Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Rok investic pocítí i silnice na Poličsku

14.08.2014
Rok investic pocítí i silnice na Poličsku

Autor: regionalni.vlajky.org

Popisek: Pardubický kraj

Na pohodlnější a bezpečnější jízdu se mohou těšit řidiči mezi Poličkou a Litomyšlí. Pardubický kraj zde v rámci rekordního roku investic provádí kompletní modernizaci silnice II/360 za více než 136 milionů korun. Rekonstrukci 8,7 kilometru dlouhého úseku kraj zajišťuje s přispěním Regionálního operačního programu ROP II Severovýchod.

„Snažíme se investovat do obnovy silnic ve všech částech kraje, především tam, kde to stav vozovky a její využití vyžaduje nejvíce. V případě silnice II/360 se jedná o jednu z nejnákladnějších investic do silnic v majetku kraje v letošním roce. Plynule zde navazujeme na již zrekonstruovaný úsek této komunikace od Litomyšle ke křižovatce u Sebranic. Nyní dáváme do pořádku zbývající část až do Poličky. Tím bude spojnice dvou významných měst na Svitavsku kompletně zmodernizována,“ vysvětlil hejtman Pardubického kraje Martin Netolický.

Pardubický kraj obnovuje kompletní konstrukční a krytové vrstvy vozovky a odvodňovací systémy – tedy propustky a příkopy. „Součástí projektu je i nové svislé a vodorovné dopravní značení, které bude doplněno o nové dopravně bezpečnostní prvky. Počítáme také s obnovou zeleně podél silnice,“ doplnil slova hejtmana jeho náměstek pro dopravu a dopravní obslužnost Jaromír Dušek.

Stavbaři nyní pracují na silnici souběžně ve dvou etapách. První etapa od křižovatky na Sebranice po začátek obce Lezník byla zahájena v květnu a bude dokončena do konce ledna 2015. „Stavebníci odfrézovali původní asfaltový povrch a zahájili sanace konstrukčních vrstev vozovky. Současně upravují stávající hospodářské sjezdy a obnovují silniční příkopy,“ doplnil podrobnosti hejtman Martin Netolický, který se o průběh prací podrobně zajímal. První etapa vyjde na 82,8 milionů korun.

Druhá etapa od začátku obce Lezník po kruhový objezd v Poličce bude stát 53,6 milionů korun. Práce na ní začaly už loni a nyní je dokončen úsek v Lezníku, kolem letiště u Poličky až k železničnímu přejezdu v Poličce. Stavebníci pracují v ulici Tyršova a Husova, kde vyměnili konstrukční vrstvy a pokládají stabilizační betonové vrstvy. Hotovo má být do 30. března 2015.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na .

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace