Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Přírodní živly způsobily o prázdninách škody za 600 milionů

21.09.2013
Přírodní živly způsobily o prázdninách škody za 600 milionů

Autor: profimedia.cz

Popisek: Peníze, ilustrační foto

Živelní události, které v průběhu měsíců července a srpna udeřily postupně prakticky na celém území České republiky, resultovaly ve více než 11 700 škod na majetku klientů ČP za přibližně 600 milionů korun.

Po náporu více než dvaceti tisíc škodních událostí z červnových povodní pracovala Česká pojišťovna i v dalším průběhu léta ve speciálním kalamitním režimu, aby mohla tisícovky nově hlášených živelních škod co nejrychleji vyřešit. K dnešnímu dni je tak zlikvidováno více než 70% všech nahlášených prázdninových škod, v oblasti občanského pojištění pak dokonce 80%.

Co nejrychlejší vyplácení pojistného plnění

Největší počet škod způsobily o prázdninách vichřice (5070 případů) a rovněž silné krupobití (2590), které s sebou přinesly letní bouřky. S řáděním přírodních živlů se v červenci a srpnu nejvíce potýkali lidé ve středních, východních a jižních Čechách. Z těchto tří regionů je dosud nahlášena více než polovina všech registrovaných událostí. Na nepřízeň prázdninového počasí doplatili také zemědělci, na jejichž majetku napáchaly bouřky škody za více než 230 milionů korun.

„Během letošního léta se opět ukázalo, že ochrana majetku proti živelním událostem je nezbytnou součástí kvalitního majetkového pojištění,“ říká Radim Nekov, vrchní ředitel úseku likvidace pojistných událostí České pojišťovny a dodává: „V rámci speciálního kalamitního režimu měla Česká pojišťovna v terénu stovky zaměstnanců, aby mohla ještě efektivněji provádět prohlídky u klientů, rychleji likvidovat škody a vyplácet pojistná plnění.“

Dramatické letní počasí neušetřilo ani majitele automobilů

Rozmary počasí letos o prázdninách nejvíce pocítili ve středních Čechách, odkud zatím klienti nahlásili 2 746 škod za 154 miliony korun. Druhým nejvíce zasaženým regionem, pokud jde o počet škod, jsou východní Čechy (2 051 škod za cca 95 milionů korun). Nejvyšší škody zde klienti hlásili z okresů Chrudim (35 milionů korun), Pardubice (17 milionů korun) a Svitavy (14 milionů korun). Na pomyslném třetím místě se pak umístily jižní Čechy (1 867 nahlášených škod, jejichž hodnota však přesáhla 137 milionů korun).

Z majetkového pojištění občanů zatím ČP registruje prázdninové škody za více než 244 milionů korun. Letní nepřízní počasí pak bývají tradičně velmi zasaženi také zemědělci. Letos se jejich škody za červenec a srpen prozatím vyšplhaly až na 230 milionů korun. Pohledem těchto zemědělských škod jsou nejpostiženějším regionem střední Čechy (73 milionů korun), následují jižní Čechy (66 milionů korun) a východní Čechy (29 milionů korun).

Dramatické letní počasí neušetřilo ani majitele automobilů, kterým nejčastěji krupobití a vichřice způsobily stovky škod za celkem 23 miliony korun. Řešení těchto případů spadalo až donedávna primárně do oblasti havarijního pojištění. Od dubna loňského roku však lze tyto události rovněž hradit z povinného ručení ve variantě Premium. Ta kryje nejen živelní rizika, ale i riziko odcizení či střet se zvěří, a představuje tak nejkomplexnější povinné ručení na českém trhu. Pardubické novinky infomomvala Ivana Buriánková, tisková mluvčí České pojišťovny.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace