Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Skupina ČEZ pomáhá tělesně postiženým sportovcům

03.11.2013
Skupina ČEZ pomáhá tělesně postiženým sportovcům

Autor: Profimedia.cz

Popisek: ČEZ, ilustrační foto

Skupina ČEZ dlouhodobě podporuje oddíl tělesně postižených sportovců Hvězda SKP Pardubice. Je to jeden z největších a nejúspěšnějších klubů tělesně postižených atletů podle počtu členů, ale i podle sportovních výsledků nejen v České republice, ale i v zahraničí.

„Atletický oddíl handicapovaných atletů podporuje Skupina ČEZ a Nadace ČEZ již od roku 2006. Za tu dobu jsme dosáhli spousty sportovních i osobních úspěchů“, říká předsedkyně oddílu TPS a trenérka Hvězdy SKP Pardubice Eva Hrdinová.

Oddíl tělesně postižených sportovců (TPS) zahájil svou činnost v roce 1998. Oddíl má v současnosti již více než stovku členů. V oddíle jsou sportovci začínající, ale také sportovci na výkonnostní a vrcholové úrovni, včetně celé řady českých reprezentantů. K pravidelné přípravě dochází na Městský atletický stadion také děti ze Základní a Praktické školy SVÍTÁNÍ a Speciální školy Artura Krause. Členové oddílu se připravují téměř každý den, účastní se všech soutěží tělesně postižených atletů, reprezentují Pardubice, Pardubický kraj, ale i Českou republiku na domácích i mezinárodních soutěžích.

„Jsme velmi rádi, že se Skupina ČEZ stala hlavním partnerem našeho oddílu. O perfektní spolupráci a podpoře svědčí hlavně úspěchy našich atletů,“ děkuje Eva Hrdinová.

„Pokud chceme bilancovat třináctiletou historii oddílu tělesně postižených sportovců Hvězdy SKP Pardubice, dostaneme se k výsledkům, které nemají v žádném sportu v Pardubickém kraji obdobu. Vždyť reprezentanti Hvězdy přivezli z českých šampionátů při celkem 118 účastnících neuvěřitelných 227 medailí. Některá česká mistrovství se tak stala téměř „přebory Hvězdy“, s hrdostí doplňuje Eva Hrdinová.

Nejprestižnějšími závody jsou pro sportovce olympiády. Sportovci SKP reprezentovali na třech paralympiádách – LPH v Aténách (2004), LPH v Pekingu (2008) a LPH v Londýně (2012), celkem 10 sportovců přivezlo 8 medailí.  „Můžeme se právem domnívat, že žádný jiný sport, žádný jiný oddíl v rámci kraje nedosáhl tak vysoko. Tou pomyslnou třešničkou na dortu jsou i překonané české rekordy. Celkem 23 sportovců Hvězdy překonalo v historii oddílu 87 krát český rekord. Padaly i světové rekordy v podání Martina Němce a Veroniky Foltové. Naši členové vozili medaile a skvělá umístění i z dalších mezinárodních soutěží, jako jsou např. Světové hry IWAS, Mezinárodní Mistrovství v atletice handicapovaných Německa, Holandska, Chorvatska, Polska a dalších států,“ dodává trenérka Eva Hrdinová.

Zájemců o sport v oddíle neustále přibývá. Přichází nejen úplní začátečníci, ale i výkonnostní a vrcholoví sportovci mají zájem hájit barvy Hvězdy SKP Pardubice. Mezi členy patří i dvojnásobný paralympijský vítěz a světový rekordman Martin Němec, bronzový z paralympiády v Pekingu Jan Vaněk, dvojnásobný evropský bronzový medailista a rekordman v hodu oštěpem Jaroslav Petrouš, česká rekordmanka ve vrhu koulí a v hodu diskem Vendula Písaříková, a finalisté vrcholných evropských a českých soutěží Viktor Uřidil, Oldřich Brych, Petr Vesecký a další.

Nadaci ČEZ založila energetická společnost ČEZ v roce 2002, aby zastřešila svou dárcovskou činnost. Nadace ČEZ podporuje několika grantovými programy sociální, kulturní a sportovní projekty a aktivně spolupracuje s regiony. Výší rozdělených příspěvků se řadí ke špičce nadací v České republice.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace