Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Jak radní vysvětlí prapodivně předražené zakázky?

20.12.2013
Jak radní vysvětlí prapodivně předražené zakázky?

Autor: archiv

Popisek: Peníze

Zastupitel Roman Málek se na jednání zastupitelstva dotázal, zda a jak se pracovalo s informace o předraženém sekání trávy a opravě biokoridoru. Obojí bylo letos realizováno bez výběrového řízení a zřejmě i v rozporu se systémem zakázek města.

Navíc město zaplatilo za sekání 6,5 hektarů neuvěřitelných 400.000 Kč, přičemž část měla být určena na opravu plotu. Málek přitom argumentoval i nabídkami, které měl. „Nejvyšší hovoří o částce padesát až padesát osm tisíc plus DPH. Ty nejnižší se pohybují okolo patnácti tisíc korun. Zjistit, kam zmizel zbytek peněz, je teď věcí, kterou musí prošetřit Rada města jako orgán valné hromady Technických služeb,“ řekl velmi drsně Málek. Nad argumentem starosty města, že posekat trávu bylo opravdu nutné a že proto se velmi spěchalo, Málek jen kroutil hlavou.

„Celou zvláštní zakázku sleduji. Navíc je pořízena fotodokumentace, která ukazuje stav biokoridoru. V době, kdy byly pořízeny první fotografie, byly již zřejmě na městě doklady a zaplaceny faktury, ale třeba oprava oplocení nebyla realizována. K té došlo až po mém konstatování. Navíc i starosta potvrdil, že výroba a objednání kůlů vlastně trvala delší dobu. Pak ale nechápu, jak někdo mohl zaplatit za práci, která nebyla v té době odvedena,“ upozornil na zvláštní praktiky Málek, který čeká na písemné informace.

Město navíc počítá i v roce 2014 s náklady na sekání ve výši 100.000 Kč a Málek žádal o přehodnocení a úpravu během roku.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace