Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Z lázeňského města si arogantní čtyřkolkáři udělali závodní dráhu

30.05.2013
Z lázeňského města si arogantní čtyřkolkáři udělali závodní dráhu

Autor: Profimedia.cz

Popisek: Čtyřkolka, ilustrační foto

Známé lázeňské městečko Luže na Chrudimsku se od chvíle, kdy přišlo jaro, potýká s obrovským problémem. Vyhlídli si jej minimálně dva neohleduplní vandalové na čtyřkolkách. Nejen že ohrožují bezpečnost místních, neostýchají se ani řádit po parku před poutním kostelem Na Chlumku.

„Ohrožují tady cyklisty i chodce. Jenže než dokáže zasáhnout policie, už jsou výtržníci zase někde jinde. Rozhodli jsme se zakročit vlastními silami, pořádek nám tu zjedná společná městská policie pro Luži, Skuteč a Proseč,“ řekl lužský starosta Radek Zeman (Koalice pro Pardubický kraj).

Proč to stát vůbec dovolil

Jsou naprosto bezohlední a arogantní. Myslí si, že jsou páni na silnici a ohrožují všechny okolo. Neváhají zdevastovat park, jezdí přes soukromá pole a ty své motory túrují i přes svatým stánkem,“ rozčiluje se asi šedesátiletý muž, který žije poblíž zdejší léčebny.

„Udělali si z Luže závodní dráhu. A teď o víkendu se se svým řáděním v parku před kostelem vyznamenali úplně,“ přidal se jeho soused. Další lidé se zase strachují o své děti, které si hrají na ulicích před domy.

Starosta Zeman je rozhořčen už z toho, že stát čtyřkolky legalizoval. „Ježdění na čtyřkolkách na speciálně upravených okruzích nám nevadí. Nám vadí, pokud někdo bezohledně rozjezdí park nebo les, přejede zemědělcům po zasetém poli nebo lidem zahradě,“ podotkl starosta Zeman.

Snad pomůže rozšíření městské policie

Starosta zároveň doufá, že rozšíření městské policie ze Skutče, kde funguje již několik let, na Proseč a Luži přinese podobné snížení počtu přestupků, jako se tomu stalo v Lázních Bohdaneč. Tamní strážníci jsou svou přísností proslulí v celých východních Čechách. Státní policie se snaží sice pořádek ohlídat, ale nemůže být všude.

„Nechceme na nic čekat. Věříme, že strážníci během krátké doby nastolí ve městě pořádek,“ řekl Zeman.

České sdružení čtyřkolkářů se od lužských vandalů distancovalo. Bohužel se i na tento sport podle sdružení nabalují lidé, kteří nemají žádný respekt k zákonům a pořádku a ostatním příznivcům čtyřkolek jen dělají ostudu.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ! Těšíme se na ně.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace