Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Hejtman Netolický: Nová nemocnice? Dlouho jsem neslyšel větší nesmysl. Ale jestli na tom město trvá...

18.06.2016
Hejtman Netolický: Nová nemocnice? Dlouho jsem neslyšel větší nesmysl. Ale jestli na tom město trvá...

Autor: Pardubický kraj

Popisek: Současná pardubická nemocnice.

Nadační fond Naše nemocnice, na který si jeho zakladatelé chtěli přihrát z městského rozpočtu 500 tisíc korun a jehož cílem je stavba nové nemocnice v Pardubicích, je nápadem, který se zrodil v hlavách některých pardubických politiků. Ano. O krajském zdravotnictví mluví zastupitelé krajského města, které má celou řadu svých vlastních problémů.

Prohlášení hejtmana Martina Netolického:

Celá aktivita zmíněného fondu je výhradně městskou záležitost a Pardubický kraj se na ní nechce a nebude nijak podílet. Pokud si však chce město postavit svojí vlastní nemocnici, nebráníme se. Ostatně v Čáslavi, Ostravě či Litoměřicích městské nemocnice již existují.

Kdyby skutečně zástupci města chtěli a mysleli zdravotnictví vážně, pomohli by při řešení katastrofální dopravy v okolí současné nemocnice či s využitím areálu bývalé Tesly v Kyjevské ulici. Kdyby skutečně zástupci města chtěli a mysleli to vážně, podpoří nákup moderních technologií, což občané města poznají téměř okamžitě a ne až za několik let. My svoji rozumnou a realistickou koncepci pro rozvoj nejen Pardubické nemocnice, ale celého krajského zdravotnictví, do kterého v minulých letech plynuly nemalé finanční prostředky, máme.

Současná pardubická nemocnice.

Osobně by se mi samozřejmě nová monobloková nemocnice líbila, ale za současné situace jsou to vzdušné zámky, které mohou ohrozit investice do celého kraje. Ostatně částka za stavbu nové nemocnice v rozmezí pěti až osmi miliard korun je stěžejním argumentem, proč nestavět, jelikož pět miliard je souhrn všech investic kraje za čtyřleté období.

Dále chci vidět, jak by se k tomuto postavily zdravotní pojišťovny a kde by nová nemocnice hledala zdravotnický personál. Pokud město nadále trvá na této megalomanské stavbě, chci vidět, kde bude nacházet finanční prostředky, jelikož je veřejným tajemstvím, že jich nemá nazbyt.

Osobně by se mi samozřejmě nová monobloková nemocnice líbila,
ale za současné situace jsou to vzdušné zámky,
které mohou ohrozit investice do celého kraje.

K tomu má také celou řadu svých vlastních problémů, na které by se měla upírat jeho pozornost. A není jich málo. Ohrožené čerpání dotací na rekonstrukci Přednádraží, která stále nezačala, nevyhovující sportovní infrastruktura či kritická dopravní situace včetně samotného centra města. To jsou problémy, které jsou v kompetenci místní samosprávy, a proto doporučují nejmenovaným pardubickým politikům, aby se zabývali primárně tím, co je v jejich pravomoci a proč si je lidé zvolili. Zakládá snad Pardubický kraj nadační fond pro stavbu fotbalového stadionu nebo Přednádraží, respektive mluví do těchto věcí, přestože nejsou v jeho kompetenci? Nemluví a mluvit nebude.

Zatímco město vymýšlí nereálné plány, na kraji jsou naštěstí lidé, kteří chtějí vyvážené investice po celém jeho území. Pardubický kraj není od Svítkova po Černou za Bory, ale sahá od Kojic na Přeloučsku až po Jevíčko a já jsem vždy byl hejtmanem celého Pardubického kraje. Proto také do budoucna odmítám vést podobné diskuse, a tak je také tato reakce mou poslední k tomuto tématu. Více pozornosti si totiž tento sci-fi nápad nezaslouží.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Lucie Bartoš

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace