Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Jak z hororu: Na manželku šel se sekyrou. Ta se zhroutila

23.05.2013
Jak z hororu: Na manželku šel se sekyrou. Ta se zhroutila

Autor: Profimedia.cz

Popisek: Ilustrační foto

KRIMI Jako v Kubrickově kultovním hororu Osvícení si musela připadat pětačtyřicetiletá žena, která se stala obětí domácího násilí v Přelouči na Pardubicku. Připomeňme si známou scénu, kdy se Jack Nicholson v šílenství se sekyrou v ruce dobývá ke své ženě přes dřevěné dveře, které postupně rozštípává. To, co se dělo v hororu, se totiž málem stalo i v realitě. Ženin dlouholetý partner se opil a v agresivním záchvatu ženu ohrožoval právě sekyrou.

Ženě se naštěstí podařilo z dosahu padesátiletého násilníka uniknout. Nebyla sice vážněji zraněna, ale po brutálním a razantním útoku svého partnera se psychicky zhroutila. Sousedé zavolali jak záchrannou službu, tak policii. Zásah však neprobíhal příliš poklidně. Muž odmítal vyjít z bytu a také se v něm zabarikádoval. Na scénu se dostal policejní vyjednavač.

Razantní zásah

„Jakákoliv komunikace s ním nebyla možná,“ řekla k průběhu zásahu policejní vyjednavačka Hana Hudečková. Z toho důvodu byli přítomní policisté nuceni do akce povolat zásahovou jednotku. Ta přijela z Pardubic během půl hodiny a celou záležitost dosti razantně vyřešila.

Dvacítka členů zásahovky v neprůstřelných vestách nejprve beranidlem rozštípala dveře do bytu, kde se násilník opevnil, zpacifikovala jej a v poutech odvedla.

Dohra bude před soudem

Násilnická avantura se muži zřejmě nevyplatí. Zdá se totiž , že bude trestně stíhán. Naznačil to kriminalista obeznámený s celým zásahem: „Než bude zadržený muž obviněn, musí vystřízlivět a být vyslechnut. Případ ale zřejmě nebude postoupen přestupkovému řízení, na to byl útok příliš brutální a nebezpečný,“ řekl.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ! Těšíme se na ně.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace