Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Efektivní a zdravé řízení města, které velmi dobře komunikuje s veřejností. Chrudim dostala ocenění Agenda 21

10.12.2017
Efektivní a zdravé řízení města, které velmi dobře komunikuje s veřejností. Chrudim dostala ocenění Agenda 21

Autor: Facebook

Popisek: Chrudimské náměstí

Ve čtvrtek 7. prosince 2017 proběhla v pražském hotelu Jalta celostátní konference s názvem Udržitelné město 2017, kterou uspořádala Národní síť Zdravých měst ČR. Na slavnostní recepci zde byla oceněna nejlepší Zdravá města, obce i regiony za své celoroční výsledky v postupu k udržitelnému rozvoji, kvalitě života a podpoře zdraví. Město Chrudim bylo oceněno významnou cenou „Šampion Zdravých měst“, kterou přebral starosta města Petr Řezníček.

Následně v úterý 12. prosince proběhla v Lichtenštejnském paláci v Praze výroční konference Fórum pro udržitelný rozvoj pod hlavičkou Úřadu vlády České republiky. Zaměřila se mj. na to, jaké výzvy přináší digitalizace státní správy pro interakci mezi občanem a státem. V odpoledních hodinách pak proběhla panelová diskuze k implementaci cílů udržitelného rozvoje v regionech. Během ní zazněla např. otázka: Jaká je zkušenost se zapojováním veřejnosti a místních aktérů do rozhodování na místní úrovni?

Agenda 21 jako ocenění pro města

Součástí konference bylo i předání cen místní Agendy 21, kdy byla udělena prestižní ocenění pro nejpokročilejší udržitelná města, která systémově řídí procesy uvnitř úřadu a nezapomínají přitom komunikovat i s občany města. Ocenění získala města, která v letošním roce dosáhla kategorie A dle Kritérií MA21 a úspěšnou obhajobou projektu Zdravé město a MA 21 završila proces kontroly ze strany odpovědných ministerstev. Jsou to Zdravá města Chrudim a Litoměřice, přičemž Chrudim je prvním městem v republice, které kategorii A získalo, a to v roce 2013.

Co je to Agenda 21

Místní Agenda 21 vychází z mezinárodního dokumentu OSN, nazvaného Agenda 21, který byl přijat na summitu OSN v Rio de Janeiru v roce 1992. Jedná se o globální strategický a akční plán světového společenství, který stanovuje konkrétní kroky směrem k udržitelnému rozvoji. Místní Agenda 21 je nástroj ke zlepšování kvality veřejné správy, strategického řízení, zapojování veřejnosti a budování místního partnerství, s cílem podpořit systematický postup k udržitelnému rozvoji na místní či regionální úrovni.

Uznání pro město

“Toto ocenění vnímám jako uznání centrálních institucí pro město, které postupuje ve svém konání v souladu se závazky a postupy České republiky v otázkách udržitelného rozvoje,“ uvedl Petr Řezníček, starosta Chrudimě. K jeho slovům se připojuje František Chmelík, tajemník Městského úřadu v Chrudimi: „Moje poděkování patří všem zaměstnancům, kteří svou prací a pozitivním přístupem přispívají k dobré pověsti našeho úřadu.“

 

Zdroj: Tisková zpráva

Komerční sdělení

Válcuje vás život, úřady, politici? Zažili jste, nebo jste viděli něco, co by měli ostatní vědět? Pište, foťte, posílejte na .

Vložil: Štěpán Cháb

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace