Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Olympijský park Pardubice přiblíží dětem různé druhy sportů. Podle hejtmana Netolického se povedla uskutečnit opravdu odvážná myšlenka. Přijede i řada sportovních celebrit

28.07.2016
Olympijský park Pardubice přiblíží dětem různé druhy sportů. Podle hejtmana Netolického se povedla uskutečnit opravdu odvážná myšlenka. Přijede i řada sportovních celebrit

Foto: Pardubický kraj

Popisek: Hejtman Netolický s dětmi

V parku Na Špici se včera před zahájením Olympijského parku Pardubice 2016 uskutečnila poslední tisková konference. Cílem setkání bylo představit, v jaké fázi se projekt OPP 2016 nachází, jakým způsobem bude fungovat a co se všechno se pořadatelům pro návštěvníky parku podařilo připravit. Nechyběla ani procházka po jednotlivých stanovištích, která se budou v centru celého OPP 2016 nacházet.

Setkání se zúčastnili také zástupci Pardubic a Pardubického kraje – primátor města Martin Charvát, náměstek primátora Jakub Rychtecký, hejtman Pardubického kraje Martin Netolický a krajský radní René Živný.

„OPP 2016 je prototypem jak v Pardubicích, tak v celé republice. Vážím si toho, co kolegové ve svých přesčasech nejen pro občany města připravili. Jsou za tím hodiny práce, hledání cest a naplňování vizí. Doufám, že se v Olympijském parku Pardubice 2016 všichni potkáme, společně se na těch 17 dní zastavíme, budeme relaxovat a fandit našim reprezentantům v Riu,“ konstatoval primát města Martin Charvát.

Jeden a půl milionu od kraje 

Do realizace projektu se zapojil také Pardubický kraj, který jej podpořil částkou 1,5 milionů korun. Podle hejtmana Martina Netolického se Pardubice díky OPP 2016 stanou srdcem nejen celého kraje. „Zpočátku jsem myšlenku Olympijského parku Pardubice vnímal jako odvážný, na druhou stranu však realizovatelný počin. Pardubice se díky němu stávají olympijským srdcem nejen našeho regionu, jedná se o přesahový projekt, který zasáhne celé severovýchodní Čechy,“ poukázal na význam OPP 2016 hejtman Pardubického kraje Martin Netolický.

„V Riu máme navíc svoje želízka v ohni, a proto zde chceme podporovat především sportovce z našeho kraje. Součástí olympijské výpravy v Riu totiž budou i Jaroslav Kulhavý, Leopold König, Adam Ptáčník nebo Lukáš Gdula,“ dodal hejtman Netolický.

Workshopy, exhibice, koncerty i animační programy 

V rámci OPP 2016, který potrvá od 5. do 21. srpna, si budou jeho návštěvníci moci užít různé workshopy a exhibice, koncerty i animační programy. Cílem projektu však mimo jiné také je přiblížit dětem různé druhy sportů. „Na Olympijský park Pardubice se moc těším. Tuto akci navíc chápu jako příležitost pro děti, aby si vyzkoušely jednotlivé sportovní disciplíny a zjistily, jaký sport jim je šitý na míru,“ pronesl radní Pardubického kraje René Živný.

Příprava jednotlivých stanovišť pomalu vrcholí. Některá z nich by však i po skončení Olympijského parku mohla nadále sloužit veřejnosti nebo místním klubům. „Místní kluby budou moci dále využívat branky na slalom, které budou přístupné i veřejnosti. Některá sportoviště tak budou dále využívána. Bude je však potřeba dovybavit, pomůcky by pak zůstaly buď v klubech, nebo bychom je předaly do mateřských a základních škol,“ zmínil další pozitiva OPP 2016 náměstek primátora pro sport Jakub Rychtecký.

Park připravují úředníci města, ne nějaká agentura 

Podle manažera OPP 2016 Pavla Stary odvádí všichni členové projektového týmu skvělou práci. „Na realizaci parku se podílí řada lidí. Všichni by si měli uvědomit, že jej nepřipravuje agentura, ale úředníci města. K chybám, které uděláme, se samozřejmě přihlásíme, ale v takto velkém projektu to bez chyb nejde,“ nechal se slyšet Pavel Stara.

Zahajovací ceremoniál se uskuteční 5. srpna ve 20:16 hodin u fontánky na třídě Míru. Svou účast již potvrdila řada významných sportovních osobností. Dorazí například bývalý hokejový brankář a člen Síně slávy českého hokeje Domink Hašek nebo dvojnásobná olympijská vítězka Štěpánka Hilgertová. Chybět zde nebudou ani známá jména ze sportovní oblasti.

Zahajovacího ceremoniálu se zúčastní také bývalý československý atlet Imrich Bugár, basketbalista Jiří Welsch, bývalý basketbalista Jaroslav Kantůrek, bývalí hokejisté Vladimír Martinec a Dušan Salfický, bikrosařka Aneta Hladíková či paralympijská reprezentantka v plavání Tereza Diepoldová. U Českých drah bude navíc zajištěn speciální zpáteční spoj, který odjede z Pardubic do Prahy v 0:20 hodin.

Víc informací o Olympijském parku Pardubice 2016 naleznete na webu www.pardubice.eu, www.olympijskeparky.cz nebo na facebookovém profilu Olympijský park Pardubice 2016. 

Zdroj: Iveta Koubková, tiskový úsek města Pardubice

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na 

Vložil: Lucie Bartoš