Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Dobrovolní hasiči z celé republiky se sjeli do Pardubic. Přijel i premiér

07.07.2015
Dobrovolní hasiči z celé republiky se sjeli do Pardubic. Přijel i premiér

Autor: Pardubický kraj

Popisek: Hejtman převzal Řád svatého Floriána, který je nejvyšším vyznamenáním pro nehasiče.

V pardubickém Domě hudby se uskutečnil V. sjezd Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska (SHČMS). Na tomto vrcholném setkání se mimo jiné uskutečnila volba starosty, jeho náměstků a dalších republikových funkcionářů.

Setkání největší zájmové organizace v České republice byl přítomen mimo jiné také předseda vlády Bohuslav Sobotka, ministr vnitra Milan Chovanec či hejtman Pardubického kraje Martin Netolický, který z rukou starosty SHČMS převzal Řád svatého Floriána, který je nejvyšším vyznamenáním pro nehasiče.

„Jsem velice rád, že si dobrovolní hasiči vybrali náš kraj a město Pardubice pro svůj pátý sjezd. O významu sjezdu svědčí také to, že se jej zúčastnili představitelé vlády. Je to ukázka toho, že si současná vládní koalice, ale také zástupci krajů, měst a obcí váží činnosti dobrovolných hasičů nejen v rámci IZS ale především jako organizátoři množství kulturních a společenských akcí na venkově,“ uvedl hejtman Martin Netolický. Pro nás je pořádání sjezdu šancí ukázat zázemí kraje a krajského města,“ dodal hejtman Martin Netolický. 

Ten bezprostředně po své úvodní řeči převzal z rukou starosty SHČMS Řád svatého Floriána. „Je mi ctí převzít na celostátním sjezdu toto ocenění, které je především ukázkou dobré spolupráce mezi krajem a dobrovolnými hasiči,“ uvedl k ocenění hejtman Martin Netolický. 

Více než 400 delegátů a hostů z řad sborů dobrovolných hasičů během sjezdu zhodnotilo pětileté období od IV. Sjezdu, který se konal v Ostravě v roce 2010, a diskutovalo o aktuálních problémech sdružení a jeho směřování do dalších období. Zejména pak o činnosti dobrovolných hasičů, finančním zabezpečení jednotek SDH obcí jak po materiální stránce - technika, výzbroj, ochranné pomůcky, tak i po sociální - nemocenská, uvolňování ze zaměstnání. 

Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska má téměř 350 tisíc členů. Přes 70 tisíc dobrovolných hasičů je zapojeno jednotkách požární ochrany obcí a podniků. Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska vychovává nastupující mladou generaci, podílí se na odborné přípravě, a to především v ústředních hasičských školách řadou kurzů.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na .

Vložil: Lucie Bartoš

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace