Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Pardubický kraj je atraktivní pro rodiny s dětmi a ideální pro cyklisty i in-line. Chce nalákat více turistů, třeba i na vojenskou historii

14.06.2015
Pardubický kraj je atraktivní pro rodiny s dětmi a ideální pro cyklisty i in-line. Chce nalákat více turistů, třeba i na vojenskou historii

Autor: Pardubický kraj

Popisek: Pardubický kraj je ideální pro cyklisty

Turistický cíl, atraktivní především pro rodiny s dětmi, tak popisuje Pardubický kraj nová strategie cestovního ruchu pro období 2016 až 2020. Představena byla na tematické konferenci společně s podrobnou koncepcí rozvoje cyklo a in-line turistiky. Ta potvrzuje rozvíjející se potenciál kraje jako regionu, zaslíbeného cyklistům.

„Strategickým cílem je celkové zvýšení návštěvnosti kraje, prodloužení délky pobytů a zvýšení počtu opakování návštěv destinace, počtu přenocování a také kvality infrastruktury a služeb v cestovním ruchu,“ informoval krajský radní René Živný, který má cestovní ruch ve své gesci.

Destinace nejen pro rodiny

„Celá strategie vychází z podrobné analýzy cestovního ruchu v kraji. Stanovuje tři hlavní priority rozvoje. Je to zkvalitnění nabídky cestovního ruchu, dále tvorba marketingových produktů témat včetně budování značky, efektivní propagace a prezentace regionu a v neposlední řadě organizace a rozvoj efektivního systému řízení cestovního ruchu destinace a rozvoj lidských zdrojů,“ sdělil René Živný s tím, že analýza potvrdila, že fungující hierarchie řízení cestovního ruchu je silnou stránkou kraje. 

Preferovanou skupinou jsou rodiny s dětmi z jiných krajů České republiky i z Pardubického kraje. Narůstá počet aktivních seniorů se zájmem o cestování, a tím se z nich stává jedna z nejvýznamnějších cílových skupin regionu. Ze zahraničních jsou to turisté především z Polska, Slovenska, Německa a Ruska, hlavně organizované skupiny.

Značka Východní Čechy bude pokračovat

Koncepce stanovila i marketingová témata pro další období, která jsou v souladu s tématy agentury CzechTourism i náměty odborné veřejnosti. „Patří mezi ně krajina ušlechtilých tradic, vojenská historie, významné osobnosti kraje, aktivní dovolená pro všechny, odpočinek v krajině klidu, kongresová a korporátní turistika a cesty poznání za kulturou, architekturou a malebnými městy,“ uvedla ředitelka Destinační společnosti Východní Čechy Alena Horáková.

Analýza také potvrdila, že destinační společnost má nadále pro komunikaci s návštěvníky používat značku Východní Čechy. Nové je ale její motto: „Východní Čechy – blíž, než si myslíte“. 

Zelená pro cyklostezky i singltreky

Kraj v červnu 2015 završil také zpracování Koncepce rozvoje cyklo a in-line turistiky v Pardubickém kraji. „Koncepce zpřesňuje vedení sedmi dálkových cyklotras, navrhuje nových 162 cyklostezek v délce 518 kilometrů a z toho polovinu vhodnou pro in-line bruslení, dále vytipovává nové bike resorty. Jsem přesvědčen, že vizí to začíná a povedenými díly a spokojenými lidmi pokračuje. Mezi tím je samozřejmě spousta úsilí,“ seznámil s obsahem koncepce radní René Živný. „Doufám, že k prosazení cílů nám pomůže zájem obcí a regionů o cyklostezky i trendové bike parky,“ doplnil René Živný.

Cyklokoncepce potvrzuje, že Pardubický kraj patří v rámci republiky k jedničkám v bike resortech a in-line bruslení. Důraz klade na budování dálkových cyklotras a na bezpečnost cyklistů při cestách do školy, do práce a za sportem. 

Cyklokoncepce navrhuje systémová řešení

„Krajská cyklokoncepce řeší ve své implementační části také systémové záležitosti. Například jak by mohla probíhat údržba infrastruktury a značení, kompetence v oblasti investic, provozu, údržby a marketingu, zřízení grantu a pozice cyklokoordinátora. Zavedení nových přístupů nebude jednoduché a bude podléhat mnoha schvalovacím úrovním. Ale už jen to, že jsou tyto oblasti pojmenovány, je výborným krokem,“ vyzdvihl přínos koncepce Pavel Kalivoda, vedoucí odboru rozvoje, fondů EU, cestovního ruchu a sportu. 

Oba koncepční dokumenty vznikly v rámci projektu Zlepšení kvality řízení a tvorba zásadních dokumentů v oblasti cestovního ruchu v Pardubickém kraji, jehož celkové náklady byly téměř 2,2 milionu korun, z nichž 85 procent uhradila dotace z evropských fondů. Strategii cestovního ruchu Pardubického kraje zpracovala firma Avedon, s. r. o., koncepci cyklo a in-line turistiky v Pardubickém kraji pak firma OHGS, s. r. o. V současné době probíhá proces posuzování vlivů koncepcí na životní prostředí (SEA). Rada Pardubického kraje vzala oba strategické dokumenty na vědomí a v prosinci je ještě bude schvalovat zastupitelstvo.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na .

Vložil: Lucie Bartoš

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace