Čím dnes děti tráví čas, to je leckdy pro jejich vývoj nepříznivé. Pardubický kraj podpoří smysluplné aktivity
06.05.2016
Foto: Lucie Bartoš
Popisek: Děti v mateřské škole, ilustrační foto
Radní Pardubického kraje na svém posledním zasedání odsouhlasili přidělení dotací v oblasti volnočasových aktivit pro rok 2016.
Možností je spousta, ale...
Tento dotační program je zaměřen výhradně na podporu organizací, které zajišťují volnočasové vyžití dětí a mládeže.
„Dnešní doba nabízí dětem spoustu možností, jak trávit volný čas. Bohužel řada z nich má často nepříznivý dopad na jejich vývoj. Snažíme se tímto programem podporovat projekty z různých odvětví, které umožňují, aby děti dělaly ve volném čase něco smysluplného. Jsou to obvykle sportovní aktivity, tábory, ale i vzdělávací činnosti,“ uvedl radní Pardubického kraje zodpovědný za sport a cestovní ruch René Živný.
Půl milionu pro pětatřicet organizátorů
„Na doporučení komise jsme poskytli dotaci 35 žadatelům, kteří si mezi sebe rozdělí částku 500 tisíc korun,“ dodal radní Živný s tím, že část dotací ještě musí schválit zastupitelstvo.
Podpora pro jednotlivé subjekty se pohybuje od 10 do 20 tisíc korun. Na finanční pomoc se mohou těšit například sbory dobrovolných hasičů, Junáci nebo třeba Klub český turistů Slovan Pardubice. Zajímavý projekt chystá SDH Štěpánov, který si pro děti připravil Aktivní léto BEZ MOBILU.
Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .
Vložil: Lucie Bartoš