Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Dobrovolní hasiči převzali od hejtmana Pardubického kraje dotace za 3,5 milionu korun

13.06.2014
Dobrovolní hasiči převzali od hejtmana Pardubického kraje dotace za 3,5 milionu korun

Autor: Pardubický kraj

Popisek: Hejtman Martin Netolický s hasiči

Starostové více než dvou desítek obcí se v úterý sešli s hejtmanem Pardubického kraje Martinem Netolickým. Ten jim v sále Jana Kašpara v budově krajského úřadu slavnostně předal dotační smlouvy za celkem 3,5 milionu korun pro jednotky sboru dobrovolných hasičů obcí. Smlouvu o dotaci a 31 požárních hadic převzal také starosta Východočeské župy České hasičské jednoty.

„Krajskou dotaci využijí obce na pořízení a opravy dopravních a cisternových požárních vozidel. Ta jsou klíčová pro jejich mobilitu a akceschopnost, a to nejen na území kraje. Zvláště pro malé obce a jejich jednotky dobrovolných hasičů je to významná část pořizovací ceny aut,“ vysvětlil smysl dotace hejtman Martin Netolický. „V krajském rozpočtu se nám daří držet pro sdružení dobrovolných hasičů obcí stabilní finanční podporu ve výši pěti milionů korun,“ dodal hejtman.

Kraj podpořil i Českou hasičskou jednotu

Dotaci ve výši deset tisíc korun z rozpočtu Pardubického kraje a 31 požárních hadic v hodnotě téměř 50 tisíc korun převzal dnes také Miroslav Obolecký, starosta Východočeské župy České hasičské jednoty. Hadice budou sloužit především na soutěžích v požárním sportu. Činnost Východočeské župy České hasičské jednoty podpořil kraj poprvé v roce 2013. Toto občanské sdružení dobrovolných hasičů se soustředí především v práci s dětmi a mládeží.

Peníze na podporu jednotek sboru dobrovolných hasičů se z rozpočtu kraje rozdělují na základě jasně stanovených pravidel na celé volební období. Obce podávají žádosti na kraj, kde se sumarizují. Návrh rozdělení dotací posuzuje odborná komise. Rozdělení dotací Pardubický kraj zveřejňuje na svých internetových stránkách, kde se každý může přesvědčit o tom, kolik peněz jednotlivé obce obdržely.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Anička Vančová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace