích hůř než v sicilském Palermu? Kauza výletu manažerů do JAR graduje, kdosi vyhrožuje reportérovu dítěti

Foto: TV Prima

Popisek: Reportér televize Prima Bohumil Roub

KRIMI Původně měli výletníci, kteří vyrazili za peníze daňových poplatníku až do Jihoafrické republiky, jenom z ostudy kabát. Nyní ale pořádně přituhuje. Reportérovi televize Prima, který se kauzou zabývá, totiž kdosi vyhrožuje. A hrozbami míří na jeho dceru.

Reportér televize Prima Bohumil Roub podal v pátek trestní oznámení. Důvodem jsou anonymní výhrůžky, kterým čelil po zveřejnění tohoto skandálu. „Podivné sms zprávy začaly chodit v době, kdy jsme rozkrývali kauzu výletu pardubických odpadářů do JAR. Dá se říct, že v některých případech se objevily podobné výrazy z úst některého z respondentů. Takže určité podezření mám, ale samozřejmě nemůžu bez důkazů tvrdit, že to někdo konkrétní poslal,“ řekl Roub. „Poprvé se mi stalo, že tam bylo zmíněno i děcko, a proto jsem se rozhodl, k čemu jsem se rozhodl,“ dodal.

Výhružná sms

Zapojí se specialisté

Dokazovat nyní bude policie, která zapojí speciální sekci. „Samozřejmě že i na krajských policejních ředitelstvích působí odborníci na IT kriminalitu,“ řekl Jaroslav Ibehej, mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu. A výhled je optimistický, už se objevily případy úspěšně vypátraných virtuálních agresorů. „Jednomu členovi Nadačního fondu proti korupci bylo vyhrožováno, a tam ještě tehdejší ÚOOZ dokázal jakýmisi technickými prostředky někoho takového skutečně identifikovat a následně došlo k jeho zatčení toho člověka,“ prozradil televizi bezpečnostní expert Karel Randák.

V Pardubicích, nebo v Palermu?

„Myslím si, že bychom tady neměli být jako v Palermu a že by tady neměla fungovat nějaká chobotnice, která ovládá město prostřednictvím výhružných SMS zpráv,“ dodal reportér televize Prima. „Mohu říci, že v posledních letech jsme zaznamenali nárůst kybernetických trestných činů,“ konstatoval Jaroslav Ibehej a Karel Randák k tomu dodal: „Já si myslím, že to je úplně to nejjednodušší, nejjednodušší způsob, ke kterému se uchýlí každý pitomec. A ten nejzbabělejší člověk.“ A pronásledovaný reportér k tomu dodal: „Doufám, že ho policie bude moct vyhledat, uvidíme, necháme to na nich.“ Za nebezpečné vyhrožování nebo nebezpečné pronásledování hrozí pachateli v případě usvědčení trestní sazba jeden rok. Pokud by ale vyhrožoval dětem, čehož se v tomto případě autor esemesek dopustil, může jít za mříže až na tři roky.

Výhružná sms

Proflákla to salmonela

Ředitelka pardubické společnosti Služby města Lea Tomková z hnutí ANO a její dva kolegové strávili loni v listopadu čtrnáct dní na služební cestě v Jihoafrické republice, přičemž za tuto cestu zaplatila městská firma téměř 300 000 korun. Možná by se o tom ani nikdo nedozvěděl, nebýt podezření na onemocnění salmonelózou. Ředitelka, její ekonomický náměstek a pracovník dceřiné společnosti SMP odpady museli po příletu absolvovat lékařské vyšetření, a tím celá věc vyšla najevo. „Chceme dát jasnou informaci, jestli opravdu ta služební cesta měla ráz služební cesty a jestli bylo řádně předloženo kompletní doúčtování formátu služební cesty,“ řekl následně serveru rozhlas.cz pardubický primátor Martin Charvát. Ani on totiž o této služební cestě nevěděl.

A výsledek?

Pardubičtí radní se rozhodli řešit situaci tvrdě – Tomková po dvaceti letech ve své funkci skončila a o své posty přišli i všichni členové představenstva dceřiné firmy SMP Odpady. „Stali jsme se obětními beránky. Vlk se nažral a koza zůstala celá. Bylo nám řečeno, že lidé z vedení firmy odjíždějí na konferenci o odpadech. Předseda představenstva Služeb města nepochybně věděl, že ředitelka je na služební cestě v JAR,“ řekl poté reportérovi televize Prima odvolaný člen představenstva Rostislav Kučera a po odvysílání reportáže odstartovaly pokusy o zastrašování. „První esemeska přišla kameramanovi, že má se mnou přestat spolupracovat, jinak to odnese. Další esemeska se týkala mé přítelkyně, která by měla přijít o zaměstnání. A co mě nejvíc naštvalo, pochopitelně, že moje dcera závodně plave a že by si měla dávat pozor na úrazy,“ řekl Roub a dodal: „Věřím Policii ČR, že nás dokáže ochránit.“

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Adina Janovská

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace