Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Vstup na Zámek Pardubice se promění. Návštěvníci se budou lépe orientovat. A pokladnu už neminete

14.08.2016
Vstup na Zámek Pardubice se promění. Návštěvníci se budou lépe orientovat. A pokladnu už neminete

Autor: Východočeské muzeum

Popisek: Pardubický zámek

Tmavý a nepřehledný, takový býval prostor uvnitř hlavní brány do areálu Zámku Pardubice. Východočeské muzeum v Pardubicích jako správce areálu zámku se nyní pustilo do jeho revitalizace. V srpnu a září se promění i vstupy do jednotlivých expozic či některé dlážděné chodníky v areálu zámku.

Turisty je potřeba nalákat hned na začátku

„Úpravy jsou součástí dlouhodobé snahy o zatraktivnění pardubického zámku a jeho nejbližšího okolí. Jsme přesvědčeni, že turisty musí lákat nejen zajímavými expozicemi a kulturními akcemi, ale také svým prostředím již od samotného vstupu,“ říká hejtman Pardubického kraje Martin Netolický.

 Takhle by to mělo u vhcodu zámku vypadat.

„Průjezd se dočká nové výmalby a osvětlení, zcela jiné budou také navigační panely na jeho stěnách. Chtěli bychom, aby se návštěvníci v průjezdu zdrželi, v klidu zjistili, co zámek, muzeum a galerie nabízejí. Především pak aby si všimli pokladny. Ta je nyní hodně zastrčená a stává se, že se ji lidé minou a musí se do ní pak ze zámku vracet, aby si koupili vstupenky,“ vysvětluje ředitel Východočeského muzea v Pardubicích Tomáš Libánek.

Plné dveře se vymění za prosklené  

Úprava průjezdu je začátkem rozsáhlejších stavebních a architektonických změn na zámku. Už nyní je položena nová žulová kostková dlažba před vstupem na zámecké valy. Dříve bylo toto místo vydlážděno betonovými panely. „Do konce září bychom chtěli stihnout osazení výrazného navigačního systému, který by návštěvnici neměli přehlédnout. Lépe se pak budou orientovat v rozmístění jednotlivých výstav a expozic,“ pokračuje ředitel muzea Tomáš Libánek. „Současně vyměníme některé dveře u vstupů do výstav, expozic a do pokladny – plné výplně nahradí prosklené, aby návštěvníci viděli, kam mají zamířit,“ dodává Libánek.

Chodník před vydlážděním. 

Chodník po vydláždění.

Promění se také vstup do expozic zbraní, mincí, přírody a archeologie ve druhém patře zámeckého paláce. „Návštěvníkům zámku se proto omlouváme za nepříjemnosti, které je mohou na zámku v následujících měsících potkat. Výsledek ale bude stát za to,“ uzavírá ředitel VČM. 

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

 

Vložil: Lucie Bartoš

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace