Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Kraj ocenil talentovanou mládež i v tomto roce

15.11.2013
Kraj ocenil talentovanou mládež i v tomto roce

Autor: archiv

Popisek: Pardubice

Úspěšná floristka, vítěz ME ve skateboardingu, držitel zlatého pásma v carvingu či vítězové mezinárodní soutěže RoboRave v Novém Mexiku – to jsou někteří z celkového počtu 41 oceněných žáků v hodnocení Mladý talent Pardubického kraje 2013 a soutěže Excelence SŠ 2013.

Ve středu 6. listopadu 2013 byly v sále Jana Kašpara bývalé reálky v Pardubicích předány pamětní listy také žákům, kteří se v celostátních a mezinárodních kolech soutěží ve školním roce 2012/2013 umístili mezi třemi nejlepšími. V kategorii středních škol byla navíc navržena zvláštní cena pro kolektiv. Cenu za dlouhodobou činnost v oboru si z Pardubic odvezli členové Smíšeného pěveckého sboru KOS pracující pod vedením zkušeného sbormistra Milana Motla.

Děti by měly vědět, že se o nich ví

„Péče o talentovanou mládež má v Pardubickém kraji dlouholetou tradici. Na program podpory talentovaných žáků bylo z krajského rozpočtu na rok 2013 vyčleněno 420 tisíc korun,“ říká náměstkyně hejtmana Pardubického kraje Jana Pernicová, která podporu talentovaných žáků považuje za důležitou součást zvyšování konkurenceschopnosti Pardubického kraje v národním i mezinárodním měřítku. V rámci dotačního programu MŠMT Podpora soutěží a přehlídek v zájmovém vzdělávání ve školním roce 2012/2013 bylo na okresní a krajská kola soutěží a přehlídek v Pardubickém kraji poskytnuto 1,1 milionu korun. „Účelová dotace ze státních prostředků však nepokryla skutečné náklady na jejich uspořádání. Další nezbytné výdaje spojené s organizací soutěží vyhlášených ve Věstníku MŠMT jako typ A byly proto uhrazeny z rozpočtu kraje. Příspěvek činil 143 tisíc korun,“ dodává Jana Pernicová

„Mladý talent Pardubického kraje je skvělá věc. Děti by měly vědět, že se o nich ví a že jejich nadání a pracovitost přinášejí zasloužené ovoce,“ hodnotí počin starostka města Chrast u Chrudimi a bývalá vychovatelka Martina Lacmanová.

Oceňování talentovaných žáků se osobně zúčastnila, aby poblahopřála Anežce Doležalové z chrastecké Základní školy, která sklízela úspěchy například v logické olympiádě či soutěži Hledáme nejlepšího mladého chemika. Pardubické novinky inforomoval Mgr. Jakub Rychtecký, vedoucí oddělení komunikace Pardubického kraje.

„Anežku znám od narození, více ji sleduji od doby, kdy navštěvovala první třídu. Je výjimečná, vnímavá, umí naslouchat, vidí věci v souvislostech. Má navíc úžasné rodiče, kteří jí poskytují možnosti vzdělávat se a zároveň využívat nabídky volnočasových aktivit. Anežka se vyznačuje pokorou a klidným vnímáním světa. Výjimečné schopnosti prokazuje od první třídy, o čemž svědčí její výsledky,“ sdělila starostka.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace