Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Neuvěřitelné! Šedesátiletý Váňa opět pojede Velkou pardubickou

17.05.2013
Neuvěřitelné! Šedesátiletý Váňa opět pojede Velkou pardubickou

Autor: www.pardubice.eu

Popisek: Ilustrační foto

Osminásobný vítěz nejslavnějšího českého dostihu Velká pardubická steeplechase potvrdil, že ji letos pojede opět. A stejně jako vloni, kdy skončil třetí, v sedle Tiumena. Pokud by letos dostih vyhrál, stal by se jeho historicky nejstarším vítězem.

„Myslím, že jeho potvrzení účasti bylo jen formalitou. Upřímně, ani já si bez legendárního Váni nedokážu Velkou pardubickou představit,“ řekl dostihový fanoušek Matěj Truhlář.

Josef Váňa poprvé vyhrál pardubický dostih jako pětatřicetiletý v roce 1987 na legendárním Železníkovi, s ním triumfoval pak ještě třikrát. Poté sbíral vavříny na hřbetě Vraníka, osmé vítězství zařídil předloni právě v sedle Tiumena. Vloni s tímto, letos již dvanáctiletým, koněm skončil až třetí, celkem s ním však dostih vyhrál třikrát. Loňský relativní neúspěch po třech titulech v řadě následoval po komplikované sezoně, kdy si Váňa léčil zlomené stehno.

Loni vyhrála klisna Orphee des Blins 

Váňa už Tlumena převezl z odpočinkových do tréninkových stájí. „Ať se na tom startu Velké pardubické potkáme a tam si to znovu rozdáme a uvidíme, kdo tenhle rok bude nejlepší,“ vzkázal Váňa přes novináře soupeřům. Nyní trénuje nejen na koni, ale i na kole.

Loni Velkou pardubickou steeplechase suverénně vyhrála desetiletá klisna Orphee des Blins s žokejem Janem Faltejskem, druhý byl s velkou ztrátou 16 délek Ronino s Jiřím Kouskem.

Získal medaili od Klause

V Česku bychom jen těžko hledali člověka, který utrpěl v životě tolik zlomenin. Ne nadarmo se o něm říká, že v těle snad nemá jedinou zdravou kost. Je to neskutečný nezmar. Prodělal i klinickou smrt, mrtvici, měl polámaná žebra, prodělal pět otřesů mozku, měl zlomené dva obratle, pětkrát klíční kost, čelist i obě zápěstí.

V roce 2010 mu tehdejší prezident Václav Klaus udělil medaili Za zásluhy II. stupně, o rok později pak Váňa kandidoval za TOP 09 ve sněmovních volbách.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ! Těšíme se na ně.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace