Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Nový letištní terminál nesmí být dražší než 300 milionů, shodli se radní města a kraje. Řešila se i multimediální kostka

06.10.2015
Nový letištní terminál nesmí být dražší než 300 milionů, shodli se radní města a kraje. Řešila se i multimediální kostka

Autor: Pardubický kraj

Popisek: Boční pohled na odbavovací halu

Výstavba nového terminálu pardubického letiště byla jedním z témat společného jednání krajských a městských radních. Zástupci obou akcionářů společnosti EBA se shodli, že částka 300 milionů korun za výstavbu terminálu včetně příjezdové komunikace je hraniční a nepřekročitelná. Zároveň požádali vedení společnosti o vyčíslení nákladů na další případné investice do terminálu.

Dořeší se financování s městem

„Předseda představenstva společnosti EBA nás seznámil s variantami řešení revize projektu výstavby terminálu. S panem primátorem a ostatními kolegy jsme se shodli, že za stávající situace rozpracovanosti projektu je nezbytné pokračovat v již schváleném projektu s úpravami, které umožní šetření nákladů při zachování funkčnosti letiště, což mimo jiné také potvrdil nezávislý auditor,“ uvedl hejtman Martin Netolický. „Nyní musíme s městem dořešit způsob financování, přičemž rozpočet Pardubického kraje bude pro rok 2016 počítat s částkou 10 milionů korun. V dalších letech pak s částkou 15 milionů korun,“ sdělil hejtman. 

Radní zajímaly také budoucí náklady na dostavbu a dovybavení terminálu a dalších zařízení. „Jedná se především o zmenšení kapacity parkovací plochy, vrátnici, vybavení VIP salonků či podobu letištního energocentra. Zároveň bylo navrženo setrvání vedení společnosti EBA ve stávajících prostorách, což celý projekt výrazně zlevní,“ sdělil pardubický primátor Martin Charvát. 

Na další důležité změny se nezapomnělo

K dalším tématům jednání zástupců města a kraje patřila plánovaná dostavba sportovní haly v Dašické ulici, v níž v současné době probíhá výměna neodpovídající podlahy. V příštím roce je pak plánováno propojení haly se školou či rozšíření šatních prostor a technického zázemí. „Se zástupci klubů a školy bylo projednáno zrevidování a zlevnění projektu, aby nedošlo k omezení funkčnosti haly. Sportovní veřejnost se nemusí obávat, že by byla omezena funkčnost a využitelnost, jak tomu bylo v samém počátku projektu, což je ostatně důvod současných plánovaných investic,“ uvedl hejtman Netolický. 

Krajští radní zároveň odsouhlasili záměr města na prodloužení mimořádné účelové krajské dotace na výměnu multimediální kostky v pardubické Tipsport areně, jejíž výměna byla původně plánována již před letošní sezonou. „Vzhledem k nutnosti dodržení všech zákonných lhůt by bylo možné kostku vyměnit počátkem roku 2016, což je však vzhledem k probíhající sezoně komplikované. Proto jsme požádali zástupce kraje o prodloužení platnosti dotace,“ uvedl primátor Martin Charvát. „Iniciativu pana radního Salfického vítám, jelikož nová kostka je pro halu nezbytná. Sice jsem předpokládal její instalaci již před letošní sezonou, ale vzhledem k nutnosti dodržování zákonných limitů to nebylo možné. Diváci se tak mají alespoň do příští sezony na co těšit,“ dodal hejtman Martin Netolický.Posledním tématem byla informace o možné spolupráci kraje a města v případě naplnění kapacit pardubických základních škol a využití budov ve vlastnictví kraje pro případné umístění žáků.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na .       

Vložil: Lucie Bartoš

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace