Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Hejtman Netolický chce jít do společných projektů s Polskem. Kromě jiného by se měly zlepšit silnice v příhraničí

22.01.2015
Hejtman Netolický chce jít do společných projektů s Polskem. Kromě jiného by se měly zlepšit silnice v příhraničí

Autor: Pardubický kraj

Popisek: Hejtman Netolický na jednání se zástupcem Euroregionu Glacensis a se starostou Jablonného nad Orlicí.

Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický jednal tento týden se zástupcem Euroregionu Glacensis Jaroslavem Štefkem a starostou Jablonného nad Orlicí Miroslavem Wágnerem. Tématem byly především rozvojové projekty z Operačního programu přeshraniční spolupráce Česká republika – Polská republika, které se chystají v následujícím programovacím období. Na přetřes přišly i plánované investice v Jablonném nad Orlicí a okolí.

Do roku 2020 podpořit hlavně cestovní ruch a kulturu

Krajská samospráva doufá, že z dotačních titulů vytěží ještě více než dosud. „Cílem v následujícím období je výrazně zlepšit čerpání prostředků a připravit dostatečné množství projektů. Zašleme podněty, které bychom chtěli do roku 2020 realizovat, a to především v oblasti cestovního ruchu, kultury, ale i dalších oblastí,“ řekl Martin Netolický, který tím zároveň upřesnil směr, jímž se pro financování krajských záměrů chtějí politici ubírat.

V tom totiž dochází mírně ke změně. „Pardubický kraj v minulosti vyčerpal 8,5 milionů korun především na vzdělávací projekty, ale jednalo se i o rekonstrukci hraničního přechodu Adam – Kamieńczyk,“ uvedl hejtman Netolický a dodal: Osobně chci dohlížet na přípravu nových záměrů, abychom zajistili co nejlepší možné čerpání dostupných prostředků."

Kraj připravuje rekonstrukce silnic v příhraniční oblasti

V rámci dotačních titulů ve spolupráci s příhraničním Polskem se jedná především o menší projekty. Pardubický kraj by však z tohoto programu chtěl čerpat prostředky také na rekonstrukci silniční sítě v příhraniční oblasti. „V rámci připravované výzvy bychom rádi zrekonstruovali silnice v úsecích Pastviny – Žamberk, Dolní Boříkovice – Červená Voda a Jablonné nad Orlicí – Mladkov,“ dodal k záměrům kraje Martin Netolický.

Se starostou Jablonného nad Orlicí projednával hejtman rovněž odkládanou rekonstrukci mostu z Jablonného na Mistrovice, protipovodňová opatření na Tiché Orlici, a také nechráněný železniční přejezd na trati Letohrad – Lichkov.

V Čenkovicích se dočkají nové budovy horské služby

Hejttma tento týden projednával i řadu dalších věcí. Co klapne určitě, je stavba nové budovy Horské služby v Čenkovicích. Stavba nové moderní budovy začne v průběhu letošního roku a dokončena by měla být začátkem roku 2016. Po jednání s náčelníkem Horské služby Orlické hory Josefem Hepnerem a architektem Jaroslavem Ježkem to potvrdil hejtman Pardubického kraje Martin Netolický. Stavba za šest milionů korun zcela nahradí současnou, již nedostačující základnu horských záchranářů.

„Jedná se o výrazné rozšíření současné budovy, která bude kompletně zbourána a na jejím místě postavena nová. Stavba navazuje na rekonstrukce budov horské služby po celé České republice a Čenkovice jsou další v pořadí,“ uvedl Martin Netolický. „Na prosincové správní radě horské služby jsem se o připravenost výstavby zajímal a byl jsem ubezpečen, že hrubá stavba bude dokončena v průběhu letošního roku a celá budova bude připravena začátkem roku 2016,“ dodal hejtman Netolický.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na .

Vložil: Lucie Bartoš

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace