Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Jihokorejce zajímá chemický průmysl v kraji

29.05.2014
Jihokorejce zajímá chemický průmysl v kraji

Autor: regionalni.vlajky.org

Popisek: Pardubický kraj

O spolupráci a investice v oblasti chemického průmyslu v Pardubickém kraji se zajímají ředitelé jihokorejských firem. Na půdě hejtmanství je v pátek odpoledne přivítala Ludmila Navrátilová, krajská radní zodpovědná za investice a majetek. Spolu se zástupci regionální pobočky CzechInvestu představili Jihokorejcům v čele s ředitelem TECHNOPARKU (CAMTI) ve městě Ulsan Sung – Sup Rimem silné stránky regionu, ke kterým vedle strategické geografické polohy a vzdělané pracovní síly patří také chemická výzkumná pracoviště či průmyslové zóny.

„Snažíme se využít prestižní ocenění FDI magazínu, které Pardubický kraj získal jako region nejvhodnější pro investory ve východní Evropě. Není tedy náhodou, že jihokorejská delegace zavítala právě k nám do regionu. Chceme jít cestou spolupráce a právě chemický průmysl má zejména na Pardubicku velký potenciál rozvoje. Spojili jsme proto síly s CzechInvestem a Univerzitou Pardubice – Centrem transferu technologií a znalostí,“ pochvaluje si spolupráci krajská radní Ludmila Navrátilová.

Připravené prezentace a následná debata přinesly svůj úspěch. „Jihokorejská delegace chce s námi navázat spolupráci na úrovni samospráv, pro rozvoj dalších obchodních vztahů v regionu považují tuto otázku za velmi důležitou. Jejich zájem budu tlumočit kolegům z rady kraje,“ vysvětluje Navrátilová.

Ředitelka regionální kanceláře CzechInvestu Marie Černošová představila zástupcům jednotlivých firem z Jižní Koreje možnosti pomoci a podpory jejich podnikům při vstupu na trh v Pardubickém kraji. „Jihokorejská delegace byla velmi zaujata možnostmi, které kraj nabízí a to především v oblasti chemického výzkumu a vývoje. Počet investic, které se nám daří do Pardubického kraje zprostředkovat, je důkazem, že region je pro investory atraktivní. Loni to bylo například 8 projektů v souhrnné výši přesahující 5 miliard korun; tyto projekty zde do budoucna pomohou vytvořit téměř 600 nových pracovních míst. Investorům pomáháme s celou řadou úkonů s investicí spojených od nabídky nemovitostí, přes komunikaci se státní správou a samosprávou, až například po žádost o investiční pobídky,“ říká Marie Černošová.

Jihokorejská delegace se zajímala také o výzkumné zázemí, vzdělanost v chemických oborech, ale i inovace a rozvoj nových technologií. Kraj proto na jednání přizval také ředitele Centra transferu technologií a znalostí při Univerzitě Pardubice Michala Svobodu. „Toto setkání využijeme pro navázání spolupráce Univerzity Pardubice s technologickým parkem a průmyslovými podniky v oblasti Ulsanu. Jedním z potenciálních partnerů pro komercializaci výsledků práce našich vědců je společnost KYUNG-IN SYNTHETIC CORP., výrobce barviv,“ objasňuje Michal Svoboda.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na .

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace