Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Olympiáda v Koreji

Olympiáda v Koreji

Přibývají medaile, odehrávají se tu dramata,a to nejen sportovní.

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Pokladnička, pečeť, průkaz... Tři králové zahájili pouť. Náměstek hejtmana zvolil jiný dar, než peníze do kasičky

03.01.2016
Pokladnička, pečeť, průkaz... Tři králové zahájili pouť. Náměstek hejtmana zvolil jiný dar, než peníze do kasičky

Autor: Pardubický kraj

Popisek: Tři králové na koních

Charita České republiky zahájila letošní 16. ročník Tříkrálové sbírky – největší dobrovolnické akce v naší zemi. V Pardubicích ji odstartoval nedělní program na Pernštýnském náměstí. Většina vybraných prostředků zůstává v regionech a slouží zejména programům, vybraným oblastními charitami.

„Krátce po vánočních svátcích bychom si měli popřát, aby naše srdce zůstala otevřená pomoci druhým, sami nevíme, kdy ji budeme potřebovat,“ řekl na zahájení Roman Línek, 1. náměstek hejtmana Pardubického kraje, a pokračoval: „Finanční dary jsou jistě potřebné a budou využity na dobrý účel, ale připadá mi, že tím největším darem je v poslední době čas. Čas na rodinu, přátele, na seniory i na ty, kteří naši blízkost potřebují. Proto by bylo dobré myslet v nadcházejícím roce i na tyto hodnoty.“

Hovoří Roman Línek

Skupinky tří králů každoročně navštěvují domácnosti s přáním zdraví a pokoje v novém roce. Vedoucí skupinek jsou vybaveni průkazkou, občanským průkazem, pokladničkou s charitním logem a pečetí s podpisem pracovníka obecního úřadu.


 Proslov biskupa

Jako každým rokem zůstane většina vybrané částky v regionu, kde se sbírka koná. Získané prostředky na Pardubicku budou použity zejména na podporu charitní domácí hospicové péče, odlehčovacích služeb pro seniory a pomoc rodinám s dětmi. Do Tříkrálové sbírky se zapojili tradičně také děti a učitelé ze základní školy Noe a s koledou přišli dnes také na Pardubický kraj.

Děti a učitelé ze základní školy Noe

K Tříkrálové sbírce patří i doprovodný program. Ve středu 6. ledna od 18 hodin se v kostele sv. Jana Křtitele představí Spojené pěvecké sbory Pernštýn-Ludmila-Suk a Pěvecký sbor Návrat.
V pátek 8. ledna od 16:45 si v Domě techniky nenechte ujít houslový recitál manželů Zdvihalových a žáků ZUŠ Havlíčkova.
V neděli 10. ledna od 16:30 hodin bude Tříkrálová sbírka slavnostně zakončena v kostele sv. Bartoloměje Tříkrálovým koncertem v podání místního chrámového sboru.

Černý vzadu... 

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

 

Vložil: Lucie Bartoš

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace