Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Rychlé hledání spojení, varování před výlukami a snadný nákup jízdenek v mobilu… Aplikace Můj vlak všechno ošetří

15.10.2021
Rychlé hledání spojení, varování před výlukami a snadný nákup jízdenek v mobilu… Aplikace Můj vlak všechno ošetří

Foto: České dráhy (stejně jako ostatní snímky v článku)

Popisek: Kdy to jede, mámo? Koukni do mobilu

Tipy na výlety najde aplikace Vlakem na výlet… A vše, co chcete vědět o cestě vlakem, najdete na www.cd.cz. Cestování vlakem je díky on-line službám snadné. Stačí si nainstalovat do mobilu aplikaci Můj vlak nebo zavítat na internetové stránky Českých drah a snadno, rychle, v pohodlí domova nebo na výletu v horách, najdete svoje spojení, informace o slevách, přehled služeb na nádražích i ve vlacích, upozornění na výluky a mimořádnosti a koupíte si nejvýhodnější jízdenku. Pokud hledáte tip na víkendový výlet, pak stačí stáhnout si aplikaci Vlakem na výlet nebo zavítat na internetový portál.

S Mým vlakem snadno a rychle

Můj vlak patří mezi nejlépe hodnocené aplikace v České republice. Hodnocení uživatelů v App Store i Google Play je 4,6 a aplikace obdržela i řadu ocenění od odborných porot. Její velká obliba souvisí s jednoduchým a praktickým používáním. Cestovatel v ní najde všechny informace související s jeho cestou na železnici pěkně přehledně uspořádané.  

Aplikace Můj vlak obsahuje jízdní řády, aktuální informace o mimořádnostech a výlukách, zprávy o vlacích včetně plánovaného řazení a služeb, které spoje poskytují. V režimu on-line přináší také aktuální zprávy o jízdě vlaku. To jsou praktické informace hlavně v současnosti, kdy probíhá na železnici velká obnova tratí. I když jsou vlaky vedené odklony a mají upravené jízdní řády kvůli různým omezením, může docházet ke zdržení a mimořádnostem. Díky aplikaci má cestující po ruce stále aktuální informace a podle toho může upravit svůj denní plán. 

 

S mobilní aplikací Můj vlak pro chytrá zařízení a mobily vždy přesně víte, kdy vystoupit

Snadný je také nákup jízdenek včetně mezinárodních cestovních dokladů do řady zemí. Jízdenky zakoupené v aplikaci Můj vlak se samozřejmě nemusí tisknout. Při kontrole ve vlaku stačí předložit QR kód zobrazený na mobilu. V aplikaci se dají obstarat také rezervace a platba je možná prostřednictvím kreditní karty nebo služby ČD Kredit.

Přestože se aplikace jmenuje Můj vlak, cestující v ní najdou také informace o stanicích: přehled aktuálních odjezdů včetně případných zpoždění, čísla nástupišť, ze kterých vlaky odjedou, služby zajištěné ve stanici včetně otevírací doby nebo údaje o bezbariérovosti jak pro osoby na vozíku, tak pro zrakově nebo sluchově postižené.

Cestování od domu k domu

České dráhy aplikaci průběžně vylepšují a doplňují o nové funkce a služby. Poslední novinkou bylo zprostředkování nákupu jízdenek MHD v řadě měst České republiky. Díky tomu lze prostřednictvím jediné aplikace podniknout cesty vlakem doslova od domu k domu.

Díky aplikaci Můj vlak je cestování po České republice i do zahraničí flexibilní a jednoduché. Určitě by neměla chybět v menu žádného, ani příležitostného, uživatele železniční dopravy. Umožňuje vydat se na cestu bez složitých formalit, návštěv pokladen a bez mnoha různých dokladů. Téměř všechno, co cestující potřebuje na cestu, má přímo ve své mobilním telefonu. Navíc lze získat řadu praktických informací v režimu on-line a operativně tak měnit své plány.

 

Vlaky již dávno nejsou špinavé a nepohodlné

Jak dobrým pomocníkem je aplikace Můj vlak ilustruje i počet uživatelů. Od roku 2017 došlo k více než 1,8 mil. instalací a jen v červnu 2021 si ji stáhlo 50 000 nových uživatelů. Během června aplikace vyhledala svým uživatelům více než 7 mil. spojení, informací o konkrétním vlaku nebo konkrétní stanici. 

Nevíte, co s volným časem? Aplikace Vlakem na výlet poradí 

České dráhy nabízejí také speciální cestovatelkou aplikaci Vlakem na výlet, kde lze najít tipy a podrobné informace k několika stovkám výletů v celé České republice a v blízkém příhraničí se zaměřením na různé aktivity (turistika, cykloturistika, památky, přírodní zajímavosti, gastronomie atp.). Jak už sám název aplikace napovídá, tip na výlet je vždy spojený s cestou vlakem a začíná a končí na nádraží.

Tato aplikace nenabízí jen cestovatelské tipy. Za každý absolvovaný výlet mohou registrovaní výletníci získat ČD Body, které následně můžou vyměnit za odměny z bonusového programu. Jedná se například o jízdenku zdarma na příští výlet, různé slevy, zvýhodněné vstupy atp. Některé výlety pak nabízejí ještě více zábavy. Velmi příznačně se označují jako „hravé výlety“.  Tato specialita umožňuje výletníkům průběžně odpovídat na soutěžní otázky a za ně získat ČD Body navíc a užít si pak ještě více výhod.

 

Všechny informace v jednom odkazu 

Všechny informace o cestování spoji Českých drah najdete pro celou republiku od Aše po Mosty u Jablunkova, od Šluknovského výběžku po Horní Dvořiště a Břeclav, na jediné internetové adrese www.cd.cz.

Snadno a rychle lze vyhledat spojení, cenu jízdenek a ty pak on-line rovnou nakoupit. Při plánování cest jsou je zde také přehled výluk a operativních mimořádností, a tak si lze cestu dobře promyslet a naplánovat i v době vrcholné stavební sezóny plné výluk.

Webové stránky Českých drah nabízejí také snadný systém vyhledávání slev, například podle charakteru cesty nebo tipu zákazníka, přehled vlaků a jejich služeb a mnoho dalších informací, které cestovatel hledá. A pokud přece jen svou informaci nenajde, může se pohodlně obrátit prostřednictvím jednoduchého formuláře se svým dotazem přímo na zákaznické centrum.  Kde najdete víc: www.cd.cz/mujvlak, www.cd.cz/vlakemnavylet, www.cd.cz.

 

Vložil: Redaktor KL