Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Jolana Voldánová. Místo zpráv teď kočuje s ochotníky! Moderátorka, která nikdy neprozradila, kdo je otec jejího syna… Tajnosti slavných

24.10.2014
Jolana Voldánová. Místo zpráv teď kočuje s ochotníky!  Moderátorka, která nikdy neprozradila, kdo je otec jejího syna… Tajnosti slavných

Foto: ČT

Popisek: Voldánová u moderování zůstala i po odchodu z televize, momentálně spolupracuje s rozhlasem v Pardubicích, kde má svůj pořad Rande s Jolanou.

Loňský nečekaný odchod oblíbené moderátorky České televize Jolany Voldánové byl pro někoho překvapením, pro jiné zase vítanou změnou. Vždyť zprávy moderovala více než patnáct let a leckomu vadila její svérázná dikce a afektovanost. Přesto několikrát získala cenu obliby Tý Tý a nakonec atraktivní místo v hlavní zpravodajské relaci opustila. Dnes je na volné noze se Sladkým tajemstvím.

Málokdo totiž ví, že Jolana se třikrát neúspěšně pokusila dostat se na DAMU a vždy chtěla být herečkou. Nakonec strávila dvacet let v televizi, kde se vypracovala od  asistentky a  zpravodajky v parlamentu až na nejprestižnější metu. Ze začátku působila trochu svazácky, především kvůli příliš krátkým vlasům, později ale získala díky vizážistům podobu velmi půvabné a elegantní  moderátorky. Společně s Marcelou Augustovou reprezentovaly solidní televizní zpravodajské stálice, které ničím nešokovaly, ani nedráždily, tak jako jejich kolegyně na privátních stanicích. A to ani svým soukromím. Jistý „druh nesmrtelnosti“, jak sama podotýká, jí ale zajistil Jaroslav Nohavica tím, že jí věnoval verš ve svém hitu.

Utajený otec i vzdálená teta

Jolaně se léta daří  chránit si své soukromí přesto, že  má nemanželské dítě a jeho otce dosud úspěšně tají. V manželství  s Petrem Císařovským dosáhli vyváženého stavu, když  každý z nich si do něj přivedl svého potomka a společně si pořídili třetího.

Jolana Voldánová pro ČT

Poněkud více se zviditelnila svými tanečními kreacemi v populární soutěži  StarDance. Těsně před svým odchodem z České televize ještě zaujala jako jedna z aktérek zajímavého pořadu Tajemství rodu, v němž  se v daleké  Argentině setkala se svou příbuznou tetou,  úspěšnou překladatelkou Helenou Voldánovou. Někteří diváci však tento díl kritizovali, že si Voldánová a štáb ČT zaletěli za peníze koncesionářů do Buenos Aires. Také v tomto dílu si s chutí zatančila, tentokrát pravé argentinské tango.  

Rande s Jolanou,  Sladké tajemství

Po nečekaném odchodu z televize si Jolana Voldánová začala plnit svoje sny a přání a stala se, jak říká, ředitelkou svého vlastního osudu,  života a práce.  Tvrdí, že jí televize vůbec nechybí: „Vlastně už jsem takzvaně na volné noze a je to po dvaceti letech pravidelných služeb a jistého stereotypu veliká úleva. Já sama najednou rozhoduji, co budu dělat. Nedá se vyloučit, že mi ten pravidelný režim najednou začne chybět, ale zatím to tak není,“ říká. Přesto přiznává, že jedná o svém novém  televizním angažmá, ale nic bližšího nechce prozradit, jde prý pouze o „polotovar“.

Jolana Voldánová pro ČRo v Pardubicích

Ale u moderování zůstala i nadále, momentálně spolupracuje s rozhlasem v Pardubicích, kde má svůj pořad Rande s Jolanou. Vrátila se  tak do média, v němž  kdysi začínala. A po „strašně dlouhé“ době se též věnuje ochotnickému divadlu, účinkuje v komedii Sladké tajemství a kočuje s ní po  Čechách. Nevěří prý vlastním očím, jak může být  ochotnické divadlo vynikající. 

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Adéla Hofmanová