Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Hejtman Netolický uvažuje o spolupráci s krajany z Chicaga. Chtějí Pardubicku pomoci

24.11.2014
Hejtman Netolický uvažuje o spolupráci s krajany z Chicaga. Chtějí Pardubicku pomoci

Autor: Pardubický kraj

Popisek: Koncert České filharmonie v New Yorku v rámci české delegace v USA

S největším „českým“ městem v zahraničí – Chicagem – se chce začít v dobrém slova smyslu paktovat hejtman Pardubického kraje Martin Netolický. Město, které je proslulé početnou a vlivnou českou komunitou, v minulosti vedené starostou s českými kořeny, navštívil v rámci české delegace v USA.

Chicago je kromě jiného dlouhodobě významné ekonomické centrum USA. „Jestli někde vidím přirozené spojence, a to po desetiletí, tak je to právě Chicago se svými aktivními českými krajany," uvedl hejtman Martin Netolický v úvodu chicagské návštěvy, kterou vedl předseda Poslanecké sněmovny Jan Hamáček.

Hejtman se při této příležitosti setkal s chicagským starostou Emanuelem Rahmem a stovkami českých krajanů. Řešil s nimi mimo jiné oživení vazeb a možnost posílení kooperace v oblasti podpory ekonomiky a spolupráce města Chicaga a Pardubického kraje ve prospěch investic, rozvoje vědy a stáží mladých lidí.

Mezi chicagskými jsou i Češi s kořeny z Pardubicka

„Byla by velká škoda promarnit energii čechoamericko-české spolupráce, která zde existuje už od 19. století a může pomoci rozvoji Pardubického kraje. Potkal jsem zde spoustu našich krajanů, kteří se stále hlásí ke svým tradičním českým kořenům, a to i na Pardubicku. Chtějí být užiteční domovině a jsou v Novém světě úspěšní," zdůraznil hejtman Netolický při představení zvažovaného plánu pravidelné kooperace města Chicaga a Pardubického kraje.

Do roka a do dne

Zkusí proto vytvořit pevnou alianci vzájemné spolupráce, investic, technologické spolupráce a výměny žáků, která pomůže novým pracovním místům u nás a posílení prestiže Pardubického kraje. „Oslovím s tímto plánem americké partnery, českou ambasádu, naše firmy a Hospodářskou komoru ČR. Věřím, že do pověstného roka a dne budeme mít první projekty, postavené na české vzájemnosti a kulturních vazbách, nehledě na vzdálenost," uzavřel hejtman Netolický svou návštěvu města Chicago.

Děje se u vás také něco zajímavého? Pošlete nám svůj námět  na .

Vložil: Lucie Bartoš

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace