Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

TECHNOhrátky znají termínový kalendář svého čtvrtého ročníku. Atraktivní projekt, který má prosadit zájem o technické obory, odstartuje koncem ledna

07.01.2016
TECHNOhrátky znají termínový kalendář svého čtvrtého ročníku. Atraktivní projekt, který má prosadit zájem o technické obory, odstartuje koncem ledna

Autor: Pardubický kraj

Popisek: Technohrátky, ilustrační foto

S rozšířeným programem akcí a několika novinkami vstoupí do letošního, 4. ročníku TECHNOhrátky Pardubického kraje. Na koordinační schůzce v Pardubicích odsouhlasili ředitelé zapojených středních odborných škol termínový kalendář 2016. Projekt na podporu zvýšení zájmu žáků základních škol o studium technických a odborných oborů odstartuje 27. ledna v Integrované střední škole technické ve Vysokém Mýtě.

Do TECHNOhrátek se letos zapojí více škol

V porovnání s loňským rokem zvýšil letos odbor školství a kultury Krajského úřadu Pardubického kraje počet středních škol zařazených do TECHNOhrátek ze dvanácti na čtrnáct. Sedm z nich má své sídlo v okrese Ústí nad Orlicí, tři pocházejí ze Svitavska a dvě shodně zastupují okresy Chrudim a Pardubice. Jsou mezi nimi i dvě zcela nové – VOŠ a Střední škola technická Česká Třebová a Střední škola zemědělská a VOŠ Chrudim.

„Počet středních škol, které projekt osloví, tak letos vzroste na dvaadvacet. Zvýšení počtu akcí v průběhu roku na čtrnáct by mělo současně více uspokojit neustále stoupající zájem základních škol o účast. Vůbec poprvé byla do nabídky středních škol se zaměřením na strojírenství, elektrotechniku, stavebnictví, gastronomii a služby zařazena také zemědělská škola,“ říká Martin Kiss, vedoucí odboru školství a kultury Krajského úřadu Pardubického kraje.

Nebudou chybět diskuze. To je novinka 

Hlavní novinkou letošních TECHNOhrátek bude organizace diskusních setkání věnovaných problematice technického vzdělávání. Ta nahradí loňské semináře kariérních a výchovných poradců. Kulaté stoly se uskuteční ve vybraných mikroregionech Pardubického kraje za účasti představitelů krajského odboru školství, ředitelů středních odborných škol, významných zaměstnavatelů, Úřadu práce, Hospodářské komory i kariérních a výchovných poradců. 

„V tomto reprezentativním složení budeme jednat o možnostech aktuálních kroků, jimiž je možné v mikroregionech podpořit vzájemnou spolupráci a zvýšit zájem o technické vzdělávání žáků i růst budoucích kvalifikovaných odborníků. Nabízejí se různé formy v podobě pořádání technických kroužků v základních nebo středních školách, firemní stipendia, umožnění praktického výcviku žáků středních škol přímo v závodech či burzy strojírenských firem,“ vysvětluje Jana Pernicová, náměstkyně hejtmana Pardubického kraje.

Očekává se jubilejní účastník 

Za tři roky oslovily TECHNOhrátky v rámci 32 akcí už 4 333 žáků ze 7. – 9. tříd z 83 základních škol Pardubického kraje a tří ze spádové oblasti olomouckého regionu. Zábavnou a soutěžní formou jim představily 62 nejrůznějších profesí a řemesel včetně šestnácti oborů podporovaných stipendii Pardubického kraje. 

„Vzhledem k zájmu základních škol je velice pravděpodobné, že jubilejního, pětitisícího účastníka přivítáme letos ještě do prázdnin – na páté, nejpozději na šesté akci,“ doplňuje Helena Bártlová, manažerka projektu TECHNOhrátky.

TERMÍNOVÝ KALENDÁŘ TECHNOhrátek 2016: 

27. 1. Integrovaná střední škola technická Vysoké Mýto

17. 2. Střední odborné učiliště plynárenské Pardubice

9. 3. Vyšší odborná škola a Střední škola technická Česká Třebová

30. 3. Střední odborná škola a Střední odborné učiliště Polička 

13. 4. Střední průmyslová škola Chrudim

27. 4. Střední odborná škola a Střední odborné učiliště Lanškroun

11. 5. Střední škola zemědělská a Vyšší odborná škola Chrudim

25. 5. Střední odborné učiliště opravárenské Králíky

14. 9. Střední průmyslová škola stavební Pardubice

29. 9. Střední škola automobilní Ústí nad Orlicí

12. 10. Integrovaná střední škola Moravská Třebová

26. 10. Průmyslová střední škola Letohrad

9. 11. Střední odborné učiliště Svitavy

23. 11. Střední škola obchodu, řemesel a služeb Žamberk 

Více informací o projektu TECHNOhrátky na www.klickevzdelani.cz/technohratky.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na .

Vložil: Lucie Bartoš

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace