Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Ve Skutči shořela strojírenská hala, až 40 lidí nejspíš přijde o práci

13.09.2014
Ve Skutči shořela strojírenská hala, až 40 lidí nejspíš přijde o práci

Autor: Ilustrační foto archiv

Popisek: Kvůli požáru ve Skutči přijdou další desítky lidí o práci, hasiči se potýkali s výbuchy tlakových lahví. Je ohnivé peklo dílem nenávistného žháře?

Strojírenská hala firmy Drahoš shořela v noci na sobotu ve Skutči na Chrudimsku. Škoda byla předběžně odhadnuta na 50 milionů korun. Zaúřadoval žhář, technická závada, nebo lidská nedbalost? Majitel si zoufá.

Požár objektů, které se nacházejí v areálu skutečského travnatého letiště, likvidovalo podle vyjádření mluvčí pardubických krajských hasičů Venduly Horákové jedenáct jednotek hasičů. Při požáru nebyl naštěstí nikdo zraněn, ničivý živel ale vážně poškodil i sousední administrativní budovu. Příčinu požáru vyšetřují hasiči a policie.

K požáru kovoobráběcí haly o rozměrech přibližně 30 krát 10 metrů a výšce osmi metrů hasiči vyrazili v pátek v 22:41. „Hala byla přilepená k administrativní budově. Při příjezdu hasičů na místo byly tři čtvrtiny haly již v plamenech a střecha se propadla,“ uvedla Horáková. Zásah byl velmi nebezpečný, protože uvnitř byly autogenní soupravy a tlakové lahve, které začaly hasiče ohrožovat explozemi. „Hasiči postupně ochlazovali tlakové lahve a některé se jim podařilo před explozí z plamenů vytáhnout,“ dodala jejich tisková mluvčí. Požár se podařilo dostat pod kontrolu po pěti hodinách, následně hasiči ještě dohašovali ohniska na administrativní budově, jejíž střecha musela být celá rozebrána.

Přijdou další lidé o práci?

„Podle majitele se v době požáru neměl v objektu nikdo nacházet. Výroba neběžela,“ řekla ČTK mluvčí pardubické policie Eva Maturová. Policisté podle ní jako příčinu ohně prověřují technickou závadu, nedbalost a úmyslné zapálení. Kromě nich budou příčiny zjišťovat i odborníci z Institutu ochrany obyvatelstva z Lázní Bohdaneč.

Podle majitele firmy pracovalo běžně v hale 30 až 40 zaměstnanců, kteří páteční pohromou nejspíš přijdou o práci. Produkci Firma Drahoš se specializuje hlavně na zakázkovou kovovýrobu, stavební zámečnictví a výrobu ocelových konstrukcí, loni činil její roční obrat více než 42 milionů korun. Nynější situaci a budoucnost podniku zatím majitel nechtěl blíže komentovat.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Redaktor KL

Tagy
požár,
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace