Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Kupte jednu branku, my koupíme druhou, vysvětluje politik, jak Pardubický kraj přispívá na bezpečnost malých fotbalistů

30.01.2015
Kupte jednu branku, my koupíme druhou, vysvětluje politik, jak Pardubický kraj přispívá na bezpečnost malých fotbalistů

Autor: Pardubický kraj

Popisek: Hejtman Netolický během předání bezpečných branek.

Pardubický kraj od loňského roku podporuje získávání takzvaných bezpečných branek pro fotbalové kluby a obce. Rada kraje nyní schválila dalších půl milionu na projekt Bezpečné branky – zvýšení bezpečnosti sportu dětí a mládeže v Pardubickém kraji.

„V loňském roce jsme na tyto branky přispěli 300 tisíci korunami, letos rada schválila dotaci půl milionu korun a v projektu hodláme pokračovat i v dalších letech. Funguje jednoduše: k jedné brance pořízené z prostředků klubů nebo obcí doplatí kraj druhou z vlastního rozpočtu,“ vysvětlil krajský radní René Živný, který má sport a volnočasové aktivity ve své gesci.

Letos tak budou s podporou pokladny Jihočeského kraje pořízeny nové branky za milion korun. „Žádat o příspěvek mohou obce nebo kluby z celého kraje u Pardubického krajského fotbalového svazu,“ zdůraznil René Živný. Cena jedné branky je přibližně 28 tisíc korun, za milion korun se jich tedy pořídí asi 35. Dotaci bude ještě v únoru schvalovat Zastupitelstvo Pardubického kraje.

Bezpečné branky Fotbalové asociace České republiky

Program Bezpečné branky Fotbalové asociace České republiky reaguje na vzrůstající počet zranění dětí při převržení a pádu branky, několikrát dokonce se smrtelnými následky. Nové branky musí mít odborný certifikát Bezpečná branka od Českého vysokého učení technického v Praze. Nová generace přenosných fotbalových branek je vyrobená z lehkých materiálů a z hlediska možnosti vážného úrazu je mnohonásobně bezpečnější než dosud používané branky ocelové či duralové.

Nový systém, kterým kraj podporuje získávání tzv. bezpečných branek pro kluby a obce v kraji, představil hejtman Netolický poprvé loni v září. Stalo se tak při příležitosti představení projektů Můj první gól a Září – měsíc náborů pořádaných Fotbalovou asociací České republiky (FAČR) ve spolupráci s Krajským fotbalovým svazem Pardubice (KFS).

První dva páry bezpečných branek v Pardubickém kraji předal hejtman Martin Netolický zástupcům klubů 1. FC Žamberk a TJ Sokol Krouna o poločase finálového utkání Poháru hejtmana Pardubického kraje v Prachovicích už v červnu stejného roku. 

 Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na .

Vložil: Lucie Bartoš

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace