Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Zloději laviček z Cesty k baroku městu škodu nahradí prací

07.12.2013
Zloději laviček z Cesty k baroku městu škodu nahradí prací

Autor: profimedia.cz

Popisek: Kvůli rozlitému pivu skončili nakonec v chorvatském vězení

KRIMI Dva usvědčení pachatelé si odpracovávají (pro Technické služby nový, dosud ještě neprováděný) "institut" Společensky prospěšnou činnost vyměřený pouze pro mladistvé, podobný režimu OPP (obecně prospěšné práce).

Mají celkem odpracovat 40 hodin, zatím je TS využívají na mytí kontejnerů na separovaný odpad - dokud bude počasí. Pozn. Nezaměňovat s VPP, což jsou veřejně prospěšné práce a to je již pracovní poměr dotovaný úřadem práce zaměřený výhradně na údržbu městského majetku.

Zdemolování laviček na moravskotřebovském Křížovém vrchu si pachatelé vandalismu odpracují ve prospěch města. Zimní krádež dřevěných součástí nového mobiliáře umístěného se na historicko-naučné Cestě od renesance k baroku byla policisty úspěšně vyřešena a její původci pravomocně odsouzeni k výkonu trestu obecně prospěšných prací. Výkon trestu zajistí Technické služby města Moravská Třebová, které určí pracovníka na dohled nad oběma pachateli, stejně jako potřebné proškolení o bezpečnosti při výkonu určené činnosti.

Dva muži ve věku okolo dvaceti let, oba z Moravské Třebové, při svém jarním výstupu za dřevem na vrch nad městem zručně odmontovali dřevěné latě z laviček jen několik týdnů nainstalovaných podél cesty na návrší Kalvárie. Ty byly následně použity pro zvelebení balkónu jednoho z delikventy navštěvovaných domů v centru města, kde je na základě upozornění našli strážci zákona. K vyřešení případu přispěly také důkazy ze záznamů městského kamerového systému!

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace