Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Olympiáda v Koreji

Olympiáda v Koreji

Přibývají medaile, odehrávají se tu dramata,a to nejen sportovní.

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Kraj plánuje pokračovat v rekonstrukcích svých objektů, například škol a nemocnic. Mnohé jsme převzali ve špatném stavu, připomněl hejtman Netolický

07.04.2015
Kraj plánuje pokračovat v rekonstrukcích svých objektů, například škol a nemocnic. Mnohé jsme převzali ve špatném stavu, připomněl hejtman Netolický

Autor: Pardubická krajská nemocnice

Popisek: Pardubická krajská nemocnice

Rada Pardubického kraje jednala před Velikonocemi o zásobníku projektů na realizaci úspor energie v nadcházejícím programovacím období 2014–2020 z Operačního programu Životní prostředí.

Šest desítek projektů za více než miliardu

Rekonstrukce se budou týkat z velké části školských zařízení, ale také jednotlivých pracovišť Nemocnice Pardubického kraje a dalších budov v majetku kraje. Náklady u více jak 60 projektů jsou předběžným odhadem stanoveny na částku přesahující jednu miliardu korun.

Může to ale být i méně. „Je nutné připomenout, že celková výše nákladů je v této fázi skutečně pouze hrubým odhadem. Na základě podobnosti s již realizovanými projekty je možné předpokládat, že vysoutěžené ceny budou ve výsledku o 30 procent nižší než ceny projektové. Spoluúčast Pardubického kraje na těchto projektech pak bude přibližně  40 procent z ceny projektu,“ uvedl hejtman Pardubického kraje Martin Netolický.

Dluhy z minulosti

V mnoha případech, kde by měly pomoci dotační peníze, se sauje zejména nedbalost o majetek z minulých let. „Pardubický kraj převzal majetek ve velmi špatném stavu, a proto v posledních letech investujeme nemalé prostředky především do zateplení obvodových zdí, výměny oken či střech,“ uvedl hejtman Netolický.

Podle jeho slov se krajské samosprávě v končícím programovacím období nepodařilo zateplit všechny budovy, tproto v tom bude pokračovat i v dalších letech.

Hlavním cílem Operačního programu Životní prostředí pro období 2014 - 2020 je ochrana a zajištění kvalitního prostředí pro život obyvatel České republiky, podpora efektivního využívání zdrojů, eliminace negativních dopadů lidské činnosti na životní prostředí a zmírňování dopadů změny klimatu. Na základě analýz dosavadního vývoje a trendů byly stanoveny následující priority, které budou podporovány:

• Priorita 1: Zlepšování kvality vod a snižování rizika povodní,
• Priorita 2: Zlepšování kvality ovzduší v lidských sídlech,
• Priorita 3: Odpady a materiálové toky, ekologické zátěže a rizika,
• Priorita 4: Ochrana a péče o přírodu a krajinu,
• Priorita 5: Energetické úspory.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na . 

Vložil: Lucie Bartoš

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace