Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Rok investic pocítí i silnice na Poličsku

14.08.2014
Rok investic pocítí i silnice na Poličsku

Autor: regionalni.vlajky.org

Popisek: Pardubický kraj

Na pohodlnější a bezpečnější jízdu se mohou těšit řidiči mezi Poličkou a Litomyšlí. Pardubický kraj zde v rámci rekordního roku investic provádí kompletní modernizaci silnice II/360 za více než 136 milionů korun. Rekonstrukci 8,7 kilometru dlouhého úseku kraj zajišťuje s přispěním Regionálního operačního programu ROP II Severovýchod.

„Snažíme se investovat do obnovy silnic ve všech částech kraje, především tam, kde to stav vozovky a její využití vyžaduje nejvíce. V případě silnice II/360 se jedná o jednu z nejnákladnějších investic do silnic v majetku kraje v letošním roce. Plynule zde navazujeme na již zrekonstruovaný úsek této komunikace od Litomyšle ke křižovatce u Sebranic. Nyní dáváme do pořádku zbývající část až do Poličky. Tím bude spojnice dvou významných měst na Svitavsku kompletně zmodernizována,“ vysvětlil hejtman Pardubického kraje Martin Netolický.

Pardubický kraj obnovuje kompletní konstrukční a krytové vrstvy vozovky a odvodňovací systémy – tedy propustky a příkopy. „Součástí projektu je i nové svislé a vodorovné dopravní značení, které bude doplněno o nové dopravně bezpečnostní prvky. Počítáme také s obnovou zeleně podél silnice,“ doplnil slova hejtmana jeho náměstek pro dopravu a dopravní obslužnost Jaromír Dušek.

Stavbaři nyní pracují na silnici souběžně ve dvou etapách. První etapa od křižovatky na Sebranice po začátek obce Lezník byla zahájena v květnu a bude dokončena do konce ledna 2015. „Stavebníci odfrézovali původní asfaltový povrch a zahájili sanace konstrukčních vrstev vozovky. Současně upravují stávající hospodářské sjezdy a obnovují silniční příkopy,“ doplnil podrobnosti hejtman Martin Netolický, který se o průběh prací podrobně zajímal. První etapa vyjde na 82,8 milionů korun.

Druhá etapa od začátku obce Lezník po kruhový objezd v Poličce bude stát 53,6 milionů korun. Práce na ní začaly už loni a nyní je dokončen úsek v Lezníku, kolem letiště u Poličky až k železničnímu přejezdu v Poličce. Stavebníci pracují v ulici Tyršova a Husova, kde vyměnili konstrukční vrstvy a pokládají stabilizační betonové vrstvy. Hotovo má být do 30. března 2015.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na .

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace