Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Pardubice zdravé stromy kácí, nebezpečné nechá stát, stěžuje si aktivista

29.05.2013
Pardubice zdravé stromy kácí, nebezpečné nechá stát, stěžuje si aktivista

Autor: Miroslav Šimon

Popisek: Tyršovy sady. Ilustrační fotografie

Loni bylo v pardubických Tyršových sadech skáceno více než sto zdravých stromů. Ale s těmi, jejichž bezpečnost je podle posudku z roku 2011 nevyhovující, se neudělalo nic, píše v dopise Krajským listům.cz Miroslav Šimon.

Reaguje tak na tento článek, čtěte ZDE.

Letos v dubnu jsem si všiml dvou nebezpečně vyhlížejících stromů a informoval jsem o tom magistrát. Doplnil jsem, že podle posudku je v parku dalších asi 15 takových stromů, z toho jeden v havarijním stavu. Náměstek pardubické primátorky František Brendl odpověděl, že se o bezpečnostním řezu těchto stromů neuvažuje, protože se počítá s jejich kácením. Ale s tím se počítá už dva roky…," pokračuje ve své reakci Šimon s tím, že minulý týden znalec konstatoval, že oba stromy, na které upozornil, je nutné skácet a nemá se čekat na dobu vegetačního klidu. 

„Magistrát se mi za to 'odvděčil'. V tiskové zprávě napsal, že když Pardubice chtěly stromy v havarijním stavu skácet, tak prý jsem tomu bránil. Rád bych věděl, jak se mi povedlo tomu zabránit. Mohl bych poradit třeba aktivistům na Šumavě. Prý jsem dokonce kvůli tomu budil pana náměstka Františka Brendla ze spaní. Jsem opravdu zvědav, jak pan náměstek své bajky doloží," rozčiluje se. 

Podle slov pardubického aktivisty před dvěma lety náměstek Brendl řekl, že 'chceme-li mít takový park, že uvidíme z jednoho konce až na druhý, tak tam ty stromy nemohou zůstat v takovém počtu, jako jsou dnes'. 

„Podle zákona je možné stromy kácet jen ze závažných důvodů. Průhlednost parku závažným důvodem evidentně není. Radnice jiné vážné důvody pro kácení mnoha zdravých stromů nenašla – a to je důvod, proč ani po dvou letech není vydané povolení. Prý se od mých názorů distancovala i občanská sdružení. Od kterých názorů – že zdravé stromy se nemají kácet, nebo že havarijní stromy se mají kácet? Pan Brendl by si měl nejdřív udělat jasno, a pak teprve dávat tisková prohlášení," uzavírá svou reakci Šimon.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ! Těšíme se na ně.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace