Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Pardubický kraj prohlubuje spolupráci se Slováky prostřednictvím sportu, basketbalový mač zahájil hejtman Netolický

30.09.2014
Pardubický kraj prohlubuje spolupráci se Slováky prostřednictvím sportu, basketbalový mač zahájil hejtman Netolický

Autor: Pardubický kraj

Popisek: Úvodní rozskok symbolicky vhodil hejtman Martin Netolický.

Partnerská spolupráce mezi Pardubickým krajem a Prešovským samosprávným krajem se rozšiřuje i do oblasti sportu. Mezinárodní basketbalové utkání, které se odehrálo pod záštitou hejtmana Martina Netolického, mezi špičkovými extraligovými týmy z obou regionů sledovala téměř plně vyprodaná Iskra aréna. Vítěz posledního Slovenského poháru ISKRA Svit před domácím publikem přehrál tým BK JIP Pardubice 88 – 77. Peníze z prodeje lístků místní klub věnoval svitské škole.

„O uspořádání tohoto atraktivního přátelského zápasu v rámci přípravy před novou sezónou jsme se s kolegy ze Slovenska domluvili na poslední koordinační schůzce. Basketbal má v obou regionech mnohaletou tradici. Utkání bylo zdařilou propagací tohoto sportu a motivací pro mladé. Výtěžek z utkání obdrží jedna z místních základních škol,“ informoval hejtman Pardubického kraje Martin Netolický, který se úspěšně postaral i o úvodní zápasový rozskok.

Oba týmy hrály s velkým nasazením

Ačkoliv se jednalo o přátelské utkání, oba týmy hrály s velkým nasazením, ke kterému je vybičovali místní fanoušci. Zástupci obou klubů si vzájemnou konfrontaci pochvalovali. „Svit má velmi dobré mužstvo vedené chorvatským trenérem a několika kvalitními americkými basketbalisty. Bouřlivá atmosféra připomínala skutečný mistrovský zápas. Zejména pro naše mladé pardubické odchovance to byla velmi dobrá zkušenost. Slovenskou stranu velmi zaujal způsob naší práce s mládeží a projekt GoldenTalents, který finančně podporuje Pardubický kraj,“ shrnul své dojmy z návštěvy a utkání generální manažer BK JIP Pardubice Martin Marek. 

Je třeba spojovat kluby, spolky z různých oblastí života

Spolupráce mezi partnerskými regiony podle hejtmana nemůže být založena pouze na municipalitách, ale je třeba spojovat kluby, spolky z různých oblastí života. „Pro sportovní kluby, ale i školy, sociální zařízení či umělecké soubory je vždy cenná spolupráce s někým ze zahraničí, neboť skýtá možnost rozšíření si obzoru v dané oblasti. Tuto spolupráci v rámci našeho grantu budeme podporovat i v dalších letech,“ sdělil hejtman Martin Netolický a pokračoval: „S místopředsedou Prešovského samosprávného kraje Štefanem Bielakem jsme diskutovali o možnostech podpory sportu. Zajímal se také o fungování našich grantů pro začínající včelaře či na pomoc malým obecním a pojízdným prodejnám,“ doplnil Netolický.

Regiony uvažují o mezinárodním turnaji

Hejtman s kolegy hovořil rovněž o možnosti uspořádání mezinárodního mládežnického turnaje partnerských regionů v rámci letní přípravy v příštím roce. „Dovedu si představit, že bychom tuto akci uspořádali v souvislosti se zahájením provozu po provedené přístavbě v hale Dašická. Turnaje by se mohli zúčastnit i týmy z Německa, Francie či Polska,“ představil další záměry Netolický.

Pardubický kraj spolupracuje s Prešovským samosprávným krajem od října roku 2002. Každoročně se kvůli tomu schází koordinační skupina, která plánuje jednotlivé aktivity v cestovním ruchu, sociální a zdravotní oblasti, ale i školství a kultuře.

Statistiky z utkání

Iskra Svit vs. BK JIP Pardubice 88:77 (20:19, 28:20, 20:23, 20:15)

Nejlepší střelci: ISKRA Svit: Coley 17, Jugo 16, Jackson 15, Vojtek 14, Berkis 11. BK JIP Pardubice: Pandula 15, Kotas 10 (4 asistence), Sanders 10 (4 as.), Wall 8, Pospíšil 8, Půlpán 7 (6 doskoků), Bohačík 6, Kohout 6 (6 d.), Šoukal 3, Škranc 2, Příhonský 2.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Anička Vančová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace