Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Pořádek v Chrudimi pomáhá hlídat kamerový systém. Díky něm už policie odhalila několik pachatelů

05.07.2017
Pořádek v Chrudimi pomáhá hlídat kamerový systém. Díky něm už policie odhalila několik pachatelů

Autor: Hans Šembera

Popisek: Kamerový systém, ilustrační foto

Radní města na svém minulém jednání schválili rozšíření městského kamerového systému a jako dodavatele zakázky potvrdili firmu Jaroslava Břízy z Chrudimi, která systém spravuje od roku 2010 a jejíž pracovníci znají aktuální stav kamerového systému jako celku a současně do všech podrobností.

Na základě jednání v průběhu roku 2016, jehož se účastnili zástupci vedení města, městské policie, Odboru sociálních věcí a složek Policie ČR byla vytipována nová riziková místa, kam bylo nutné umístit nové kamerové body.

Strážníci si systém chválí

Na začátku roku 2017 byly z důvodu neustálého narušování veřejného pořádku přednostně realizovány kamery v ulicích Husova, Havlíčkova, Čáslavská, na Resselově náměstí a na nádraží Českých drah, kde byly otočné kamerové body doplněny pevnými. Jejich souhrnná cena dosáhla částky 130 000 korun.

„Případy z minulých měsíců jasně ukázaly, že doplnění systému o nové kamerové body je krok správným směrem, neboť díky novým kamerám bylo městskou policií odhaleno několik pachatelů nejrůznějších protiprávních jednání“, dodává vrchní strážník Lukáš Dvořák.

V plán jsou i nové LED monitory

Ve spolupráci s Jaroslavem Břízou bylo navrženo technické řešení pro posílení dalších lokalit města – umístění kamer na kruhových objezdech Na Bídě, v ulici Dašická a v ulici SNP. Kromě toho budou modernizovány spoje mezi retranslačními body a na operačním centru je také plánována výměna tří monitorů za nové LED monitory, čímž by mělo dojít k úspoře energie ve výši cca 25 tisíc Kč ročně. Celková cena za pořízení a instalaci veškeré techniky činí 808 381 korun.

„Tyto výdaje se městu částečně vrátí i finančně – roční úspora elektrické energie na operačním středisku je skutečně výrazná. Ale hlavně jde o mnohem efektivnější dozor nad problémovými místy. Ostatně odhalení krádeží květin a hraček z hrobu zesnulé holčičky, o kterých jsme už informovali, bylo umožněno díky zařízení na stejném principu“, podotýká Miroslav Tejkl, místostarosta, který má na starosti zejména bezpečnostní a sociální agendu a mj. už před čtvrtstoletím zformoval na Městském úřadě Chrudim novodobou přestupkovou komisi.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .

Vložil: Lenka Sloupová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace