Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Česko - slovenská spolupráce probíhá i o Vánocích

29.12.2013
Česko - slovenská spolupráce probíhá i o Vánocích

Autor: kouzelnevanoce.cz

Popisek: Vánoce, ilustrační foto

Zástupci Občanského sdružení Altus společně s principálem Loutkářského souboru Ahoj Chrudim před Vánocemi potěšili děti v partnerském slovenském městě Svidník. Loutkové představení bylo malým dárkem poslední školní den v letošním kalendářním roce pro děti.

„S přáteli z partnerského města spolupracujeme již delší dobu. V letošním roce jsme chtěli v rámci dobrovolnického projektu 72 hodin opět pokračovat na podzim v naší rozjeté práci na fotbalovém stadionu, ale s časových důvodů jsme se vydali až těsně před Vánocemi. A protože klimatické podmínky neumožňovaly práci na místním stadionu, rozhodli jsme se potěšit děti místních mateřských škol a připravit pohádky,“ říká projektový manažer Občanského sdružení Altus Roman Málek, který spolupráci se slovenskou stranou rozjel už v roce 2005 při koordinaci čtyřiceti dobrovolníků při pomoci v Tatrách v roce 2005.

Chrudimští na dvoudenním setkání nejen potěšili okolo sto padesáti dětí mateřských škol loutkovými pohádkami, ale zároveň plánovali další aktivity. „V roce 2014 se těšíme na květen a návštěvu pana primátora u nás, v roce 2015 bychom chtěli pozvat na největší českou akci v oblasti vedoucích dětských kolektivů do Chrudimi,“ doplňuje předseda sdružení Martin Benák.

Svidničtí zase připravili Chrudimským zajímavé chvíle. Čekala je výuka pantomimy, dostali stejně jako veřejnost při vánočních trzích punč od pana primátora Jana Holodňáka, shlédli vystoupení žáků ZŠ a MŠ či folklórního souboru Makovica na pěší zóně.

Delegace zavzpomínala i v krutých mrazech na boje na Dukle a prohlédla si Vojenské historické muzeum. Jak jeden z účastníků podotkl: „V té době se nikdo neptal  - proč jdeme bojovat, co z toho budu mít a neříkal mně se nechce…“

Česko-slovenská spolupráce je aktivní a to díky podpoře Města Chrudim a Města Svidník a cesta byla dále realizována s podporou České rady dětí a mládeže a Pardubického kraje. Pardubické novinky informoval Roman Málek, projektový manažer.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace