Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Největší investice kraje v pardubické nemocnici je zahájena

11.06.2013
Největší investice kraje v pardubické nemocnici je zahájena

Autor: fnbrno.cz

Popisek: Nemocnice, ilustrační foto

Poklepem na základní kámen byla v areálu Pardubické krajské nemocnice formálně zahájena největší investiční akce kraje posledních let. Jedná se o výstavbu nového multioborového pavilonu, který vznikne v místě bývalé lékárny.

Jeho hodnota po výběrovém řízení na stavební část klesla dohromady s vybavením z 306 milionů na 201 milionů korun, z toho 171 milionů uhradí Regionální operační program NUTS II Severovýchod.

Díky evropským fondům

„V letošním roce zahajujeme po dlouhé době dva velké investiční projekty ve zdravotnictví. Kromě této stavby to bude také velká rekonstrukce a přístavba psychiatrie ve Svitavách. Díky evropským fondům tak můžeme rozvíjet nemocnice v majetku kraje a posunout laťku poskytované péče pro pacienty i pracovní podmínky pro zaměstnance výše,“ řekl hejtman Martin Netolický (ČSSD).

„V Pardubické krajské nemocnici máme několik velmi zastaralých budov, které potřebujeme uvolnit k postupné rekonstrukci. A jejich přestěhování do nového pavilonu na podzim příštího roku nám uvolní ruce pro potřebné rekonstrukce,“ vysvětlil 1. náměstek hejtmana Roman Línek (KDU-ČSL), který má na starosti zdravotnictví.

Nový pavilon bude stát v těsném sousedství oddělení klinické a radiační onkologie

Zhotovitelem stavby je společnost PKS stavby, a.s., Žďár nad Sázavou. Ta zvítězila ve výběrovém řízení v konkurenci 24 nabídek. Stavbu Pardubický kraj vysoutěžil za 102 milionů bez daně, zatímco předpokládané náklady podle zadávací dokumentace na stavební část činily téměř 195 milionů. Nyní probíhá několik výběrových řízení na vybavení budovy lékařskou technologií, nábytkem a bílou technikou. Na začátku příštího roku se budou soutěžit dodávky IT technologií, drobného mobiliáře a informačního orientačního systému.

Nový pavilon bude stát v těsném sousedství oddělení klinické a radiační onkologie a bude ve dvou patrech navazovat na budovu onkologie. Provozy však nebudou provázány. „Přemístíme do něj oddělení nemocí plicních a tuberkulózy, infekční oddělení, stomatochirurgii a také zubní pohotovost. Podle potřeby může v budoucnu sloužit i jiným oddělením při dalších fázích rekonstrukce naší nemocnice. V tom spočívá jeho multifunkčnost,“ uvedl Tomáš Gottvald, ředitel Pardubické krajské nemocnice, a.s. Pavilon bude splňovat nové požadavky pro komfort pacientů i personálu.

Pacienty prosíme o shovívavost

Výstavba multioborového pavilonu probíhá za plného provozu Pardubické krajské nemocnice, a.s. Vjezd na staveniště je z Bokovy ulice v prostoru mezi budovami 18 a 19 (kožní oddělení a Neurologická klinika) a 27 (Chirurgická klinika). Pardubická krajská nemocnice i stavbaři se omlouvají pacientům i obyvatelům okolních domů za případné komplikace a prosí je o shovívavost.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace