Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Pardubický kraj zřídí Evropský dům. Bude za 10 milionů a přijít do něj budete moci už příští rok

13.03.2015
Pardubický kraj zřídí Evropský dům. Bude za 10 milionů a přijít do něj budete moci už příští rok

Autor: Pardubický kraj

Popisek: Krajský úřad Pardubického kraje

Pardubický kraj se stane jedním z krajů, které na svém území vybudují tzv. Evropský dům. Odhadovaná investice, která zahrnuje úpravy kancelářských, ale také skladovacích prostor v budově krajského úřadu, se pohybuje kolem deseti milionů korun.

Zbystřit by měli ti, kdo chtějí čerpat evropské dotace

Prvotní předpoklady počítají s dokončením přestavby v polovině roku 2016. „Evropský dům by měl sloužit žadatelům o evropské dotace při čerpání peněz z operačních programů v programovacím období 2014 až 2020. Takové místo bude mít pro žadatele velký přínos, neboť budou moci získat všechny potřebné informace pod jednou střechou,“ uvedl hejtman Martin Netolický.

„Máme zájem, aby zde našli své místo nejen zaměstnanci Úřadu Regionální rady, kteří prozatím sídlí v jiných prostorách úřadu, ale i zaměstnanci regionální pobočky Centra regionálního rozvoje, agentury CzechInvest, která má své sídlo v Administrativním centru Vinice, i pobočky Státního fondu životního prostředí,“ dodal Martin Netolický.

Vysuší prostory, zřídí recepci... 

Přestavba vnitřních prostor úřadu předpokládá mimo jiné zřízení recepce, dispoziční přestavbu kancelářských prostor, ale také vysušení prostor v suterénu, kde budou následně zřízeny zasedací místnosti pro podporu například vzdělávacích a osvětových aktivit na podporu čerpání evropských prostředků.

Evropské domy podporují Asociace krajů ČR i Svaz měst a obcí ČR. Evropský dům by měl být jednotným informačním místem v každém kraji, který by měl mít na starosti i všechny programy. „Evropský dům má v současné době podporu Ministerstva pro místní rozvoj. Ostatní resorty se k němu bohužel staví spíš vlažně, chtějí si dotace řešit po vlastní linii,“ řekl místopředseda Svazu měst a obcí ČR František Lukl.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na .

Vložil: Lucie Bartoš

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace