Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Spadla síť. Nelegální „gastarbeitery“ odhalila policie

23.04.2013
Spadla síť. Nelegální „gastarbeitery“ odhalila policie

Autor: Profimedia.cz

Popisek: Ilustrační foto

Už skoro padesátka zahraničních pracovníků spadla od počátku roku do sítě cizinecké policie v Pardubickém kraji.

Hlavně samotná krajská metropole s železniční „výpadovkou“ na východ a její okolí s řadou průmyslových firem pracanty ze zahraničí velmi láká.

Jen na konci minulého týdne při další akci dopadli cizinečtí policisté při své akci na Přeloučsku tři pracovníky bez řádného povolení.

„Odhalili jsme tři cizince, kteří vykonávali činnost, pro kterou neměli příslušné povolení k zaměstnání. S těmito jsme následně zahájili správní řízení ve věci správního vyhoštění. Dále hlídky vyřešily několik přestupků dle zákona o pobytu cizinců uložením blokových pokut,“ uvedl mluvčí pardubické policie Jozef Bocán.

27 cizinců pracovalo nelegálně

Celkem policisté při své akci zkontrolovali 108 osob, z toho 88 cizinců a prověřili 64 cestovních dokladů z hlediska jejich pravosti. V terénu bylo nasazeno 40 policistů cizinecké policie a také dva policisté z oddělení služební kynologie se svými psy.

„Od začátku roku policisté z Odboru cizinecké policie Krajského ředitelství policie Pardubického kraje vypátrali 20 cizinců, kteří nelegálně pobývali na území ČR a 27 cizích státních příslušníků, kteří na našem území nelegálně pracovali,“ dodal Bocán.

Místní nemají o řadu nabídek zájem

Akce na Přeloučsku byla vedle odhalování nelegálního pobytu cizinců na území ČR a výkonu práce bez příslušného povolení zaměřená také na odhalování padělaných a pozměněných dokladů, kontrolu dodržování povinností ze strany ubytovatelů a pátrání po omamných a psychotropních látkách.

 

V Pardubicích a okolních montovnách pracuje velké množství dělníků především ze Slovenska, Ukrajiny a dalších zemí bývalého Sovětského svazu. O řadu pracovních nabídek především v dělnických profesích totiž místní i přes vysokou nezaměstnanost nemají zájem.

Vendula Kvochová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace