Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Svobodní chtějí přebrat prapor pravice na Pardubicku

28.03.2013
Svobodní chtějí přebrat prapor pravice na Pardubicku

Autor: stránky politika

Popisek: Šéf pardubických Svobodných, Josef Káles starší

Strana svobodných občanů, známá svým euroskepticismem a podporou myšlenek Václava Klause, se pasovala do role nových vlajkonošů autentické pravice.

„Vládní strany rezignovaly na pravicovou politiku a jejich preference klesají. Strana svobodných občanů je připravena hájit občana před rozpínajícím se státem a byrokracií a obnovit pravicové myšlenky,“ hřímá nově zvolené vedení Svobodných v Pardubickém kraji.

Stát a EU mají podle Svobodných stále větší potřebu řídit naše životy. „Tomu je třeba zabránit. Ať si každý občan žije podle svého uvážení,“ prohlásil nový krajský předseda Josef Káles starší.

Zajímavé je, že Káles není žádný „velkoměšťák“, odcizený od běžných starostí českého venkova, nýbrž právě naopak. Žije v zapadlé, na mapě téměř neviditelné vísce na úpatí Železných hor jménem Liboměřice.

Mají našlápnuto do voleb

Svobodní tvrdí, že jim v posledních měsících roste počet členů a příznivců a očekávají proto svůj úspěch v příštím, supervolebním roce. Podle analytiků to ruku v ruce s prudkým pádem preferencí bývalého hegemona konzervativní pravice – ODS - není vůbec vyloučeno. Záleží do značné míry na tom, zda se jim podaří získat podporu osobností spojených s bývalým prezidentem Klausem, jako například jeho poradce Ladislava Jakla či liberálního ekonoma Petra Macha.

„Mám možnost sledovat legislativní vývoj ve stavebnictví, který mne stále více znepokojuje především kvůli vyššímu podílu centralizovaného řízení a stále vyšší míře standardizace procesů. Tato situace způsobuje stále nižší míru svobody jednotlivce a menší pružnost trhu,“ dodal živnostník Petr Musílek, jeden z nových místopředsedů strany.

Dalšími krajskými místopředsedy byli zvoleni chrudimský zastupitel ä bývalý městský radní Petr Lichtenberg, lékař Michael Bartoš a ekonom Václav Košnar z České Třebové. Nové krajské vedení čekají přípravy na sněmovní a komunální volby v příštím roce. Josef Káles st. se na pozici krajského předsedy vrátil po dvou letech.

Vendula Kvochová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace