Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

V kraji se zrušily některé nevyužívané spoje, jiné naopak přibyly. Přinášíme přehled. Jde o vlaky i autobusy

15.12.2014
V kraji se zrušily některé nevyužívané spoje, jiné naopak přibyly. Přinášíme přehled. Jde o vlaky i autobusy

Autor: Pardubický kraj

Popisek: V Pardubickém kraji se ruší málo využívané spoje, jejich části a zajížďky a vznikají některá nová spojení podle požadavků obcí.

V neděli 14. prosince vstoupila v platnost celostátní změna jízdních řádů vlaků a autobusů. Má dopad i na Pardubický kraj. Ruší se málo využívané spoje, jejich části a zajížďky a vznikají některá nová spojení podle požadavků obcí.

„Věřím, že se těmito změnami stále více přibližujeme k tomu, abychom regionální dopravu organizovali efektivně a podle skutečných potřeb lidí,“ uvedl náměstek hejtmana Pardubického kraje Jaromír Dušek. Veškeré jízdní řády lze najít na portal.idos.cz a spojení vyhledat na www.jizdnirady.cz.

Nové večerní spojení z Pardubic do Hrochova Týnce a Chrasti

Na základě požadavku obcí bude zaveden nový večerní spoj na lince 650608. Ten vyjede z Pardubic ve 20.10 a pojede přes Hrochův Týnec do Chrasti, kam přijede ve 20.55. Tím se zaplní čtyřhodinová prodleva mezi spoji a zároveň vhodně doplní nabídka vlaků z Pardubic do Chrasti, které jedou okolo 19. a 21. hodiny. Autobus bude z Chrasti ihned pokračovat zpět do Pardubic k Foxconnu přes Chrudim.

Zlepšení návaznosti na MHD Chrudim

Spoje linky 620700 z Chrudimi do Pardubic budou od 8 do 20 hodin odjíždět vždy v 5. nebo 35. minutu. Tím se zajistí možnost přestupu z linek městské hromadné dopravy, které budou na nádraží přijíždět ve 2. nebo 32. minutu. Zároveň se zavádí nový večerní spoj z Chrudimi do Pardubic s odjezdem ve 20.05. Ve směru z Pardubic pak nově pojede spoj v 19.32 místo v 19.17, čímž bude v Pardubicích zajištěn přestup na tento spoj z dalších autobusových linek a vlaků.

Lepší spojení Poličska s Hlineckem

Na trase Polička – Hlinsko dochází ke zlepšení nabídky v dopoledním čase. Nově pojede spoj linky 620752 z Poličky v 8.08 přes Borovou a Krounu do Hlinska, kam přijede v 8.54. Zde je možný přestup na osobní vlaky směr Pardubice a Havlíčkův Brod s odjezdy okolo 9. hodiny. V Krouně je přitom návaznost z linky 620770 ze směru Skuteč a Otradov a opačně. Do Poličky se prodlužuje spoj s odjezdem z Hlinska v 11.10, který nyní končí v Borové. Naopak se ruší málo využívaný spoj z Borové do Hlinska s odjezdem ve 12.15 a spoj z Hlinska do Krouny s odjezdem v 8.30.

Časové posuny na lince Hlinsko – Skuteč

V dopoledním čase pojedou spoje linky 620777 z Hlinska do Skutče v 9.22 a 11.22, tj. asi o hodinu později než nyní. Pro obec Holetín to bude znamenat nabídku spojení z Hlinska každou hodinu a zároveň zde vznikne možnost přestupu od linky 620702 ze směru Chrudim a Miřetice.

Nové spojení na Rosické trhy

Každou sobotu bude jezdit spoj z chrasteckého nádraží (8.13), kde bude mít návaznost na osobní vlak z Pardubic, přes náměstí do Rosic. Lze jej využít například k návštěvě Rosických trhů. Zpět pojede v 9.20 z Rosic opět přes náměstí v Chrasti a na nádraží přijede v 9.32. Zde bude možno přestoupit na osobní vlaky směr Pardubice a Žďárec u Skutče.

Z Býště do Pardubic v 8 hodin bez přestupu

Přesně v 8.00 pojede z Býště spoj linky 650603 přes Borek a Újezd u Sezemic nejen do Sezemic, kde nyní končí, ale bude pokračovat přímo až do Pardubic, kam přijede v 8.41. Odstraní se přestup v Sezemicích a zároveň dřívější příjezd do Pardubic (o 15 minut) bude výhodný pro ty, kteří pracují od 9 hodin.

Novinky u víkendové dopravy

Na lince 650604 Pardubice – Heřmanův Městec – Třemošnice - Běstvina dochází ke změně trasy u víkendových spojů. Spoje pojedou z Pardubic přes Heřmanův Městec a ze Starého Dvora pak polookružně, tj. přes Kraskov na Seč a do Běstviny a ihned zpět přes Třemošnici do Starého Dvora a dále směr Heřmanův Městec a Pardubice. Nebo opačně ze Starého Dvora přes Třemošnici do Běstviny a ihned zpět přes Seč a Kraskov. Tím se podstatně zlepší obslužnost Seče včetně zdejší rekreační oblasti.

Třemi páry spojů se obnovuje víkendová doprava z Přelouče do Kladrub nad Labem na lince 650621. Ta může do budoucna sloužit návštěvníkům hřebčína, ale nyní také obyvatelům Břehů, Semína a Kladrub nad Labem. V Přelouči je zajištěna návaznost na vlaky směr Pardubice i Kolín.

Rozšíření spojení z Pardubic do Heřmanova Městce

V současnosti jede poslední spoj z Pardubic do Heřmanova Městce v 19.28 a pak až ve 22.30. Tuto tříhodinovou mezeru zaplní nový spoj na lince 650604 s odjezdem ve 20.28 z Pardubic, který pojede přes Dřenice a Bylany a do Heřmanova Městce přijede ve 20.58. Ráno dochází k posunu spoje na téže lince – nově pojede z Pardubic v 5.17 a do Heřmanova Městce přijede v 5.45, přičemž zde bude možnost přestupu na spoj linky 620710 do Čáslavi s odjezdem v 5.47.

Zlepšení přestupních návazností v Holicích

Spoje linky 650650 Hradec Králové – Býšť – Rokytno – Vysoké Chvojno – Holice – Dašice pojedou zhruba o 6 minut dříve a do Holic dorazí zpravidla ve 13. minutu. Tím zde bude zajištěna přestupní návaznost na další linky směr Pardubice, Borohrádek, Horní Jelení a Vysoké Mýto, které odjíždějí po 15. minutě, což ocení zejména cestující z Chvojence nebo Vysokého Chvojna.

Změny v okolí Městečka Trnávky

Na lince 680864 Janůvky – Vranová Lhota byly zrušeny spoje Chornice – Dzbel, které byly nahrazeny železniční dopravou.

Změny v okolí Březové nad Svitavou

Dochází k efektivnějšímu navázání autobusové dopravy na železniční. Bohužel i nadále nebudou obslouženy velkými autobusy zastávky Brněnec, mlýn; Brněnec, mlýn-most; Březová nad Svitavou, Doubkovy louky, z důvodu nízké nosnosti mostu na silnici 36311/III.

Z linky dopravce Hnát Jaroslav 680581 Svitavy – Březová nad Svitavou byly odebrány spoje 8, 9 a 17, které byly vloženy do linky 680851 dopravce ČSAD Ústí nad Orlicí, a. s. Spoj 18 byl pro nízké využití zrušen. V lince 680581 byly nově posunuty víkendové spoje do vhodnějších časových poloh.

Změny v okolí Svitav

Ve Svitavách mezi železniční stanicí a autobusovým nádražím dochází k efektivnějšímu navázání autobusové dopravy na železniční, byly upraveny odjezdy a příjezdy spojů.

Změny v okolí Poličky

Dvěma páry spojů se obnovuje spojení mezi Poličkou a Brněncem na lince 680839. Toto spojení bylo požadováno zástupci obcí, cestující mají opět možnost návštěv lékařů i obchodů.

V obci Rohozná dojde k efektivnějšímu navázání spojů z Poličky i ze Svitav.

Na linkách 680833 Polička – Březiny, 680832 Polička – Sněžné, 680829 Svitavy – Svojanov, 680839 Polička – Rohozná byly nově upraveny víkendové spoje do vhodnějších časových poloh.

Změna časových poloh u linky Letohrad – Ústí nad Orlicí

Mnohokrát byl oddělením dopravní obslužnosti zaznamenán požadavek občanů na úpravu jízdního řádu linky 700972 Letohrad – Hnátnice - Ústí nad Orlicí, a sice aby spoje přijížděly do Ústí nad Orlicí v jiný čas. Nyní přijíždějí zpravidla v 9. minutu, nově se podařilo nastavit příjezdy v ranní špičce na 35. minutu. Úpravou této linky mohl být zaveden přímý spoj z Letohradu do Ústí nad Orlicí na 8. hodinu, čímž se zvýší kvalita obsluhy osady Červená.

Nově se od neděle dostanou cestující z oblasti Horní Dobrouče a Dolního Ostrova přímým spojem přes Dolní Houžovec do Ústí nad Orlicí.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Lucie Bartoš

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace