Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Vánoce 2017

Vánoce 2017

Co se děje v době adventní a vánoční v Česku

Volby 2017

Volby 2017

Odvolili jsme, teď se rokuje o vládě

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Pardubická nemocnice dostane přístroje za téměř čtyři miliony korun. V čem pomohou právě vám? Zastupitelé schválili i celkový rozpočet kraje na nadcházející rok

14.12.2016
Pardubická nemocnice dostane přístroje za téměř čtyři miliony korun. V čem pomohou právě vám? Zastupitelé schválili i celkový rozpočet kraje na nadcházející rok

Autor: Pardubický kraj

Popisek: Pardubická nemocnice.

Zastupitelstvo Pardubického kraje na svém včerejším jednání schválilo přijetí dotace od statutárního města Pardubice. Ruce se zvedaly i kvůli celoročnímu rozpočtu kraje.

Celkem jde o osm přístrojů

Finanční prostředky ve výši 3,9 milionů korun poputují na nákup přístrojového vybavení pro pardubickou nemocnici.

„Dotace bude použita na modernizaci přístrojového vybavení pardubické nemocnice, konkrétně pak perinatologického centra, očního oddělení, oddělení Interní kliniky, ORL kliniky a Centrálního operačního sálu,“ uvedl radní pro oblast zdravotnictví Ladislav Valtr.

Celkově se jedná o osm přístrojů, a sice čtyři kardiotokografy, kraniotom, perimetr, elektrokoagulační přístroj a videogastroskop.

Krajský rozpočet schválen znovu jako přebytkový

Zastupitelstvo Pardubického kraje na svém úterním jednání mimo jiné schválilo krajský rozpočet na rok 2017. Ten stejně jako v předchozích letech počítá s přebytkem, a to ve výši necelých 46 milionů korun, který bude v průběhu roku využit na investiční činnost kraje společně s případným zvýšeným inkasem daní. 

„Schválený rozpočet kraje je stejně jako v předchozích letech přebytkový s rezervou necelých 46 milionů korun,“ uvedl hejtman Martin Netolický s tím, že v průběhu roku znovu předpokládá zapojování zvýšeného inkasa daní.

„Postupovali jsme stejně jako v předchozích letech, a proto je příjmová stránka v oblasti sdílených daní nastavena poměrně konzervativně. Finance, které budou vybrány nad rámec rozpočtu, zapojíme stejně jako v minulosti do investiční činnosti kraje ve všech oblastech. Predikce Ministerstva financí nám říká, že pro náš kraj je v příštím roce předpokládána částka 3,5 miliard korun, což znamená, že jsme téměř 300 milionů pod predikcí a lze proto předpokládat naplnění příjmové stránky a její překročení,“ řekl hejtman Netolický.

Hned v únoru dojde ke změnám, ví už teď hejtman

Dodal: „Již na únorovém zastupitelstvu budeme navrhovat první rozpočtová opatření na základě reálného výsledku roku 2016. Při schvalování rozpočtu na tento rok jsme nevěděli, zda bude krajům dorovnáno rozpočtové určení daní, které jim v minulosti odebrala tehdejší Nečasova vláda. S těmito prostředky jsme proto raději v rozpočtu nepočítali a již nyní víme, že budeme moci zapojit částku okolo 200 milionů korun.“ 

Celkové příjmy schváleného rozpočtu jsou nastaveny ve výši 3 363 781 tisíc korun. Výdajová stránka je navržena v objemu 3 317 946,28 tisíc korun.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na 

Vložil: Lucie Bartoš

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace