Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Skupina ČEZ pomáhá tělesně postiženým sportovcům

03.11.2013
Skupina ČEZ pomáhá tělesně postiženým sportovcům

Autor: Profimedia.cz

Popisek: ČEZ, ilustrační foto

Skupina ČEZ dlouhodobě podporuje oddíl tělesně postižených sportovců Hvězda SKP Pardubice. Je to jeden z největších a nejúspěšnějších klubů tělesně postižených atletů podle počtu členů, ale i podle sportovních výsledků nejen v České republice, ale i v zahraničí.

„Atletický oddíl handicapovaných atletů podporuje Skupina ČEZ a Nadace ČEZ již od roku 2006. Za tu dobu jsme dosáhli spousty sportovních i osobních úspěchů“, říká předsedkyně oddílu TPS a trenérka Hvězdy SKP Pardubice Eva Hrdinová.

Oddíl tělesně postižených sportovců (TPS) zahájil svou činnost v roce 1998. Oddíl má v současnosti již více než stovku členů. V oddíle jsou sportovci začínající, ale také sportovci na výkonnostní a vrcholové úrovni, včetně celé řady českých reprezentantů. K pravidelné přípravě dochází na Městský atletický stadion také děti ze Základní a Praktické školy SVÍTÁNÍ a Speciální školy Artura Krause. Členové oddílu se připravují téměř každý den, účastní se všech soutěží tělesně postižených atletů, reprezentují Pardubice, Pardubický kraj, ale i Českou republiku na domácích i mezinárodních soutěžích.

„Jsme velmi rádi, že se Skupina ČEZ stala hlavním partnerem našeho oddílu. O perfektní spolupráci a podpoře svědčí hlavně úspěchy našich atletů,“ děkuje Eva Hrdinová.

„Pokud chceme bilancovat třináctiletou historii oddílu tělesně postižených sportovců Hvězdy SKP Pardubice, dostaneme se k výsledkům, které nemají v žádném sportu v Pardubickém kraji obdobu. Vždyť reprezentanti Hvězdy přivezli z českých šampionátů při celkem 118 účastnících neuvěřitelných 227 medailí. Některá česká mistrovství se tak stala téměř „přebory Hvězdy“, s hrdostí doplňuje Eva Hrdinová.

Nejprestižnějšími závody jsou pro sportovce olympiády. Sportovci SKP reprezentovali na třech paralympiádách – LPH v Aténách (2004), LPH v Pekingu (2008) a LPH v Londýně (2012), celkem 10 sportovců přivezlo 8 medailí.  „Můžeme se právem domnívat, že žádný jiný sport, žádný jiný oddíl v rámci kraje nedosáhl tak vysoko. Tou pomyslnou třešničkou na dortu jsou i překonané české rekordy. Celkem 23 sportovců Hvězdy překonalo v historii oddílu 87 krát český rekord. Padaly i světové rekordy v podání Martina Němce a Veroniky Foltové. Naši členové vozili medaile a skvělá umístění i z dalších mezinárodních soutěží, jako jsou např. Světové hry IWAS, Mezinárodní Mistrovství v atletice handicapovaných Německa, Holandska, Chorvatska, Polska a dalších států,“ dodává trenérka Eva Hrdinová.

Zájemců o sport v oddíle neustále přibývá. Přichází nejen úplní začátečníci, ale i výkonnostní a vrcholoví sportovci mají zájem hájit barvy Hvězdy SKP Pardubice. Mezi členy patří i dvojnásobný paralympijský vítěz a světový rekordman Martin Němec, bronzový z paralympiády v Pekingu Jan Vaněk, dvojnásobný evropský bronzový medailista a rekordman v hodu oštěpem Jaroslav Petrouš, česká rekordmanka ve vrhu koulí a v hodu diskem Vendula Písaříková, a finalisté vrcholných evropských a českých soutěží Viktor Uřidil, Oldřich Brych, Petr Vesecký a další.

Nadaci ČEZ založila energetická společnost ČEZ v roce 2002, aby zastřešila svou dárcovskou činnost. Nadace ČEZ podporuje několika grantovými programy sociální, kulturní a sportovní projekty a aktivně spolupracuje s regiony. Výší rozdělených příspěvků se řadí ke špičce nadací v České republice.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace