Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Nemocnice jsou v lepší ekonomické kondici, zaznělo na tripartitě

16.04.2014
Nemocnice jsou v lepší ekonomické kondici, zaznělo na tripartitě

Autor: Pardubický kraj

Popisek: Hejtman Netolický na jednání

V jednacím sále rady na krajském úřadu v Pardubicích se včera sešli hejtman Pardubického kraje Martin Netolický a jeho 1. náměstek Roman Línek se zástupci zaměstnavatelů a odborů. Hlavními tématy jednání krajské tripartity byla zlepšená ekonomická situace nemocnic poskytujících akutní péči a jejich plánovaná fúze do jednoho silného subjektu. Triparita se zabývala také otázkami nezaměstnanosti, ale i středoškolského vzdělávání či dopravy.

„Diskuze se zástupci zaměstnavatelů a odborů je pro nás vždy velmi zajímavá a přínosná. Poskytuje nám důležitou zpětnou vazbu k rozhodnutím, která někdy nejsou vůbec jednoduchá. Jedním z velkých témat dnešního setkání bylo zdravotnictví. Jsem rád, že zástupci tripartity vnímají naše kroky ve zdravotnictví pozitivně,“ sdělil hejtman Pardubického kraje Martin Netolický. Zástupci zaměstnavatelů a odborů se dozvěděli, že se kraji podařilo situaci ve zdravotnictví konsolidovat. Podle Netolického se jednoznačně osvědčil společný postup nemocnic při vyjednávání s pojišťovnami. „Například Pardubická krajská nemocnice, která měla vždy největší finanční problémy, dokázala letos hospodařit s kladným výsledkem. Sjednocení řízení nemocnic a společné nákupy ukazují, že jsme se vydali správnou cestou. Fúze je správným krokem. Nemocnice si budou moci v případě potřeby pomoci nejenom ekonomicky, ale také personálně,“ vysvětlil hejtman Martin Netolický (ČSSD).

Máme připraveny investice do přístrojového vybavení ve všech pěti nemocnicích

Náměstek hejtmana zodpovědný za zdravotnictví Roman Línek upozornil, že nemocnice vykazovaly v minulosti roční ztrátu v průměru 150 milionů korun. „I díky společnému postupu vůči pojišťovnám a tomu, že se podařilo vyjednat doplatky i z minulých let, skončily letos nemocnice pouze ve ztrátě 2,5 milionu korun. Na konci roku budeme mít jednu silnou společnost, s majetkem ve výši půl miliardy korun,“ řekl náměstek Roman Línek. Kraj již začal s obnovou přístrojového vybavení v nemocnicích a plánuje další investice. „Máme připraveny investice do přístrojového vybavení ve všech pěti nemocnicích za čtvrt miliardy korun. Jedná se o největší investice za posledních deset let,“ doplnil Línek.

Zástupci zaměstnavatelů a odborů dostali informace o problémech s výkupy pozemků potřebných pro výstavbu R 35, jednáních se starosty o přivaděčích k této stavbě, ale i investicích do silnic II. a III. třídy v kraji. Debatovalo se také o školství, vývoji počtu dětí na středních školách a přijímacích zkouškách.

Přibývá nezaměstnaných na Pardubicku

O nezaměstnanosti v roce 2013 a prvním čtvrtletí 2014 v Pardubickém kraji informoval ředitel Úřadu práce Petr Klimpl. V kraji je v evidenci úřadu práce 27 tisíc uchazečů o zaměstnání. Problémem je dlouhodobá nezaměstnanost. Na Svitavsku mírně klesla, naopak přibývá nezaměstnaných na Pardubicku.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na .

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace