Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Hejtman Netolický chce jít do společných projektů s Polskem. Kromě jiného by se měly zlepšit silnice v příhraničí

22.01.2015
Hejtman Netolický chce jít do společných projektů s Polskem. Kromě jiného by se měly zlepšit silnice v příhraničí

Autor: Pardubický kraj

Popisek: Hejtman Netolický na jednání se zástupcem Euroregionu Glacensis a se starostou Jablonného nad Orlicí.

Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický jednal tento týden se zástupcem Euroregionu Glacensis Jaroslavem Štefkem a starostou Jablonného nad Orlicí Miroslavem Wágnerem. Tématem byly především rozvojové projekty z Operačního programu přeshraniční spolupráce Česká republika – Polská republika, které se chystají v následujícím programovacím období. Na přetřes přišly i plánované investice v Jablonném nad Orlicí a okolí.

Do roku 2020 podpořit hlavně cestovní ruch a kulturu

Krajská samospráva doufá, že z dotačních titulů vytěží ještě více než dosud. „Cílem v následujícím období je výrazně zlepšit čerpání prostředků a připravit dostatečné množství projektů. Zašleme podněty, které bychom chtěli do roku 2020 realizovat, a to především v oblasti cestovního ruchu, kultury, ale i dalších oblastí,“ řekl Martin Netolický, který tím zároveň upřesnil směr, jímž se pro financování krajských záměrů chtějí politici ubírat.

V tom totiž dochází mírně ke změně. „Pardubický kraj v minulosti vyčerpal 8,5 milionů korun především na vzdělávací projekty, ale jednalo se i o rekonstrukci hraničního přechodu Adam – Kamieńczyk,“ uvedl hejtman Netolický a dodal: Osobně chci dohlížet na přípravu nových záměrů, abychom zajistili co nejlepší možné čerpání dostupných prostředků."

Kraj připravuje rekonstrukce silnic v příhraniční oblasti

V rámci dotačních titulů ve spolupráci s příhraničním Polskem se jedná především o menší projekty. Pardubický kraj by však z tohoto programu chtěl čerpat prostředky také na rekonstrukci silniční sítě v příhraniční oblasti. „V rámci připravované výzvy bychom rádi zrekonstruovali silnice v úsecích Pastviny – Žamberk, Dolní Boříkovice – Červená Voda a Jablonné nad Orlicí – Mladkov,“ dodal k záměrům kraje Martin Netolický.

Se starostou Jablonného nad Orlicí projednával hejtman rovněž odkládanou rekonstrukci mostu z Jablonného na Mistrovice, protipovodňová opatření na Tiché Orlici, a také nechráněný železniční přejezd na trati Letohrad – Lichkov.

V Čenkovicích se dočkají nové budovy horské služby

Hejttma tento týden projednával i řadu dalších věcí. Co klapne určitě, je stavba nové budovy Horské služby v Čenkovicích. Stavba nové moderní budovy začne v průběhu letošního roku a dokončena by měla být začátkem roku 2016. Po jednání s náčelníkem Horské služby Orlické hory Josefem Hepnerem a architektem Jaroslavem Ježkem to potvrdil hejtman Pardubického kraje Martin Netolický. Stavba za šest milionů korun zcela nahradí současnou, již nedostačující základnu horských záchranářů.

„Jedná se o výrazné rozšíření současné budovy, která bude kompletně zbourána a na jejím místě postavena nová. Stavba navazuje na rekonstrukce budov horské služby po celé České republice a Čenkovice jsou další v pořadí,“ uvedl Martin Netolický. „Na prosincové správní radě horské služby jsem se o připravenost výstavby zajímal a byl jsem ubezpečen, že hrubá stavba bude dokončena v průběhu letošního roku a celá budova bude připravena začátkem roku 2016,“ dodal hejtman Netolický.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na .

Vložil: Lucie Bartoš

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace