Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Premiér jednal v Pardubickém kraji o nových pracovních místech i zrychlení výstavby R35

03.06.2015
Premiér jednal v Pardubickém kraji o nových pracovních místech i zrychlení výstavby R35

Autor: Pardubický kraj

Popisek: Premiér Sobotka v Pardubickém kraji.

Předseda vlády Bohuslav Sobotka začátkem týdne navštívil Pardubický kraj. Diskutoval se zástupci místních samospráv, jednal s významnými zaměstnavateli v kraji a společně s hejtmanem kraje Martinem Netolickým, náměstkem ministra dopravy Kamilem Rudoleckým, zástupci Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) a starosty hovořil o aktuální situaci ohledně výstavby rychlostní komunikace R35.

Osm desítek pozemků vykoupeno

„Na jednání se všemi starosty měst a obcí ležících na trase budoucí silnice R35 od Moravské Třebové po Opatovice nad Labem premiér Bohuslav Sobotka potvrdil, že první dva úseky se začnou stavět v příštím roce a dokončeny by měly být v roce 2019. Výstavba následujících úseků směrem na Moravu by pak měla časově navazovat,“ uvedl hejtman Martin Netolický k setkání v Holicích.

Ředitel ŘSD v Pardubickém kraji Bohuslav Vebr oznámil aktuální stav výkupů pozemků pod plánovanou rychlostní silnicí – na prvním úseku je v současnosti vykoupeno 82 procent pozemků, na druhém úseku 52 procent.

Do tří let třímilardová investice 

S vedením společnosti INA Lanškroun jednal předseda vlády o plánovaném rozšíření výroby. „Musím ocenit přístup premiéra, který vyšel firmě INA vstříc s vyjmutím pozemků na výstavbu nového výrobního závodu ve Svitavách ze zemědělského půdního fondu. INA tak ušetřila více než 65 milionů korun a do tří let se Svitavy dočkají třímiliardové investice a až tisíce nových pracovních míst,“ kvitoval osobní angažovanost premiéra Sobotky hejtman Netolický. „Jsem rád, že premiérské cesty jsou pracovní a mají konkrétní výsledky,“ dodal hejtman.

V Hlinsku se premiér sešel se zhruba třemi desítkami starostů z mikroregionu Hlinecko, se kterými diskutoval například o elektronizaci státní správy, dotačních programech či čerpání evropských peněz. V místní mateřské školce popřál premiér dětem v rámci Mezinárodního dne dětí a jako dárek jim předal barevné pastelky. Děti na oplátku premiérovi darovaly obrázky, které pro něj nakreslily.

Příležitost pro nové zaměstnance

Ve firmě BackerElektro, která je druhým nejvýznamnějším zaměstnavatelem na Hlinecku, jednal premiér o vzniku nových pracovních míst. Společnost nyní získala významnou zakázku pro automobilku Peugeot a hledá nové zaměstnance. Následně si prohlédl regionální pivovar Rychtář, který patří pod český podnik Lobkowicz.

Ve Vysokém Mýtě si předseda vlády spolu s hejtmanem kraje Martinem Netolickým nebo náměstkem ministra průmyslu a obchodu Eduardem Muřickým prohlédl výrobní závod a výrobky společnosti IVECO Bus. S vedením společnosti poté řešil její rozvoj a další investiční záměry v České republice.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na .

Vložil: Lucie Bartoš

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace