Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Skupina ČEZ pomáhá tělesně postiženým sportovcům

03.11.2013
Skupina ČEZ pomáhá tělesně postiženým sportovcům

Autor: Profimedia.cz

Popisek: ČEZ, ilustrační foto

Skupina ČEZ dlouhodobě podporuje oddíl tělesně postižených sportovců Hvězda SKP Pardubice. Je to jeden z největších a nejúspěšnějších klubů tělesně postižených atletů podle počtu členů, ale i podle sportovních výsledků nejen v České republice, ale i v zahraničí.

„Atletický oddíl handicapovaných atletů podporuje Skupina ČEZ a Nadace ČEZ již od roku 2006. Za tu dobu jsme dosáhli spousty sportovních i osobních úspěchů“, říká předsedkyně oddílu TPS a trenérka Hvězdy SKP Pardubice Eva Hrdinová.

Oddíl tělesně postižených sportovců (TPS) zahájil svou činnost v roce 1998. Oddíl má v současnosti již více než stovku členů. V oddíle jsou sportovci začínající, ale také sportovci na výkonnostní a vrcholové úrovni, včetně celé řady českých reprezentantů. K pravidelné přípravě dochází na Městský atletický stadion také děti ze Základní a Praktické školy SVÍTÁNÍ a Speciální školy Artura Krause. Členové oddílu se připravují téměř každý den, účastní se všech soutěží tělesně postižených atletů, reprezentují Pardubice, Pardubický kraj, ale i Českou republiku na domácích i mezinárodních soutěžích.

„Jsme velmi rádi, že se Skupina ČEZ stala hlavním partnerem našeho oddílu. O perfektní spolupráci a podpoře svědčí hlavně úspěchy našich atletů,“ děkuje Eva Hrdinová.

„Pokud chceme bilancovat třináctiletou historii oddílu tělesně postižených sportovců Hvězdy SKP Pardubice, dostaneme se k výsledkům, které nemají v žádném sportu v Pardubickém kraji obdobu. Vždyť reprezentanti Hvězdy přivezli z českých šampionátů při celkem 118 účastnících neuvěřitelných 227 medailí. Některá česká mistrovství se tak stala téměř „přebory Hvězdy“, s hrdostí doplňuje Eva Hrdinová.

Nejprestižnějšími závody jsou pro sportovce olympiády. Sportovci SKP reprezentovali na třech paralympiádách – LPH v Aténách (2004), LPH v Pekingu (2008) a LPH v Londýně (2012), celkem 10 sportovců přivezlo 8 medailí.  „Můžeme se právem domnívat, že žádný jiný sport, žádný jiný oddíl v rámci kraje nedosáhl tak vysoko. Tou pomyslnou třešničkou na dortu jsou i překonané české rekordy. Celkem 23 sportovců Hvězdy překonalo v historii oddílu 87 krát český rekord. Padaly i světové rekordy v podání Martina Němce a Veroniky Foltové. Naši členové vozili medaile a skvělá umístění i z dalších mezinárodních soutěží, jako jsou např. Světové hry IWAS, Mezinárodní Mistrovství v atletice handicapovaných Německa, Holandska, Chorvatska, Polska a dalších států,“ dodává trenérka Eva Hrdinová.

Zájemců o sport v oddíle neustále přibývá. Přichází nejen úplní začátečníci, ale i výkonnostní a vrcholoví sportovci mají zájem hájit barvy Hvězdy SKP Pardubice. Mezi členy patří i dvojnásobný paralympijský vítěz a světový rekordman Martin Němec, bronzový z paralympiády v Pekingu Jan Vaněk, dvojnásobný evropský bronzový medailista a rekordman v hodu oštěpem Jaroslav Petrouš, česká rekordmanka ve vrhu koulí a v hodu diskem Vendula Písaříková, a finalisté vrcholných evropských a českých soutěží Viktor Uřidil, Oldřich Brych, Petr Vesecký a další.

Nadaci ČEZ založila energetická společnost ČEZ v roce 2002, aby zastřešila svou dárcovskou činnost. Nadace ČEZ podporuje několika grantovými programy sociální, kulturní a sportovní projekty a aktivně spolupracuje s regiony. Výší rozdělených příspěvků se řadí ke špičce nadací v České republice.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace