Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Pardubický kraj je atraktivní pro rodiny s dětmi a ideální pro cyklisty i in-line. Chce nalákat více turistů, třeba i na vojenskou historii

14.06.2015
Pardubický kraj je atraktivní pro rodiny s dětmi a ideální pro cyklisty i in-line. Chce nalákat více turistů, třeba i na vojenskou historii

Foto: Pardubický kraj

Popisek: Pardubický kraj je ideální pro cyklisty

Turistický cíl, atraktivní především pro rodiny s dětmi, tak popisuje Pardubický kraj nová strategie cestovního ruchu pro období 2016 až 2020. Představena byla na tematické konferenci společně s podrobnou koncepcí rozvoje cyklo a in-line turistiky. Ta potvrzuje rozvíjející se potenciál kraje jako regionu, zaslíbeného cyklistům.

„Strategickým cílem je celkové zvýšení návštěvnosti kraje, prodloužení délky pobytů a zvýšení počtu opakování návštěv destinace, počtu přenocování a také kvality infrastruktury a služeb v cestovním ruchu,“ informoval krajský radní René Živný, který má cestovní ruch ve své gesci.

Destinace nejen pro rodiny

„Celá strategie vychází z podrobné analýzy cestovního ruchu v kraji. Stanovuje tři hlavní priority rozvoje. Je to zkvalitnění nabídky cestovního ruchu, dále tvorba marketingových produktů témat včetně budování značky, efektivní propagace a prezentace regionu a v neposlední řadě organizace a rozvoj efektivního systému řízení cestovního ruchu destinace a rozvoj lidských zdrojů,“ sdělil René Živný s tím, že analýza potvrdila, že fungující hierarchie řízení cestovního ruchu je silnou stránkou kraje. 

Preferovanou skupinou jsou rodiny s dětmi z jiných krajů České republiky i z Pardubického kraje. Narůstá počet aktivních seniorů se zájmem o cestování, a tím se z nich stává jedna z nejvýznamnějších cílových skupin regionu. Ze zahraničních jsou to turisté především z Polska, Slovenska, Německa a Ruska, hlavně organizované skupiny.

Značka Východní Čechy bude pokračovat

Koncepce stanovila i marketingová témata pro další období, která jsou v souladu s tématy agentury CzechTourism i náměty odborné veřejnosti. „Patří mezi ně krajina ušlechtilých tradic, vojenská historie, významné osobnosti kraje, aktivní dovolená pro všechny, odpočinek v krajině klidu, kongresová a korporátní turistika a cesty poznání za kulturou, architekturou a malebnými městy,“ uvedla ředitelka Destinační společnosti Východní Čechy Alena Horáková.

Analýza také potvrdila, že destinační společnost má nadále pro komunikaci s návštěvníky používat značku Východní Čechy. Nové je ale její motto: „Východní Čechy – blíž, než si myslíte“. 

Zelená pro cyklostezky i singltreky

Kraj v červnu 2015 završil také zpracování Koncepce rozvoje cyklo a in-line turistiky v Pardubickém kraji. „Koncepce zpřesňuje vedení sedmi dálkových cyklotras, navrhuje nových 162 cyklostezek v délce 518 kilometrů a z toho polovinu vhodnou pro in-line bruslení, dále vytipovává nové bike resorty. Jsem přesvědčen, že vizí to začíná a povedenými díly a spokojenými lidmi pokračuje. Mezi tím je samozřejmě spousta úsilí,“ seznámil s obsahem koncepce radní René Živný. „Doufám, že k prosazení cílů nám pomůže zájem obcí a regionů o cyklostezky i trendové bike parky,“ doplnil René Živný.

Cyklokoncepce potvrzuje, že Pardubický kraj patří v rámci republiky k jedničkám v bike resortech a in-line bruslení. Důraz klade na budování dálkových cyklotras a na bezpečnost cyklistů při cestách do školy, do práce a za sportem. 

Cyklokoncepce navrhuje systémová řešení

„Krajská cyklokoncepce řeší ve své implementační části také systémové záležitosti. Například jak by mohla probíhat údržba infrastruktury a značení, kompetence v oblasti investic, provozu, údržby a marketingu, zřízení grantu a pozice cyklokoordinátora. Zavedení nových přístupů nebude jednoduché a bude podléhat mnoha schvalovacím úrovním. Ale už jen to, že jsou tyto oblasti pojmenovány, je výborným krokem,“ vyzdvihl přínos koncepce Pavel Kalivoda, vedoucí odboru rozvoje, fondů EU, cestovního ruchu a sportu. 

Oba koncepční dokumenty vznikly v rámci projektu Zlepšení kvality řízení a tvorba zásadních dokumentů v oblasti cestovního ruchu v Pardubickém kraji, jehož celkové náklady byly téměř 2,2 milionu korun, z nichž 85 procent uhradila dotace z evropských fondů. Strategii cestovního ruchu Pardubického kraje zpracovala firma Avedon, s. r. o., koncepci cyklo a in-line turistiky v Pardubickém kraji pak firma OHGS, s. r. o. V současné době probíhá proces posuzování vlivů koncepcí na životní prostředí (SEA). Rada Pardubického kraje vzala oba strategické dokumenty na vědomí a v prosinci je ještě bude schvalovat zastupitelstvo.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na .

Vložil: Lucie Bartoš

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace